Furt din buzunarele dumneavoastra

muzzy

New Member
Ma uitam acum la un documentar despre apa dintr-o caseta a yoga-misa.blogspot.com. Acolo se demonstra cu mijloacele oamenilor de stiinta contemporani ca apa este prietena vietii de pe Pamant si ca dansa detine o memorie spontana. Zice ca un pastor a baut apa dintr-un izvor dintr-o poienita pitoreasca si si-a recapatat in mod natural memoria pierduta - si-a recunoscut astfel familia, etc.
Si-atunci, brusc, m-a traznit: abuzurile psihiatrice care se practicau pina de curand in Romania se bazau din punct de vedere moral tot pe un fel de dinamism involuntar al sistemului nervos uman;
in sensul ca de la o anumita limita, individul trece pe sistem "turbo" si se prevaleaza de un fel de nebunie 'intru Domnul' ca sa co-relationeze cu specia (natia) sau semenii - s-o "futa" ca sa fiu mai expresiv, in sensul firesc al expresiei, de-a binelea.
Deci, paduchii aia-n halate albe, au nutrit impresia ca-si fac lorusi si nu numai lor, ci si semenilor lor, un mare seviciu, ajutandu-i pe "nebuni" sa ramana-n starea aia maximala - bagand injectii in ei, timorandu-i, etc. etc.
Cum au ajuns oamenii aia sa functioneze ca un alfa-romeo in desert, asta se poate demonstra cu marturii - arhitectura populara dictatoriala, mizerii la locul de munca, in dragoste, in autobuz, la forbal.
De ce mi-am intitulat eu thread-ul furt - pentru ca mie-mi da mana la ora actuala la afirm ca, exact ca lupul cel rau si ticalos (ala simpatic) m-am asezat cu tartita mea neagra pe situl aist molodvenesc.
Adica Eu sunt un succes.
Insa, Ei sunt in continuare liberi, rebeli si obraznici.
NU PAGADI!
 
Back
Top