! CEA MAI BUNA JOACA !

Zo_oM

New Member
Cautand si eu prin Internet, iata-sha intr-o zi am gasit o joaca noua, deosebita, de celelalte...

Stiu ca totsi cauta action, aventuri strategii, jocuri care sa te tsina in suspans, etc. dar dupa ce treci joaca itsi dai seama ca a mai trecut o saptamana sau o luna in care nu ai luat nimic bun din acea joaca.

Stiu ca multi putetsi sa ma contrazicetsi in aceasta privintsa, pentru ca si eu am fost de nedesprins de astfel de jocuri (Counter, Quake, Mafia, Kozaks).

Dar astfel de jocuri care te fac doar sa-tsi omori timpul, apar zilnic.

Joaca pe care am gasit-o difera radical fatsa de toate astea. Este o joaca de business, unde invetsi cum se fac banii adevaratsi. E ceva asemanator jocului "Monopoly", dar cu nenumarate completari esentsiale!

Se numeste "Billionaire 2". Aici in cadrul unui asha-zis, orash, potsi cumpara terenuri libere pe care itsi vei construi viitoarea afacere: potsi construi hotele, magazine, restaurante, oficii, calitatea carora o potsi imbunatatsi prin noi investitsii.

Iar asta e doar inceputul!

In "Billionaire 2" exista si o banca de la care potsi lua credite shi care taxeaza anumite tranzactii de bani.

Se pot cumpara si bonuri de stat, care intr-un timp fix va aduc profit garantat.

DAR CEL MAI FENOMENAL este ca in joaca este si o bursa de valori, unde se pot cumpara actsiuni ale celor 28 companii din cadrul acestui orash.
Aceasta optsiune a jocului este intr-adevar uimitoare: profitul este castigat automat, vi se dau nenumarate detalii despre actsiunile companiilor date, precum cel mai inalt prets shi cel mai mic, etc.

Ceea ce trebuie sa facetsi e doar sa chbzuitsi mult inainte de a cumpara sau a vinde actsiuni.

Nici intr-o alta joaca nu am fost mai captivat ca in Billionaire 2. Bursa de valori te tsine permanent in suspans, cand stii ca ai cumparat actsiuni in valoare de milioane sau liliarde de dolari!

Putetsi face "Download" la joaca de pe Internet. Copierea in computer o sa fie de cel mult 30 minute. MERITA SA INCERCATSI. Dupa ce accesatsi link-ul de mai jos, apasatsi pe butonul albastru "Download" care va aparea pe acea pagina:

http://www.gameonsoftware.com/billion2/download.htm

Iar acum vine partea mai putsin "frumoasa": Download-ul asta este doar o varianta FREE TRIAL GAME, adica multe optsiuni sunt blocate vremelnic, iar in caz de hotaratsi sa cumparatsi aceasta joaca cu 20 $ US, va va fi trimisa o parola cu care vetsi putea juca fara nici o problema.

Oricum, facetsi Download de pe net! INCERCATSI macar, dar sunt ABSOLUT sigur ca o sa va placa!!! Frate-meu are 8 ani si-i place la nebunie joaca, shi totodata stiu cateva persoane care au peste 40 de ani, care la fel sunt extrem de captivatsi de "Billionaire 2".

Daca pretsul va pare prea mare pentru a cumpara, scrietsi-mi la

b2game@hotmail.com sau sunatsi-ma la 069136294

iar eu promit ca va voi raspunde si va voi da parola pe CD + traducerea in romana a regulilor jocului.
 
zo omule si foarte multi altii pe forum, jocul e interent, dar nu mai scrie "joaca", omule ...
traduci din rusa "igra" care e la fem. iar in romana cuvantul este la mas. si traduce "joc" ...
asta asa ca o mica parateza ...
scuze si bafta .. :D
 
Io am deschis DEXu' si acolo sunt date ambele variante...

Oricum multsumesc de rectificare.

PS: nicku' meu nu inseamna Zo om, sau ceva de felul asta, ci simplu cuvantul "zoom" scris cu o cratima la mijloc - foarte sugestiv...
 
Back
Top