Pasapoartele biometrice inca un pas in iad !

X-Iurie

Member
Inainte de a se introduce oficial tehnologia pasapoartelor biometrice la noi in Moldova , mai exact cu citeva zile inainte de introducerea lor , am gasit intimplator informatie , ca precum microcipul programat , e codat dupa sistemul bara / cod 'EAN-13' , dealtfel un sistem conceput de evrei la baza caruia stau 666 , nu am putut ramane indiferent , si am , cautat adaugator informatie , despre acest subiect , rezultatul a fost infiorator , deci inainte de a face sapaturi pe acest subiect , sigur am citit ce zic Staretii ortodocsi pe aceasta tema , spre exemplu in scrisoarea Cuviosul Paisie http://tinyurl.com/3udxj3 de pe sfintul munte Athos , staretul de mult inca ne previne despre pericolul care se apropie , citindul pe el , nu deodata imi dadusem seama , ca cartelele electronice si buletinul de care el vorbea , nu ca vor fi introduse cum credeam la momentul citirii , dar ele deja fiind introduse ! adica insusi cifrele codului personal din buletin , e numarul fiarei , iar fiara e un calculator din brussel care are 3 etaje si poate detine informatie despre toti oamenii din lume . Sigur inainte de toate astea am citit Apocalipsa de citeva ori , si tot timpul dupa ce o citeam ma gindiam , oare deja nu o traim !? , ca tot parca se intimpla semnele , dar nu eram asa de sigur , prima data am citito cu citiva ani in urma , deci in fapt ce vedem , ca dupa cum zic sfintii parinti . Nu doar Paisie , Nikolai Rogozin si altii , ca luarea acestor buletine cu cod personal ! deja se socotate ca cadere !!! adica daca am luat pasaport deja suntem cu un picior in iad , nemaivorbind de luarea pasaportului biometric ! acesta pasaport este fara nume doar din cifre , se face scanarea amprentelor si retinei ochilor . Sunt multi care vorbesc , ca cei extern nu poate dauna , cum zic staretii aceasta este o inselare , toti acesti pasi , sunt pasi spre pecetea finala , si daca am facut primul pas , acceptarea buletinului cu cod , vom lua si celelante , fiindca nu vom avea putere de impotrivire , ultima pecetea posibil sa fie o pecete cu laser invizibila sau microcipul care deja e gata si se introduce voluntarilor in SUA !

In SUA din mai 2008 se introduce 'National Id card' , cine nu va avea acest card de identitate biometric cu trei de 6 , nu va putea nici vinde nici cumpara , nici sa se angajeze la servici , nici sasi faca permis de conducere sau sa intre in vreo cladire federala, fiindca la ei deja se face totul printro cartela (bank acount , cartela medicala , drive license tot in una) in America lumea deja protesteaza impotriva semnului fiarei si a unui stat politienesc sau 'lagar electronic' in care se transforma SUA unde fiecare pas va fi controlat , iar cei care sunt impotriva sistemului vor fi deconectati de la el si astfel sunt supusi pierzaniei sau izolarii [nomedia]http://www.youtube.com/watch?v=321NOeA1k8o[/nomedia] , asa vor sa faca in toata lumea , ma intii cartela electronica , pe urma microcipul [nomedia]http://www.youtube.com/watch?v=HxOw2dzjLc8&feature=related[/nomedia] (Verichip) . Sigur spre bine nu mergem , dictatura mondiala , merge cu pasi rapizi ! Noi nu o putem opri , dar putem face doar un lucru , putem sa nu participam in aceasta globalizare si anume cum ? . Deja in Moldova oficial se poate de renuntat la pasaport si buletin electronic pe motiv religios , la casa de pasapoarte este o cerere semi indeplinita , introducind doar numele , refuzam de la aceste documente ! In schimb ni se propune o altfel de identificare alternativa , fara cod personal "Forma 9" .

Filme ortodoxe la tema: http://clip.md/show.php?v=6bdc43aa&author=0&other=0

http://clip.md/show.php?v=631c419c&author=0&other=0
 
Iura, codul cu bare nu este diabolic, este doar o reprezentare grafica a datelor; precum exista multe altele (ex: QR code).

Daca ai observat, fiecare cod are sub el niste cifre - ele sunt echivalentul acelor bare (i.e. dupa ce scanezi si interpretezi barele, vei obtine acelasi numar).

Presupun ca nu e suficient de calificat Cuviosul Paisie ca sa decida ce e cu aceste bar-coduri. Mai bine citeste cartea "Code" de Charles Petzold, ca sa inveti despre diferite reprezentari a datelor.
 
gr8dude;211802 said:
Iura, codul cu bare nu este diabolic, este doar o reprezentare grafica a datelor; precum exista multe altele (ex: QR code).

Daca ai observat, fiecare cod are sub el niste cifre - ele sunt echivalentul acelor bare (i.e. dupa ce scanezi si interpretezi barele, vei obtine acelasi numar).

Presupun ca nu e suficient de calificat Cuviosul Paisie ca sa decida ce e cu aceste bar-coduri. Mai bine citeste cartea "Code" de Charles Petzold, ca sa inveti despre diferite reprezentari a datelor.

Sigur as vrea sa aveti dreptate , dar din pacate nui asa , atitea expertize au fost pe aceasta tema , si grecii si rusii si romanii au demonstrat existenta a trei de 6 in acest sistem , insusi creatorii sistemului Ean-13 nu ascund folosirea in el a cifrelor apocaliptice 666 , aici este pe larg expusa expertiza de la A la Z http://www.razboiulnevazut.org/capitol.php?cap=1252 si aici mai pe larg despre tot sistemul in cauza http://www.razboiulnevazut.org/carte.php?id=97
 
In primul rind, un guard pattern e un guard pattern, si nu se interpreteaza ca numar. E acelasi lucru cu ghilimelele care marcheaza un citat, sau cu virgula care separa partea intreaga de partea fractionara. Acele bare din parti si centru ii arata unui sistem ca "da, intr-adevar ma uit la un cod pe care il inteleg" - daca ar lipsi, sistemul si-ar da seama ca ceva nu e in regula.

De ce s-au ales 2 bare - pentru ca e un simbol care poate fi folosit pentru a reprezenta notatia; ce propui sa se afiseze in loc? 2 spatii? 4 spatii? :) Guard patternurile alese in acest caz dezvaluie 2 detalii esentiale:
- latimea unei bare
- latimea unui spatiu liber

Cum poti sa arati asta altfel decit prin 2 linii separate de un spatiu?


Deci, guard patterns nu reprezinta numarul, ci ii indica unui sistem cum sa interpreteze celelalte bare.


Restul - povesti cu zmei.

O alta intrebare, cum poate fi "666" simbolul diavolului, daca la momentul scrierii bibliei nu se foloseau cifrele arabe? Notatia data a fost introdusa in imperiul Roman in 1120 [era noastra] prin traducerea latina a unei carti scrise in ~825 e.n de catre Muhammad Al-Khwarizmi

250px-Abu_Abdullah_Muhammad_bin_Musa_al-Khwarizmi_edit.png
 
Oare nu crezi tu ca oamenii au inceput sa invete sa numere din 825 e.n? :D
Desigur ca in Biblie se folosesc deseori cifre, doar ca atunci se folosea alte simboluri.
Problema codului de bare consta mai mult in faptul ca incearca sa inlocuiasca identitatea indivizilor cu niste coduri.
E vorba de un sistem cu totul nou de administrare si control global care va schimba fata lumii, nu e de mirare ca credinciosii se opun lui.
 
militant, raspunde-mi la intrebarile:
- diavolul are un numar, sau un simbol?
- care e acesta?

Problema codului de bare consta in aceea ca unii oameni nu inteleg pentru ce acesta a fost conceput, si se tem de el. Civilizatia a ajuns la o etapa in care gestionarea articolelor este foarte dificila daca nu o automatizezi (asta reduce costurile, si viteza de procesare; de asemenea se exclud erorile introduse de factorul uman).

Codul de bare se citeste usor de catre un computer, iata de ce acesta se aplica in logistica.

Acelasi lucru e si cu indivizii, populatia creste foarte repede, calatoriile sunt mai frecvente, si se acumuleaza o "masa critica" care nu poate fi gestionata decit daca se face un salt de la cantitate la calitate.

Desigur ca fiecare individ primeste un oarecare "unique ID", tu deja il ai - numarul pasaportului, a buletinului, a carnetului de student, de sofer, etc. Codul de bare este o reprezentare grafica a aceluiasi numar. Daca ai o problema cu codurile de bara, atunci ai o problema cu numerele in general.


Daca nu esti de acord, atunci:
- la ce te gindesti cind stai in rind la gara sau aeroport si trebuie sa astepti mult timp?
- ce fel de memorie trebuie sa aiba vinzatoarea de la METRO sau Green Hills astfel incit sa cunoasca preturile fiecarui produs?
- daca consideri ca problema e doar in memorie buna, cit timp esti gata sa astepti in rind cumparind un suc si o paine (asteptind ca cineva sa introduca manual pretul pentru fiecare produs selectat)?



Numerele, identificatoarele, codurile de bara sunt necesare, acum nu putem exista fara ele. Daca insisti ca nu e bine, atunci trebuie sa traiesti intr-o comunitate izolata de oameni care nu calatoresc, iar in magazinele voastre vor fi nu mai mult de citeva sute de produse diferite (ex: Amish).
 
gr8dude;211849 said:
Codul de bare se citeste usor de catre un computer, iata de ce acesta se aplica in logistica.

Acelasi lucru e si cu indivizii, populatia creste foarte repede, calatoriile sunt mai frecvente, si se acumuleaza o "masa critica" care nu poate fi gestionata decit daca se face un salt de la cantitate la calitate.

Asta cu ce ocazie , fiecare om trebuie sa fie gestionat de un sistem ? , cine nu intelege la ce aduce aceasta gestionare , nici nu va avea timp pe viitor sa inteleaga , acum cit mai e timp se poate de inteles ce se petrece , dar trebuie sa avem un pic rabdare si sa cautam adevarul si neaparat il vom gasi , acum cind deja poti spune ca "Priehali" cind pe fiecare om il pun alaturi de un produs , adica pentru ei omul nu are nici o valoare i se da un numar personal de indentificare si e liber . Un crestin ortodox nu poate primi asa ceva ! Noua ni s-a dat nume la Taina sfintului botez , iar primirea acestor numere e botezul diavolului si se socoate automat lepadare de Hristos ! Nu uitam ca diavolu are si el cartea lui , cartea mortii , unde oamenii nu sunt scrisi cu nume ci cu cifre ! . Asa , sa ne ajuta Dumnezeu sa fim tari pina la urma , sa raminem scrisi in Cartea Vietii a lui Dumnezeu ! Doamne ajuta !
 
Tu nu esti gestionat de catre sistem, tu esti gestionat de catre time. Daca vrei- traieste in pestera,fara pasaport, fara cod bara, si numeste fiecare produs asa cum vrei tu. Insa daca vrei sa calatoresti, sa treci intr-un alt stat - atunci trebuie sa accepti normele impuse de societatea moderna.

Normele acestea sunt o necesitate si nu pot fi excluse.

Aeroportul Heathrow deserveste 67 milioane pasageri pe an, i.e. aproape 184 mii oameni pe zi. Este imposibil sa "nu numeri" un flux atit de mare de oameni, si e imposibil sa "nu numeri" manual. Tine cont de faptul ca fiecare om are cu sine macar 2 cutii in plus, adica primesti minimum 3 x 184K de obiecte a caror status trebuie sa fie monitorizat in timp real.

Nu vrei sa fii "monitorizat" in timp real? Mergi pe jos. Dar as vrea sa vad cum vei ajunge pe jos in Australia, sau pe luna.


Despre magazine - intra intr-un supermarket si vezi cite produse au, si imagineaza-ti cum e sa fii omul care aranjeaza etichetele de pe fiecare produs si distribuie produsele pe raft. Iar apoi, crestin ortodox fiind, explica-mi cum poti face acelasi lucru tot atit de repede si tot atit de corect fara de a apela la un sistem de gestionare.


Un numar nu iti ia identitatea, cine ti-a spus prostia asta? Crezi ca in lume exista un singur Iurie? sau un singur Iurie Zamfir? Sau un singur Iurie Zamfir Ion? Numele este si el un identificator care iti permite sa interactionezi cu lumea. Numarul poate fi numit 'tag', 'label', 'identificator unic global' - esenta ramine aceeasi.


Crestine ortodox, tu stii ca acele dispozitive din computerul pe care il folosesti acum au fost livrate in tara ta gratie lucrului unor sisteme care au automatizat transportul cutiilor, inclusiv si prin intermediul bar code'urilor?

Nu ti se pare un pic straniu ca stai pe un piedestal si ne spui despre "dauna bar codurilor", folosind multe beneficii care ti-au fost aduse de aceste bar code'uri?

Numarul tau pe forum este 5975, iar numarul temei deschise de tine este 6503. Numarul tau de icq este 302617057. Cred ca preferi sa folosesti Yahoo, pentru ca acolo identificatorul tau este "x-iurie", dar nu-ti dai seama ca undeva in baza de date a serverului oricum numelui tau ii corespunde un numar (cheia primara a tabelului intr-o baza de date).

Numerele sunt doar numere.

Iti este mai usor?
 
gr8dude;211853 said:
Normele acestea sunt o necesitate si nu pot fi excluse.

Aceasta nu este necesitate ! aceasta este o impunere ! Globalizarea nu este un proces al progresului tehnologic , acum foarte bine se simte cum acest sistem se baga si se impune , cine a spus , ca indeobste ceva trebuie sa fie monitorizat ? cit si unde merge ? toate acestea au un scop , scopul e de a controla absolut tot , printrun sistem ! si sigur toate firele duc la un capat , trebuie un pic de deschis ochii si de dat jos ochelarii roz ! . Omul care intelege ce se petrece , el nu mai calatoreste acum in stinga si in dreapta ! cum se poate de calatorit amu , cind apocalipsa se petrece in ochii nostri ? , nui timp de veselie , trebuie sa ne pregatim pentru timpuri si mai grele , care se apropie , sa ne pregatim nu material ! ca banii no sa ajute ! ci Duhovniceste !

Din cartea "Комитет 300" a fostului agent britanic 'Johnh Koleman' , Citez:

Каждому человеку будет внушено, что он -- создание Единого Мирового Правительства. На всех людей будут нанесены идентификационные номера, наличие которых можно будет легко проверить. �*ти идентификационные номера будут внесены в сводный файл компьютера НАТО в Брюсселе, Бельгия, к которому все учреждения Единого Мирового Правительства будут иметь мгновенный доступ в любое время. Сводные файлы Ц�*У, ФБ�*, полиции штатов и местной полиции, Налогового управления США (IRS), Агентства по чрезвычайным ситуациям (FEMA), Агентства социального страхования будут значительно расширены и лягут в основу базы данных персональных досье на каждого жителя США.

P.S. numarul personal deja este in fiecare buletin electronic si nu numai , polita de asigurare , permis de conducere si alte documente ! Despre asta scrie in Apocalipsa , despre asta vorbesc Staretii , si fostul agent britanic ne spune tot despre asta in cartea lui "Komitet 300" .
 
Aceasta nu este necesitate ! aceasta este o impunere !
Daca citesti atent mesajul meu precedent, iti dai seama ca este o necesitate. Desigur ca ti se impune, pentru ca o companie trebuie sa-si gestioneze corect resursele. Nu e vremea comunismului, cind lumea fura de la intreprinderi si nimeni nu vedea nimic pentru ca nimeni nu stia ce si unde trebuie sa fie, cit sa fie, cine e responsabil, etc. Iata de ce acel sistem nu a ajuns departe.


Daca nu iti place aceasta ordine, nu folosi serviciile acestor companii - si nu vei fi "indexat".


Citatul adus de tine il consider irelevant. "создание Единого Мирового Правительства" seamana mult cu ideea din desenul animat "Futurama". Pe cine sa cred? (asta daca dau la o parte faptul ca o astfel de organizatie aduce multe beneficii in anumite circumstante, mai multe detalii intr-un comentariu din discutia despre identitate).

Eu iti explic necesitatea acestor numere, iar tu negi utilitatea lor, si nu propui nimic in schimb, dar folosesti fara probleme beneficiile oferite de aceste numere. Pina cind nu propui o alternativa - nu vad necesitatea de a-ti raspunde - tu treci cu vederea niste detalii esentiale si tot o dai cu citate si cu yada-yada din carti in care oamenii sunt desenati mergind alaturi de lei :)

Un alt detaliu important, eu inteleg cum lucreaza aceste bare si imi dau seama ca ele nu sunt diabolice, si ca ele sunt necesare. De asemenea, eu imi dau seama ca ele simplifica misiunea monitorizarii vietii individuale, simplifica misiunea spionilor, etc. In mainile unui stat totalitar aceste sisteme pot fi foarte periculoase.

Dar:
- intelegind cum lucreaza aceste tehnologii, stiu cum sa-mi apar privacy'ul meu (aplicind alte tehnologii, sau folosind atent tehnologiile "potential periculoase")
- tehnologiile se bazeaza pe standarde deschise, elaborate de grupuri de oameni inteligenti; standardele sunt publicate si pot fi supuse analizei efectuate de o parte terta (alcatuita din alti oameni inteligenti). Daca acolo ar fi fost ascunse "tehnologii diabolice", acest lucru ar fi fost descoperit.

Eu iti propun sa dai jos ochelarii tai non-roz si sa te relaxezi. Nu se organizeaza nici-un complot, apocalipsa se amina din nou.
 
gr8dude;211863 said:
Eu iti explic necesitatea acestor numere, iar tu negi utilitatea lor, si nu propui nimic in schimb, dar folosesti fara probleme beneficiile oferite de aceste numere. Pina cind nu propui o alternativa - nu vad necesitatea de a-ti raspunde - tu treci cu vederea niste detalii esentiale si tot o dai cu citate si cu yada-yada din carti in care oamenii sunt desenati mergind alaturi de lei :)

Un alt detaliu important, eu inteleg cum lucreaza aceste bare si imi dau seama ca ele nu sunt diabolice, si ca ele sunt necesare. De asemenea, eu imi dau seama ca ele simplifica misiunea monitorizarii vietii individuale, simplifica misiunea spionilor, etc. In mainile unui stat totalitar aceste sisteme pot fi foarte periculoase.

Nu as vrea sa ma laud , dar daca mati intrebat daca neg acest sistem de ce ma folosesc de numere va raspund , de cod personal nu ma folosesc , si unde e nevoie de folosit acest cod , pur si simplu ocolesc aceste locuri , nu am buletin , nici pasaport electronic , am renuntat la ele , am doar "Forma 9" care e fara cod personal , despre produsele alimentare cu cod , practic acum e totul cu cod , foarte rar sa intilnim ceva fara cod , parintii ne invata sa citim rugaciunea inainte de masa . Privitor la identificarea personala de ce noi cuiva trebuie sai demonstram cine suntem ? E de ajuns sa spunem cum ne numim , ma cheama asa si asa ! dar deja de nu ne crede e prolema lor ! . La moment exista alternativa documentelor electronice: "Forma 9" , fara cod personal ! evident ca nu ne vor putea identifica prin computer deja ! , alternative sunt ! dar putina lume stie de ele , si de aia am adus acest subiect , sa mai afle lumea de ele , dar oricum nu indemn pe nimeni sa se lege foarte mult de aceste alternative , fiindca nici ele nu sunt pe mult timp , ele vor fi scoase ! si va fi impusa o noua ordine mondiala digitalizata , cine nu se va supune , posibil sa fie pedeapsa chiar cu moarte ! Chiar si acum cu aceste alternative multe drepturi sunt retezate , dar asta nu trebuie sa ne sperie ! In Apocalipsa totul e clar scris:

Apocalipsa 13

Si a făcut ca toţi: mici şi mari, bogaţi şi săraci, slobozi şi robi, să primească un semn pe mîna dreaptă sau pe frunte,

şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, fără să aibă semnul acesta , adică numele fiarei, sau numarul numelui ei.

Aici este înţelepciunea. Cine are pricepere, să socotească numărul fiarei. Căci este un număr de om. Şi numărul ei este: şase sute şaizeci şi şase.


... ... ...


Apocalipsa 14

Apoi a urmat un alt înger, al treilea, şi a zis cu glas tare: <<Dacă se închină cineva fiarei şi icoanei ei, şi primeşte semnul ei pe frunte sau pe mînă,

va bea şi el din vinul mîniei lui Dumnezeu, turnat neamestecat în paharul mîniei Lui; şi va fi chinuit în foc şi în pucioasă, înaintea sfinţilor îngeri şi înaintea Mielului.

Şi fumul chinului lor se suie în sus în vecii vecilor. Şi nici ziua, nici noaptea nau odihnă cei ce se închină fiarei şi icoanei ei, şi oricine primeşte semnul numelui ei !

Aici este răbdare sfinţilor, care păzesc poruncile lui Dumnezeu şi credinţa lui Isus.
 
de cod personal nu ma folosesc , si unde e nevoie de folosit acest cod , pur si simplu ocolesc aceste locuri , nu am buletin , nici pasaport electronic , am renuntat la ele
Bravo, esti curajos. Dar ce faci cu computerul de pe care ai scris acest mesaj? Nu te doare sufletul cind apesi pe butoane?


"Forma 9" e un document cu ajutorul caruia nu poti face multe lucruri (ex: sa cumperi un apartament, sau pamint pe care vei construi propria casa, sa treci hotarul tarii, sa te stabilesti cu traiul intr-un alt oras, etc.)


Privitor la identificarea personala de ce noi cuiva trebuie sai demonstram cine suntem
Pentru ca acea persoana/entitate nu iti poate oferi unele servicii/produse daca identitatea ta nu este autentificata; deoarece fara autentificare vor deveni mai frecvente fraudele.


"Forma 9" este un document care poate fi aplicat intr-un set foarte mic de circumstante si nu este o alternativa fiabila.

cine nu se va supune , posibil sa fie pedeapsa chiar cu moarte
[citation needed]
Afirmatia aceasta nici nu ma obosesc s-o comentez.




Mai sus am stabilit ca in codurile din bare nu se contine "666", deci citatele aduse de tine nu sunt relevante. In al doilea rind, nu aplica nimeni acel cod din bare pe frunte sau pe mina.

  1. Si in genere, de ce "666" si nu "13", sau macar "45"?
  2. Mai departe, 666 e in baza 10, sau baza 16?
 
Citesc si ma uimesc. Nu pot sa cred ca in secolul 21 ami sunt asa indivizi ca X-Iuire. Daca esti atat de drastic impotriva digitalizari (ca defapt asta e ceea ce se propune prin codurela bar) atunci inchide chiar acum calculatorul si arunca-l in soba caci e o creatie a diavolului.
 
Mda....noi acum chiar ca traim Apocalipsa, nu demult am citi niste preziceri care lea facut Vanga, chiar nu-mi vine a crede ca apocalipsa va dura atitia ani.

Опубликованы самые полные предсказания знаменитой прорицательницы прошлого века.
2008 – покушение на четырех глав правительств. Конфликт в Индостане. *то явится одной из причин третьей мировой войны.
2010 – начало третьей мировой войны. Война начнется в ноябре 2010 года и окончится в октябре 2014 года. Начнется, как обычная, затем будет применено сначала ядерное оружие, потом химическое оружие.
2011 – в результате выпадения радиоактивных осадков в Северном полушарии не останется ни животных, ни растительности. Затем мусульмане начнут химическую войну против оставшихся в живых европейцев.
2014 – большинство людей будет страдать гнойниками, раком кожи и другими кожными заболеваниями (следствие химической войны).
2016 – Европа почти безлюдна.
2018 – новой мировой державой становится Китай. *азвивающиеся страны превращаются из эксплуатируемых в эксплуататоров.
2023 – немного изменится орбита Земли.
2025 – Европа все еще мало заселена.
2028 – создание нового источника ядерной энергии (вероятно, это контролируемая термоядерная энергия). Голод постепенно преодолевается. Стартует пилотируемый космический корабль к Венере.
2033 – полярные льды тают, повышается уровень Мирового океана.
2043 – мировая экономика процветает. В Европе правят мусульмане.
2046 – выращиваются любые органы. Замена органов становится одним из лучших методов лечения.
2066 – во время нападения на мусульманский *им США применяют новый вид оружия – климатический. *езкое похолодание.
2076 – бесклассовое общество (коммунизм).
2084 – восстановление природы.
2088 – новая болезнь – старение за несколько секунд.
2097 – быстрое старение побеждено.
2100 – искусственное Солнце освещает темную сторону Земли.
2111 – люди становятся киборгами (живыми роботами).
2123 – войны между малыми государствами. Державы не вмешиваются.
2125 – в Венгрии получат сигнал из космоса (опять все вспомнят о Ванге).
2130 – колонии под водой (с помощью советов инопланетян).
2164 – животных превращают в полулюдей.
2167 – новая религия.
2170 – большая засуха.
2183 – колония на Марсе становится ядерной державой и требует независимости от Земли.
2187 – удастся остановить извержение двух крупных вулканов.
2195 – морские колонии полностью обеспечены энергией и пищей.
2196 – полное смешение европейцев и азиатов.
2201 – на Солнце замедляются ядерные процессы. Холодает.
2221 – в поисках внеземной жизни человечество вступает в контакт с чем-то ужасным.
2256 – космический корабль занес на Землю новую страшную болезнь.
2262 – постепенно меняются орбиты планет. Марсу угрожает комета.
2271 – заново рассчитаны изменившиеся физические константы.
2273 – смешение черной, белой и желтой рас. Новые расы.
2279 – энергия из ничего (вероятно, из вакуума иди из черных дыр).
2288 – путешествие во времени. Новые контакты с инопланетянами.
2291 – Солнце остывает. Предпринимаются попытки зажечь его снова.
2296 – Мощные вспышки на Солнце. Изменяются силы притяжения. Начинают падать старые космические станции и спутники.
2299 – во Франции – партизанское движение против ислама.
2302 – открыты новые важные законы и тайны Вселенной.
2304 – открыта тайна Луны.
2341 – нечто страшное приближается к Земле из космоса.
2354 – авария на одном из искусственных солнц приводит к засухе.
2371 – Великий голод.
2378 – новая быстро растущая раса.
2480 – столкнутся два искусственных солнца. Земля в сумерках.
3005 – война на Марсе. Нарушаются траектории планет.
3010 – комета протаранит Луну. Вокруг Земли – пояс из камней и пыли.
3797 – к этому времени на Земле погибнет все живое, но человечество сможет заложить основы для новой жизни в другой звездной системе.
 
Wow, asa niste povesti... Vanga cred ca era un super hacker daca stia asa cuvinte avansate (-;

Mi-au placut prezicerile care implica "soarele artificial" (evident, acestea tin cont de faptul ca orbitele corpurilor nu vor fi aceleasi daca un obiect cu o masa atit de mare ca cea a soarelui va aparea brusc). + Vanga nu stie ca soarele inainte de "moarte" va deveni mai fierbinte, si nu mai rece; iar coliziunea dintre 2 stele nu are cum sa faca "Земля в сумерках" (in asa conditii planeta nici nu poate sa existe... e o discutie lunga).


Mai pe scurt, asta pare a fi un excerpt din jurnalul lui Steven Spielberg sau Ray Kurzweil, dar tangente cu realitatea... Cred ca putem sa ne bucuram de faptul ca pina la urma comunismul cistiga :-D
 
hai ma, chiar nimeni? aloo, domnu` cu conspiratiile? ce-i aia firma 9 si la ce-ti foloseste?
 
solara;212380 said:
vreau sa stiu ce-i aia "Forma 9". Isi pierde cineva timpul cu intrebarea mea?


Renunţînd la paşaport şi buletin electronic se elibireaza această: 'forma 9' fără cod personal ! 'Forma 9' este un certificat temporar (temporar i se zice dar este valabil pe mai mulţi ani - şi anume oamenilor născuţi in Moldova care nu doresc paşaspoarte şi buletine electronice) care confirma ca suntem locuitori ai Moldovei - adica nimeni nu ne poate expulza din tara şi se elibereaza nu doar cetaţenilor care au locuinţă permanentă ci şi oamenilor fără locuinţă , pe parte din faţă e scris numele şi prenumele şi perioada valabilităţii certificatului , pe parte din spate a certificatului: domiciliul (daca este) starea civila şi militara . Vizual 'Forma 9' reprezintă un certificat cu fotografie pe o hirtie care are si un nivel de protectie - exemplu: http://www.logos.md/forum/attachment.php?attachmentid=60&d=1209558532
 
ok, merci. poza nu pot s-o vad pt ca tre` ma sa loghez inainte, da` te cred ca are elemente de securitate.
Dar chiar daca nu-ti treci CNPul pe document, asta nu inseamna ca nu-l ai, ca nu ai fost trecut in registre. Poti sa nu-ti declari copiii daca vrei sa n-aiba un numar atasat, sa faci cam ca unii "minoritari conlocuitori". Auzi, da` cand te duci la spital cum e? Ca-n Ro tre` sa ai CNPul, altfel nu ti se acorda decat primul ajutor daca esti major.
 
Back
Top