Mersul in maini

DodiVictor

New Member
Eu am creat aceasta tema fiindca sunt fanatul Mersului in Maini dar din pacate pana cand nu pot sa fac asta ( sa merg in maini) . M'am apucat de ceva timp( 1 saptamana) in fiecare zi ma antrenez dar...cam putine rezultate. Va rog cine stie modalitati sau metode de ,,CUM SA TE INVETI A MERGE IN MAINI " va rog sa scrie aici. Multumesc Anticipat
 
bine ....mersu k mersu asta se invatza mai ushor ....invatzate sa stai in miini,doar sa stai .....shi credema k o saptamina ...nui kiar atit de mult .....
 
iar metode .......nushtiu satzi zik sincer eu merg in miini de kind ma shtiu probabil k ar trebui sai intreb pe parintzii mei cum am invatzat ....sincer nushtiu cum am invatzat ......
 
eu n-am reusit niciodata sa stau in maini...ne invatau la sport,cand eram scolarei...Nici macar rezemata de ceva nu am reusit sa ma tin (in maini)....mi se pare ceva destul de dificil.Bafta.
 
Am inceput prin a sta aprope de perete apoi cu timpul ma indepartam shi voala ! ! ! ! intr-o buna zi m-am trezit ca pot merge... mult :D
 
Multumesc celor ce au scris aici: ,,si'' Eu am dorit sa adaug ca in maini ma tin ( adik simt ca putere am) dar cind dau sa ma tin in maini ma duc peste cap... Ah da ( SPUNETI-MI CUM TREBUIE SA FIE POZITIA CORECTA LA PICIOARE PENTRU A AVEA UN ECHILIBRU BUN. MULTUMESC!!!!
 
vik-ing;214607 said:
BAi ...am impresia ca faci misto de cei de pe forum ku ,,Mersul tau in miini'' :)

Mah, eu nu fac mishto din nimeni...dac nu stii a vorbi si a fi putin mai cultural atunci nu scri pe forum.!!!
 
salutare! Eu am inceput sa merg in maini pt faptul ca vroiam sa ma latesc in umeri. Fac flotari cu capul in jos, langa perete in pozitie verticala. Foarte grele exercitii dar au dat roade :D. Pentru a avea echilibru atunci cand mergi in maini trebuie sa ai picioarele indoite de la genunchi. Trebuie sa exersezi mai mult, pana te obisnuiesti sa-ti creezi echilibrul cu picioarele. Cauta pe youtube ca ai sa gasesti filmulete care te invata sa mergi in maini.
 
buna

daca mai esti interesata, eu am inceput acum 7 ani sa merg in maini , e singurul exercitiu pe care il mai pot exersa cum trebuie. dupa cum ai spus k te poti tine in maini, totul e bine doar k acum trebuie sa-ti lasi putin greutatea pe spate adica sa-i dai putin de "elan" plecarii. e greut la inceput dar merita incercat. in viata nu e necesar insa pentru mine a meritat o data, se spalase coridorul in camin la dormitoare si ni s-a spus sa nu calcam, asa k m-am pus in maini si am ajuns in camera fara sa calc.bafta si daca reusesti nu te lasa!
 
DodiVictor;214518 said:
Eu am creat aceasta tema fiindca sunt fanatul Mersului in Maini dar din pacate pana cand nu pot sa fac asta ( sa merg in maini) . M'am apucat de ceva timp( 1 saptamana) in fiecare zi ma antrenez dar...cam putine rezultate. Va rog cine stie modalitati sau metode de ,,CUM SA TE INVETI A MERGE IN MAINI " va rog sa scrie aici. Multumesc Anticipat

Pai iti zic eu niste metode: pune-te langa un perete si incearca sa iti pui toata greutatea pe coloana...picioarele drepte ...o saptamana si vei reusii sa stai in maini.
1 ora pe zi exercitii total

Alte exercitii pt stat in maini (sunt cele mai importante) daca ai o bara de tractiuni incearca sa faci vreo 5 odata si incearca sa stai tot pe bara si cu piciarele drepte sa ti le ridici pana paralel cu fata.
Daca ti-au fost de folos scrie aici. multumesc
 
Back
Top