Despre orice la tema Religie

maron ......eu am facut liceul Neagoe Basarb din Galati,dupa care am mam bagat la facultate ,la facultate tot in galatzi am intrat l Facultatea de
Ştiinţa şi Ingineria Alimentelor....credema ...la fac nu se juita nimeni cita chimie shtiu eu .....erau mai interesatzi sa vb romina ....itzi dai seama k eu acuma ash putea omori oameni daca ash lucra ...fiindca e .......ingineria alimetelor :D:D:D:D:D:D:D:D
 
bine k nu am omorit pe nimeni din cauza asta ...dar pin la urma tot facultatea...shi lucrurile invatzate acolo ma ajuta acuma ....atita timp kit imi merege ....nu pre ma gindesc la scrisu ortografic .....:D:D:D:D:D:
 
daca tot o venit vb de romIni .....numi plac rominii ....dar...am ajutat un romin , shi acuma va zik istoria ....intro diminetatza iesheam sami iau tzigari shi am vazut pe cineva dormind in parc p o banca .......dupa ce lam trezit din somn lam ajutat sa traiasca la hotel .......vreo 10 zile dupa care iam dat 200 d euro .k sa plece mai departe .......aia care nu cred ce am postat pin amu ......sami scrie pe privat shi eu va dau nr d tel ....a lu romicu respectiv..apropo ...nici acuma nu mia in tors banii ......nici nu ma gindesc la eii ...fiindca shtiu k acolo undeva SUS ......so notat asta ......
 
maron eu zic sa nu-l mai enervam pe anonymescu_000 asta. Vezi daca s-a suparat , a scris 20 de posturi consecutive in finlandeza lui de plangea pana si monitorul cand le citeam.


PENTRU TOATE "jITILI"CARE MA INVATZA CUM SA SCRIU ROMANESTE.

Nu te invata nimeni iubire. N-au reusit atatia ani de scoala, nu suntem tampiti sa ne apucam noi acum :D
Doar ca daca scrii ca un copil de clasa a-2-a obisnuieste-te sa fii tratat ca atare.
 
anonymus ai facut si tu o fapta buna, sau mai bine zis (in cazul tau) te-ai fraierit unu si acum iar te victimizezi, ntz,ntz,ntz
TIPIC!
 
ce m-a dat socat lately!

A murit patriarhul Rusiei...boooooon... nu ca e ceva ok... dar no..orice om moare!...ce m-au socat....diverse comentarii pe diverse forumuri... in loc sa-si exprime mila, suparare,neputinta etc...unii" crestini" au preferat sa injure, sa judece sa fie la fel de rasisti cum ii stim...

romanillor plecati la voi acasa...nu va suportam...jos cu voi...

bla bla


mai sa fie ... macar n-as scrie sub nick-name-ul Crestin sau Isus sau..


multi, foarte multi dar...............
 
maron,multi dintre cei ce se considera buni crestini habar n-au de cele 10 porunci .Toata credinta lor se reduce la mersul periodic la biserica,la moaste si impartasania de Paste si de Craciun......Si stii ceva....se calca in picioare si se bat chiar si cand se duc sa pupe moastele,am vazut si ieri la stiri....
 
Olga...;218009 said:
maron,multi dintre cei ce se considera buni crestini habar n-au de cele 10 porunci .Toata credinta lor se reduce la mersul periodic la biserica,la moaste si impartasania de Paste si de Craciun......Si stii ceva....se calca in picioare si se bat chiar si cand se duc sa pupe moastele,am vazut si ieri la stiri....

Nu cred ca tine de religia asta , ci mai mult de balcanismul nostru :)

Dar intr-adevar pentru cei tineri, toate sarbatorile religioase si-au cam pierdut componenta religioasa .
Multi vad in noaptea de Inviere o noapte cool in care sa iasa cu gasca prin oras.
 
eu inteleg ca tema este despre orice... dar legat de religie. asa ca mutati-va frustrarile in mesaje private sau in temele aferente.
 
anonymus ai facut si tu o fapta buna, sau mai bine zis (in cazul tau) te-ai fraierit unu si acum iar te victimizezi, ntz,ntz,ntz
TIPIC!


"moron"....tu kiar crezi k 200euro inseamna fraiereala ?!?!?!?!...atunci e clar ...apropo netu il platesti tu sau parintii?:D:D:D:D:D:D:D
 
lvl100;218015 said:
Nu cred ca tine de religia asta , ci mai mult de balcanismul nostru :)

Dar intr-adevar pentru cei tineri, toate sarbatorile religioase si-au cam pierdut componenta religioasa .
Multi vad in noaptea de Inviere o noapte cool in care sa iasa cu gasca prin oras.
Nu asta ma deranjeaza de fapt,pentru ca nici eu nu sunt relgioasa,si o sa mai treaca ani pana sa ma definesc.Ii respect foarte mult pe cei care cred in Dumnezeu si stiu ca nu se masoara credinta nici in kg,nici in cm,ci mai degraba in fapte.Nu-mi plac cei care se declara cei mai credincioasi,cand de fapt cuminti si buni sunt doar la iesirea din biserica.......
 
Olga...;218056 said:
Nu asta ma deranjeaza de fapt,pentru ca nici eu nu sunt relgioasa,si o sa mai treaca ani pana sa ma definesc.Ii respect foarte mult pe cei care cred in Dumnezeu si stiu ca nu se masoara credinta nici in kg,nici in cm,ci mai degraba in fapte.Nu-mi plac cei care se declara cei mai credincioasi,cand de fapt cuminti si buni sunt doar la iesirea din biserica.......


Natura noastra pacatoasa pare buna, chiar dreapta, la prima vedere, insa in realitate, este lacoma si distructiva, isi cauta lucrurile sale pana cand acestea sunt descoperite in fata lui Dumnezeu si a perfectiunii Sale glorioase extrem de egoiste si pacatoase. (Romani 6:23a).

Nu exista nici un merit pentru admiratia Lui, pentru dragostea Lui nepieritoare – caci El stie ca in noi nu exista nici capacitate, nici natura pentru a indeplini neprihanirea. “Nu este nici un om neprihanit, nici unul macar” (Romani 3:10). “Caci toti au pacatuit si sunt lipsiti de slava lui Dumnezeu.” (Romani 3:23)
 
Olga...;218056 said:
Ii respect foarte mult pe cei care cred in Dumnezeu

Al naibii de merit e sa crezi in Dumnezeu, e si de respectat performanta ...
 
Back
Top