Mercedes

Artur

ATACant
Cu toate ca marca mea de automobil preferata este "BMW" vreau sa aflu parera voastra despre Mercedesuri care se considere astazi ca cea mai cea mai cea mai masina din lume... :smile: mie de exemplu imi plac o multzime de lucru si imi displac tot atitea... :smile: ce parerea avetzi voi?
la revedere :rock_liv:
 
Artur, uai da-ti de trei ori peste gura! :grin: cine ti-o zis ca Mercedes-ul este cea mai cea mai masina din lume.
BMW rules obviously on all :ciupel:
 
eu am subliniat (parca n-am subliniat dar oricum :smile: totusi nu ti-ai exxpus parerea referitor la aceasta masinarie pe patru rotzi : The Mercedes.. :grin:
 
Artur, ce pot eu sa zic?
Evident ca Mercedes fac masini foarte bune, desigur, si masini foarte performante, trebuie sa recunosc.
Dar BMW este BMW!
 
Mercedesul este o mashin foarte rezistenta. sa luam de exemplu modelul 190E e un model vechi dar foarte bu de aceea ca sustine toate cerintele unui shofer.Nu e nevoie de reparat des shi nu e nevoie sa te sperii la drumuri ca la noi are un corpus cit de cit inalt.Dar la drumurile d tara poti sa te ashtepti la orice fiindca e o mashina pentru orash sau cum se mai spune pentru plimbare indelungata cu viteza.insushi viteza pe unei ii afecteza neplacut :stop: shi sunt altii care nu pot sa se opreasca shi ajung la :trup:.Pentru shoferi azartul ne contenit poate si mortal.
 
Nu shtiu ce ati vazut voi asa deosebit la BMW (nu spun ca nu-mi place) insa nu o consider mai presus de Mercedes. BMW este o masina sportiva, pe cand Mercedesul este mai mult un automobil de lux
 
ci ma face pe mine sa rad cum cateodata oamenii comenteaza.
BMW masina sportiva si nu de lux. :D
Manix...informeaza-te oleaca si vezi ca Mercedesul nu e cu nimic mai luxos. :D :D :D
 
Da SL poate ca sportiva ca si alte roadsteruri ca - AMG.... insa sorry dar nu ma vei convinge ca la momentul de fata BMW este mai luxos decat un Mercedes.... asta deja e cam nonsens... ia de exemplu acelasi maybach si adami vreun exemplu din BMW care macar sa-l ajunga din urma si nu sa-l intreaca.... Da ai vazut noul SL - sportiv si luxos in acelasi timp n-am ce spune.... Pentru mine - MERCEDES IS THE BEST
 
ciofu cum ai spus tu BMW este BMW eu pot de asemenea sa spun ca Mercedes este Mercedes
si inca ceva in lume exista doua tipuri de masini Mercedes si restul :D
:pimp:
 
Baietsi eu nu shtiu mai buna mashina ca Mersul care indeplineshte orice dorintsa!
Este automobilul care poate rezista in orice conditsii, mai ales daca e un tot-teren atunci nu avem nevoie sa ne ingrijoram fiindca avind caracteristici ne mai pomenite el este o mashina universala!!!!!
Chiar shi mashinile Americane nici nu miroase pe alaturea fiindca Mersul este mashina de clasa suprema, pe linga ea sta doar BMW care mai poate sa-shi expuna oponentsa fatsa de Benz, dar totushi Mersul ramine cea mai calitativ auto!!!
Eu vreau sa va intreb: Oare inginerul nemtsesc poate fi idiot?
Fiindca ca sa faci o astfel de mashina trebuie sa fii sau geniu mecanic sau idiot sau un geniu mecanic dar nenormal :D !!!!!!!
Sa spun sincer Americanii cind ua vazut caracteristicile Mersului aratau cam asha: :eek: , dar unei cam asha: :x sau :tu_mori: sau :cry: sau :oops: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Manix, Maybach nu-i merin, nu incurca, marcile apartin aceluiash concern, DaimlerChrysler, insa sunt diferite. Totushi ni se pare ca merinurile tuning ca AMG is mai pantovye ca BMW, numa ca tuning nu se face la versiunile long. Versiunile standard is cam la un nivel, mai ales de cand BMW o scos modificarile ix, cu 4x4.
Ecvator X, mashinile americane is otstoy mare in comparatie cu europene, chiar si cu japoneze.
 
nu da, tractiunea spate nu-i cel mai placut lucru, mai ales pe zapada, cel mai cool 4x4 :D
Da referitor la cutia automate, anu ista o aparut o gama de cutii tare bune, insa eu cred-ca un variator ii cel mai cruta.
 
bion

bion pentru romania, nu prea merge decat atunci cand nu e zapada, ghetus, apoi cutia automata e pentru atunci cand vrei sa faci un oral la drumul mare! :lol:
 
Baieti, eu nu stiu de ce, dar ati uitat de o a treia masina sub numele Audi. Cand mergi intr-un Audi AllRoad Quattro 4.2 (evident 4x4), (care costa mult mai ieftin decat toate masinile discutate aici), credeti-ma, uiti de orice BMW !!! :hail:

audi.jpg
 
Back
Top