ce zicetzi de RAPID?

sunt sanse bunicele, cu toate ca nu prea cred ele sa fie valorificate....
PSG se pot mobiliza si face un meci bun in ospetzie....
si nu mi-ar fi mie k lumea daca restul romanilor ies, iar tziganii raman... oarecum..
 
ma voi bucura alaturi de tozi, daca se intimpla o minune shi rapid merge mai departe...

dar puzzin probabil ca francezii vor calca pe aceeash' grebla de mai multe=2 ori :grin:

iaka dinamo shi steaua au chip a o lua la m..e :grin: - ce sa-i faci elvezienii cunosc pretul fotbalului...
 
" Rapid rushinea Romaniei "...
este o pancarda ce a fost afishata acum cytziva ani yn Gunoieshti ( capitala tziganilor) shi astazi e mai acuala ca niciodata...
Yn primul rynd ca Rapid e o echipa yn care activeaza shi pe care o sustzin cei mai multzi tzigani, iar tziganii nu vor fi niciodata capabili sa aduca ceva bun Romaniei, ei doar o fac de rys, shi ca drept raspuns multzi straini caracterizeaza romanul ca pe un tzigan.
Yn al doilea rand comportamentul tzyganilor ( ciorilor ) la meciul cu PSG a pus un semn de yntrebare daca poate Rapidul sa joace un meci internatzional la Bucureshti. Ciorile au fost yn dizgratzia nu doar a francezilor ci chiar a multor romani ce au privit meciul shi a tuturor ziarishtilor...
Argumente sunt multe , care ar demonstra ca Rapidul e o echipa de m..ishti, shi ca ea nu merita sa fie scoasa dincolo de hotarele tzarii.
Deaceea Muie Rapid / La infinit.
 
ai avea si tu ceva dreptate in toate cate spui, dar sa nu uitam in primul rand ca Rapid pur si simplu nu poate juca fotbal de calitate.. asta-i tot:)
si pe urma vin celelalte..
 
Cand au aflat Steaua, Dinamo ca vor juca cu echipe elvetiene, au spus: Hu, noi suntem ca si calificati in turul urmator! Dar iaca s-o ablamit.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: ciofu pe 2001-10-14 05:16 ]</font>
 
"Cand au aflat Steaua, Dinamo ca vor juca cu echipe elvetiene, au spus: Hu, noi suntem ca si calificati in turul urmator! Dar iaca s-o ablamit."
->Hai sh-om purshy....
Nimeni nu a zis acest lucru:
cynd cineva ytzi cumpara un jucator ( vorbesc de club)nu potzi spune ca echipa este de nimic, mai ales cynd jucatorul nu numai ca face parte din 11-le de baza , dar ma e shi yn echipa tzarii tale ( caz Gane shi yn special Tararache)...
Nu e secret ca yn fotbal conteaza foarte, foarte mult banii, ei yi aveau shi au facut totul ca sa aiba la un moment dat o echipa ce e mult deaspra celei natzionale..
Shi daca va uitatzi yn statistica UEFA , nu potzi sa zici ca Romynia e mai sus: Romynia nici nu viseaza la locul Elvetziei...
 
Da, doar ca potentzial de creshtere ei au avut cu cytziva ani yn urma, dar acum ei au deja o echipa ... bun nu de supertalie, dar una buna. Yn orice caz imeni nu se mira daca ei ar elimina o echipa din Anglia sau Italia,etc.
Da despre purshit: sa nu confundam pozitzia clubului cu cea a presei romyneshti, ashtia cynd tz-or scrie vreo doua cuvinte ca te apuca groaza ..
 
Eu nu tin minte ce antrenor a spus, ori de la Steaua, ori de la Dinamo, dar a spus sigur, am vazut eu cu ochii mei la TV. Presa e alt bazar.
 
Din cyte am ascultat la Steaua sa zis clar :
este o echipa de temut.. da tu shtii cum e la steaua , daca o zys Pitzurca .. asta e shy gata.
Da de Dinamo : multzi ys deshteptzi yn frunte cu Vinu (ma scizatzi Dinu).
 
Stiu un lucru' sigur' Hai Rapidu'!
Ca sigur macar ca nu s-a calificat va fi campioana Romaniei anu' acesta!
 
pe dracu'
anul acesta tziganii fara pancu au jucat 2 meciuri: unul au yncheiat la egelitate shi pe altul l-au pierdut...
dar pancu pleaca la iarna...
Adica vroiam sa spun ca jocul echipei se axeaza pe pancu: baloanele yl cauta pe el shi de acolo el shuteaza, alta alternativa nu exista; asemanator a fost shi la natzionala Romyniei se juca pe Hagi, acum vezi rezultatul...
 
pai

slaba echipa a devenit si nu stiu de ce? copos asta vine cu bani dar tot degeaba le lipseste ceva... ce anume?
 
rapid???????? cine e????????

Ce pot sa zic?????????
Un singur lucru: rapib = cacao !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (de altfel ca si dinamo)...

4-ever STEAUA Bucuresti...
 
Back
Top