curs de limba rusa

el are deja cunostinte la nivel de incepator. E vorba de putina practica. Cine cunoaste o prof/a buna va rog sa postati un mesaj.
 
Eu zic sa faci altfel, daca tot n-ai inteles cine esti, de unde te tragi si ce limba vorbesti. Eu zic sa le gasesti parintilor tai un profesor de germana, ca sa se poata intelege ei cu sotul tau. Uite asa impaci si capra si varza.

Rusine, olgutsa. Iti tradezi neamul, limba si istoria. RIP. :)
 
olgutsa;221272 said:
caut un curs bun de limba rusa. Nu pentru mine, ci pentru sotul meu. El este interesat de limba si cultura rusa. Noi locuim acum in Germania, insa planificam sa vizitam parintii mei in curind la Chisinau. Cred ca, este vorba de un curs privat pentru 2 saptamini.

Cunoaste cineva o profa buna de limba rusa??

si a specificat el anume ca trebuie neaparat sa fie si profesoara si buna? mie imi pare doar un plan pervers de a te insela chiar sub nasul parintilor
 
este asa o cartulie mica si fara ilustratii... se numeste dictionar german rus sau rus german...deja dupa dorinta.la asta nu ai incercat sa apelezi...sau mai este asa o cartulie...indrumatorul turistului... acolo deja fraze gata pregatite.iti ramine sa le alegi pe cele mai necesare.
 
Merci romEo! Este unicul raspuns constructiv pe care l-am primit. Insa deja ne-am intors inapoi. Profa competenta am gasit prin prieteni.
 
un prim pas ar fi urmarea unui curs scris (preferabil universitar). Am gasit asa ceva la cumnata mea si sper sa-l scanez. Daca iti foloseste te rog sa ma anunti. Profesorul e necesar in pasul urmator ca sa te invete pronuntia corecta, dupa parerea mea.
 
`romEo;221813 said:
este asa o cartulie mica si fara ilustratii... se numeste dictionar german rus sau rus german...deja dupa dorinta.la asta nu ai incercat sa apelezi...sau mai este asa o cartulie...indrumatorul turistului... acolo deja fraze gata pregatite.iti ramine sa le alegi pe cele mai necesare.
Exista la fel de bine cartulii mici si fara ilustratii... se numesc: dictionar german-roman sau roman-german. Exista si ghiduri de conversarie german-roman.
 
Back
Top