INTREBARE pt cei ce stiu IT

simona_ala

New Member
buna, sunt simona. sunt din buucresti si as dori sa cumpar un notebook dar nu stiu daca e mai convenabil la pret sa-l iau din chisinau sau din bucuresti ? si ce model sa-mi iau? am pc performant dar vreau un notebook functionabil, nimic special? ma ajuta cineva?
 
Cred ca e mai bine din chisinau, dar daca shi shtii de une sa-l cumperi, sau daca shtiu cei din chishinau... Sunt magazine ca Cosmo, ollegroup, sau persoane neinregistrate juridic (dar in schimb e foarte ieftin, asta se face mai des prin cunoscuti... )
 
Cel mai bine este sa l cumperi de acolo unde preturile sunt mai mici si cred ca in romania sunt mai mici sigur.(si eu sunt in romania). Uite te la preturi pe net si o sa vezi diferenta ...
 
eu stau in bucuresti si stiu care-s preturile pt ca din intamplare m-a rugat cineva din Md sa-i cumpar un laptop

ce-ti recomand , ia-l din bucuresti din magazinele online

procesorul sa fie intel(celeron etc.) ca nu se incinge ca amd-ul
un model ar fi DELL
nu-ti trebuie ceva fff performant la 1800-2200 RON iti iei unu buuun
 
victorantos;212603 said:
eu stau in bucuresti si stiu care-s preturile pt ca din intamplare m-a rugat cineva din Md sa-i cumpar un laptop

ce-ti recomand , ia-l din bucuresti din magazinele online

procesorul sa fie intel(celeron etc.) ca nu se incinge ca amd-ul
un model ar fi DELL
nu-ti trebuie ceva fff performant la 1800-2200 RON iti iei unu buuun

nu cred ca in RO gasesti preturi similare, dar cine stie...

http://999.md/Board/Message.aspx?MsgID=1132935

DELL Inspiron 6400

close.gif



15.4"/120GB HDD/2GB RAM/2 nuclee 1.86GHz, 2MB Cache/128MB, ATI Mobility Radeon X1400 (cu memorie dedicata)/8X CD/DVD Burner (DVD+/-RW) with double-layer DVD+R write/ Windows XP Home Edition + media pack (e disponibil si disul cu Window$). Reinstallation pack (set de discuri si DVDuri cu drivere si documentatie). Adus din SUA.

Costa EUR 600.

Acel care-l vinde, are si un HDD mai rapid, la 7200 rpm, dar de 60GB. daca il iai cu acel HDD, e cu EUR 30 mai ieftin -- 570.

Rezolutia -- 1680 x 1050.

te poti si targui :)
 
E mai convenabil din .md cu condiția să-ți returneze tva la vamă și să nu-ți ceară taxe vamale pt. el în România.
 
Celeron, rahatilor asta ce e procesor???? la 500$ gasesti un Intel Core2 Duo 2,4Ghz, 4Gb Ram, Hdd 320 Gb, video 512 dar voi inca stati pe celeron, da chiar drept "rahati"
 
Back
Top