ce zicetzi de RAPID?

Re: rapid???????? cine e????????

Tutankhamon said:
Ce pot sa zic?????????
Un singur lucru: rapib = cacao !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (de altfel ca si dinamo)...

4-ever STEAUA Bucuresti...

Un reply...deosebit ...
De ce nu ma mira ? :roll: :roll: :roll:
 
husky

pai ce sa te mire? atata poate baietul asta! :D dar ce spui de venirea lui razvan lucescu ca vice-presedinte???
 
cred ca a platit taticu destul ca sa ajunga mucosul ala cu cateva zile si el prin fotbalul romanesc direct vice-presedinte. salarul cred ca nici nu vine de la rapid ci diret din turcia. e pus si el acolo numai asa de functie ca de altfel e ... zero :zzz:
 
Echipa MOMENTULUI!

Orice s-ar spune despre Rapid, oricate rautati se vor inventa, un lucru e sigur: FRATILOR, SUNTEM IN UEFA! Dinamo a avut o sansa, a ratat-o, Steaua nici macar nu s-a calificat dar acum se dau mari si tari. E USOR SA VORBESTI, DAR E MAI GREU SA DOVEDESTI. Rapid Bucuresti a dovedit din plin ca e cea mai in forma echipa din Romania la ora actuala, merge mai departe in UEFA, pe cand Steaua si Dinamo se zbat mai departe in MOCIRLA in care au intrat. Scurt si la subiect. :D O SINGURA ECHIPA, O SINGURA IUBIRE, O SINGURA DORINTA: FORZA RAPID! VEI RAMANE MEREU IN INIMA MEA!
 
vampirule

aici ai dreptate!m-a uimit "bataia" pe care i-a dat-o echipei de caini rosii:dinamo!ramane o singura intrebare: a fost aranjat meciul sau rapidul este cea mai buna echipa a momentului?
 
Re: vampirule

Duminica e marele derby cu Steaua :D, astept pronosticuri, pareri si comentarii din partea fiecaruia :ciupel:

parerea mea RAPID - sTIAUA 3-1
D.NICULAE D.Munteanu(pen :D )
Sabin
Maldarasanu
Sa speram ca dupa acest meci toti rapidistii vom putea sa :naroc: fericiti, dupa ce ii vom :iaka amu: pe aurolaci :demon:

TRUP SI SUFLET NOI VOM FI MEREU
PENTRU RAPID
VOM CANTA LA BINE SI LA RAU
PENTRU RAPID
 
AM CASTIGAT BAAAAAAAA :sa bem: :sa bem:
NUMI VINE SA CRED!!!!!!!!!! :uraaaa:
CEA MAI FRUMOASA ZI!! :taram:
HAIDE RAPIDU, HAIDE CAMPIONIIII!!!!! :cistigat: :cistigat:
E MUUIE sTEAUA , E MUUIE sTEAUA!!! :dati uai:

RAPID - STEAUA 2-1

Concentrare sau crispare? Atenţie sau teamă? Cîte puţin din toate, plus ambiţie. Derbyul din Grant trebuia să adauge puţin condiment unei etape ca o ciorbă lungă. Dacă nu ei, atunci cine?

Primii care au accelerat au fost rapidiştii. Accelerare şi verticalizare. Jocul se deschide pe flancuri, iar Stancu şi Karamian au priceput după un sfert de oră ce vrea de la ei Răzvan Lucescu. Nici nu se putea altfel, fiindcă Măldărăşanu şi Bădoi nu s-au completat cu Ilyeş, inimos şi inspirat. Prima pasă în adîncime şi ruperea de ritm a lui Sabin au adus şi penaltyul, care nu a putut fi evitat de Hamutovski, ieşit la disperare în picioarele lui Daniel Niculae. 1-0 după o execuţie tehnică şi lejeră. Rapidul simte suferinţa fundaşilor stelişti şi nu slăbeşte chingile. Pe la Ogăraru şi Petre Marin e o pîine de mîncat, nici Ghionea nu străluceşte prin siguranţă. Stancu îşi face bine treaba, părăseşte flancul şi se îndreaptă spre careu. Pasă. Sabin punctează încă o dată, cu o deviere scurtă, ca la biliard. Reverenţe către suporteri, apoi pasul înapoi. El şi toţi ceilalţi în vişiniu.

Băieţii lui Zenga nu aşteaptă confirmarea invitaţiei, dar Dică face tot ce e mai greu. Golul, la o fază neutră ca bătrîna Elveţie. Să spunem că prin plasament fals, Dolha a contribuit la gloria ex-piteşteanului. La 2-1 reîncepe meciul. Alt meci. Cu totul alt meci imediat după pauză, cînd Marius Constantin este eliminat pentru fault la Diniţă, din poziţie de ultim apărător. O repriză în zece împotriva unei echipe care ştie noţiunea de posesie a mingiei. Aliuţă îi luase locul lui Boştină, incolor şi inodor. Decarul din Ghencea nu aduce însă claritatea necesară unei superiorităţi.

Pitu şi Neaga (67) îi dau ocazia lui Dolha să uite de golul primit de la Dică, dar atacurile albaştrilor conţin acea doză de previzibil care menţine inerţia tabelei. Avîntului stelist i se răspunde cu pase prudente şi contraatacuri în viteza a treia. Faulturilor dictate cu largheţe împotriva Rapidului, cu fluierături. Apoi, urale. Rapidiste, desigur. Plus tristeţea lui Sabin, schimbare tactică la eliminarea purtătorului de cercel, M. Constantin. Asta e soarta maurilor. Îşi fac datoria, apoi sînt sacrificaţi.


Serea l-a eliminat corect pe Constantin
În primul minut al reprizei secunde, Diniţă a fost angajat spre poarta lui Dolha cu o minge lungă. Atacantul a preluat spre poartă în spatele lui Marius Constantin şi la doar cîţiva metri de careu a fost faultat de ex-braşovean. Ionică Serea i-a arătat direct cartonaşul roşu lui Constantin, chiar dacă fundaşul rapidist mai avea un "galben". Decizia "centralului" din Focşani a fost corectă pentru că Marius Constantin era ultimul fundaş în calea lui Diniţă, care se afla într-o situaţie clară de gol.

Soţia lui Sabin a dansat în tribună
Punctele marcate de Sabin Ilie au determinat-o pe soţia jucătorului, Nicoleta, să se manifeste în tribună, unde, după fiecare reuşită a atacantului rapidist, a schiţat cîteva mişcări de samba. De altfel, rapidistul a căutat-o din priviri pe Nicoleta în momentele în care se bucura la golurile din prima repriză, dar a dus şi pumnul la inimă şi a îndreptat apoi degetul către patronul George Copos. / Radu Oprişan


EXPRES
IRONIE / La 2-0 pentru giuleşteni, galeria Rapidului a început să scandeze ironic "Demisia, demisia" şi "Piţurcă, Piţurcă". Iniţiativa fanilor "vişinii" nu i-a ofuscat pe rivalii din peluza vecină, care n-au ripostat. Radu Oprişan

PRIMĂ / În mod normal, giuleştenii cîştigă 1.500 de dolari pentru o victorie acasă, dar conducerea a decis să dubleze prima pentru întîlnirea cu Steaua, Sabin Ilie şi compania jucînd aseară pe 3.000 de dolari. Radu Oprişan

SPION / Deşi conducerea stelistă nu a fost înştiinţată oficial de venirea vreunui reprezentant al iugoslavilor de la Zeleznik, aseară a fost prezent la derby-ul cu Rapid chiar patronul Dragan "Aca" Bulici. / Cătălin Ţepelin

ANTRENOR / Suspendat două etape, Răzvan Lucescu a stat în tribună aseară. El s-a aşezat chiar pe primul rînd de la tribuna zero, deasupra băncii de rezerve. Lucescu junior a discutat permanent cu directorul sportiv Paul Cazan şi cu secundul Marian Rada. / Marius Mărgărit


RAPID - STEAUA 2-1
La pauză 2-1

RAPID
Marcatori:
S. Ilie (17 - penalty, 25)

Antrenor Răzvan Lucescu
Dolha
..................
M. Constantin
Maftei (cpt)
Perjă
..................
I. Stancu
Bădoi
Ilyeş
Măldărăşanu
A. Karamian
..................
D. Niculae
S. Ilie


Schimbări:
min. 49 - N. CONSTANTIN * S. Ilie
min. 70 - BURDUJAN * D. Niculae
min. 88 - V. NEGRU * Bădoi

Rezerve: I. Curcă, Neagu, Arman Karamian, Rogerio

Cartonaşe
Galbene: Bădoi (40), M. Constantin (44), N. Constantin (70), Măldărăşanu (81)
Roşu: M. Constantin (46)

STEAUA
Marcatori:
Dică (34)

Antrenor: Walter Zenga
Hamutovski
..................
Ogăraru
Rădoi (cpt)
Ghionea
P. Marin

..................
Fl. Dumitru
D. Munteanu
Dică
Boştină
..................
Diniţă
Neaga


Schimbări
min. 46 - ALIUŢĂ * Boştină
min. 62 - PITU * Fl. Dumitru
min. 72 - A. CRISTEA * Neaga

Rezerve: M. Tudor, P. Stoica, Paraschiv, Falemi

Cartonaşe
Galbene: Aliuţă (53), Fl. Dumitru (57)

Arbitru: I. Serea (Focşani) - 6
Asistenţi: Cr. Nica (Ploieşti) - 6
I. Cojocaru (Bucureşti) - 7

Spectatori: 15.000

Cum s-au marcat golurile
1-0, S. Ilie (17, penalty) - Şeptarul rapidist a transformat sigur lovitura de pedeapsă rezultată din contactul lui Daniel Niculae, lansat de Karamian, cu portarul Hamutovski, care a ieşit imprudent
2-0, S. Ilie (25) - Acelaşi Sabin se află la capătul unei acţiuni rapide rapidiste. El a deviat inteligent în poartă mingea primită de la Stancu
2-1, Dică (34) - La 25 de metri de poartab rapidistă, mijlocaşul stelist a prins un şut formidabil cu piciorul drept, iar Dolha puţin ieşit n-a mai avut ripostă
 
Ce s-o intamplat cu moldovenii...

Nu imi vine sa cred, o parte din moldoveni ... s-au transformat in Tzygani ... rusine lor! Acum au invadat si RM cu cacatul lor de cantece (sa ne aducem aminte ca imnul rrAPIDULUI este o manea :lol: )
:lol:
Ce face trenuletu' se uita in sus si ... suge! la greu!
Se va uita la televizor ... si vor visa un vis frumos: cupele europene. Dar ei stiu ca accesul la asa rase e intersiz: trebuie sa se spele si sa civilizeze... vorba ceea: Munca te face liber! Cred ca Hitler a gresit ... in locul evreilor trebuia sa-i bage pe tygani ... si nu era sa evite 2 probleme: una- conflictul cu evreii (care cu holocaustul lor ... sincer m-o saturat, de pacre moldovenilor li-o fost bine in Siberia) si doi ... in Europa era sa se uite de aceats arusine a omenirii (inclusiv RRapid Bucuresti si toti demenii colorati care tin cu ei).
 
Din cate stiu Dinamo este echipa moldovenilor din Romania, asa cum Craiova echipa oltenilor...
asa ca hai Dinamo... si Go GO Chelsea !!! YEAH sa vedem meciul cu Barca... 8)
 
Iata eu stiu numai un bezmetic care tine cu Dinamo... in rest preferintele moldovenilor din Ro sunt STEAUA si in minoritate infima ... pe locul doi rrAPID... Da tu ce studiu ai facut? Eu stau in Bucuresti de 5 ani, multi la viata mea am vazut ... dar tu esti primul care abereaza in asa hal...

STEAUA roules!
 
Rapiduletzul a batut pe CS Otopeni cu 3-0 pe magicul "Giulesti" si continua lupta pentru un loc de Europa League.


In seara asta derby-ul Poli Timisoara vs CFR Cluj pe Antena 1. Daca Poli invinge trece peste Dinamo in Liga I.
 
Back
Top