iPhone pentru Moldova

nu stiu daca sunt in magazine sau in internet, eu stiu preturile de la un baiat care aduce din us
6gb - 600$
8GB - 700$

acolo insa is de 2 ori mai ieftine
 
$700??? cam scumpusor, ai dreptate in sua ele sau ieftinit de la $599 la $399. in moldova nu prea gasesti wifi. Fara internet la el mare pont nui. Touchscreenu se roade dupa un timp. Deamu din asha bani iti iei mai bine N95 sau un palm
 
aha...agree. Asta dak nuti trebuie sa suni. Eu am incetat sami folosesc mobilul si ma simt asha de liber fara el...Pacat ca am trecut la iPod si iar ma simt inlantuit
 
gettowar;201462 said:
aha...agree. Asta dak nuti trebuie sa suni. Eu am incetat sami folosesc mobilul si ma simt asha de liber fara el...Pacat ca am trecut la iPod si iar ma simt inlantuit

Ia un laxativ si te vei elibera;).

Eu o chestie nu inteleg. Daca te simti inlatuit - arunca-l! Ce tot declari ca tehnologia te-a inlantuit?

Iar pretul pt. iPhone e ridicol de mare. Dar sigur va fi cine plateste si atat.
 
Piggy, asta nu tehnologia ma inantuit dar muzica. Ca de asta iPod exista, ca sa asculti muzica. Spun ca ma inlantuit din cauza ca ma inlantuit si atit. Muzica e una dintre necesitatile mele pentru a traii. Eu mai degraba nu maninc 2 zile, decit sa nu intonez o melodie in gind sau sa ascult un cintec:D. Apropo eu nu cred ca ai sa gasesti o persoana care ar arunca asha pur si simplu un iPod

lelaina, incearca sa traiesti fara mobil. Nai idee ce e de super. Nu te deranjeaza nimeni. Chiar daca esti cautat nimeni nu te gaseste.
Unika ce ma enerveaza asta e cind ma intreaba cind o sa-mi iau mobil. Intrebarea asta mi se pune prea des si de asta ma irita. cit despre faptul ca citeodata mie imi trebuie urgent cineva...in asha caz pentru mine nu exista urgent...nu ma grabesc nikaeri, ascult muzica...la-la-la-la
 
zimbrushit! muzica != iPod, nu intzeleg de ce lumea asociaza mp3 playerul cu brandul iPod, sunt multe altele mai accesibile...
 
ciuvack, ia arunca o privire aici: http://en.wikipedia.org/wiki/IPod , eu itzi subliniez liniile importante: "iPod is a brand of portable media player designed and marketed by Apple" fkureshti? noi le numim pe toate mp3 player-e, dar pe langa asta ele mai arata fotci, video-clipuri/filme, iar astea impreuna se numesc media.
asta cum ai zice ca mercedes nu este automobil. nu incurca brandul cu device-ul...
 
pipezt shi filozof esti...eu tie doar de Ipod si iti spun. Eu nu incurc nimic...Ipod is a portable device that can play mp3 and aac files. Extra features: movies, photos, games, organizer. Ipod-ul vapsheta este brand-name la playerele lui Apple. Asha cum Zune e la microsoft. Eu nimic nam incurcat.

De asta si spuneam ca Ipodurile is addictive viindca au cam tot in ele inafara de telefon.
 
pe mine ma amuza inchinaciunea ta fatza de brandul iPod, iar daca intradevar muzica te-ar hrani, nu cred ca ar conta ce brand e playerul, shi conteaza ce iese din cashti shi nu ce proceseaza mp3-urile
 
nui inchinaciune...ci pur si simplu iPodurile is mai bune. Si asta nu e prin faptul ca pot sa ma uit la videos si photos. Ci mai mult din cauza ca bateria tine mult...Cei drept asta e criteriul meu de judecare a mp3 playerelor de asta rog sa nu fie criticat
 
Sony DNE-511, 80h playback time; si asta e un model vechi. Arata-mi un iPod care tine macar jumatate din asta.

Oameni buni, discutia despre iPhone a deviat de la subiect. Hai sa fim oameni...
 
gr8dude;201725 said:
Sony DNE-511, 80h playback time; si asta e un model vechi. Arata-mi un iPod care tine macar jumatate din asta.

.

cit costa??? Ipod classic de 160Gb tine 40 de ore, jumate din ceea ce spui
 
http://www.amazon.co.uk/Sony-D-NE511-Silver-ATRAC-Walkman/dp/B00008XYIQ

E un device care are o virsta de cel putin 5 ani. Timpul specificat, 80h, este veridic; asa rezultate am atins cu acumulatoare de 1800 mAh. Interesant, cit voi putea "stoarce" din el cu niste acumulatoare contemporane de 2700 mAh?

Mecanismul anti-shock este perfect; toti acest ani nu am avut nici-un skip.

Da, e mai mare decit un iPod, dar ideea este ca dispozitivul are un raport pret/performanta super eficient; chiar si 5 ani in urma... Mda, e atit de vechi, incit nici pe site'ul Sony nu-l mai gasesti....
 
gr8dude, thx pentru info. Chiar nu stiam ca sunt asa playere. Cit despre faptul ca pe SONY nul gasesti ai dreptate, dupa ce ai scris primu comment mam uitat la ei pe site si nam gasit nika info
 
Back
Top