Powerlifting

Salut la toti cei care practic cit de putin acest sport sau macar cui ii place !
Poate cineva din voi a participat la vre-un concurs de acesta ! sau are ceva rezultate pentru categoria sa !
lasata ceva comentarii !
 
igor_dumbhead imi pare rau dar nu cred ca ai nimerit cu sportu ista pe forum.la noi se practica floodingu(sport foarte raspandit), daca il practici bine adminu poate sa te rasplateasca cu puncte 1 sau 5 depinde. cele mai mari sanse le ai la teme de gen unirea, politica, evreiii
 
si de cit timp .. si in ce categorie de greuatet esti ... cit ridic la fiece exercitiu .. ai participat la vreo competitie .. cit timp te natrenezi !!
 
Igor,ne spui şi nouă(mie) răspunsurile tale la întrebările de mai sus.Sunt foarte curios.Fac culturism(amator) dar oricum,mă interesează.
 
asezari 130 de kg .. jim 92 de kg .. si indreptari 200 de kg .. am 65 de kg ... sunt curat !!! nu folosesc nimic !!! sunt impotriva suplimentelor CATEGORIC!!! si pe voi nu va sfatui !!! iar tu ce rezulatte ai si cite kg ai ...
 
Nu fac powerlifting,eu cu bodybuilding.Mentionez ca mi-am dezvoltat mai mult partea de sus a corpului.Pe scurt am 55kg,si ridic 80kg la piept,recent am trecut de 40kg biceps,dar un 45kg solid fac,cel putin cred.Din lipsa de aparataj nu-mi permit sa incerc asezari fie Deadlifts.
PS:Desigur,eu sunt bodybuilder amator,nu fac performanta.
 
Igor_bodybuilding;214834 said:
asezari 130 de kg .. jim 92 de kg .. si indreptari 200 de kg .. am 65 de kg ... sunt curat !!! nu folosesc nimic !!! sunt impotriva suplimentelor CATEGORIC!!! si pe voi nu va sfatui !!! iar tu ce rezulatte ai si cite kg ai ...



la 65 kg la indreptari 200kg si fara himoza!? esti campionul Moldovei probabil! tre sa ai un spate colosal! putin probabil ca la indreptari de 200kg sa ridici doar 130kg la genu! este o disproportie prea mare care este posibila doar daca dedici prea mult timp indreptarilor. daca este adevarat ce scrii atunci esti unul dintre cei mai puternici oameni in moldova! bravo! scriemi ce program folosesti!
 
din pacate nu sunt campion pina cind .. am ocupat locul 2 in categoria de pina la 67.5 kg .. inte vategoria de ani 16-17 ani ... Tota de acort cu tine ca nu este proportional ..indretarile si asezarile ..eu am inceput a ma antrena dar asezari nu facem ..dupa mult timp de antr4enament am inceput a face asezari .. eu eram foare slab .. si slab in picioare .. si de asta .. insa acum fac cu 135 kg asezari .. iar tu la ce categorie este si cu cit faci la fiece exercitiu ... fac indreptari doar odata pe saptamina ..ca sa dovedesc sa-mi revin dupa vesurile mari ... tu ai mai participat la competitii ... (( spune rezulattel la exercitii !!!! succes !
 
eu am 80 kg
lucrez cu urmatoarele greutati

genu 130kg
indreptari 150 kg
impins 110 kg

programul pe care il folosesc este 5 ori 5
 
Igor_bodybuilding;215175 said:
da .. insa asta nu-i o problema ..mai des de antrenat si va fi totul bine !!! faci cu antrenor sau singur ...


singur. daca ai avut parte de antrtenori stii ca acestia deodata vor sa te puie pe sistemy siti dau o lista de himoza mai mare decit bibliografia lui lenin.tu cum te antrenezi?
 
ma mira sincer cit de putini oameni trag de fiare la noi in tara. am in vedere trag cu pasiune si ardoare. nu gavniusi care vin sa podcaciati bitzuha de 25 cm sau sa faca la babocica flotari cu 40 kg.
 
eu tot singur ma antrenez .. fara antrenor .. la competitii cind am spus nu ma credeau ... sunt de acort .. am avut si eu ocazia sa vad asa ceva .. cind m-am antrenat la chisinau odata..pentru a vedea ce rezultate am am vazut singur cu unu cu o miina de ~45 facea la biceps cu mare kin cu 35 de kg .. eu cu toate ca nu am asa miina si fac din kind in kind l abiceps .. ridic ca dinsu chiar mai mult .. nu am ochi sai vad pe cei umflati ca balonul si nu pot macar sa ridice greuateta lui la jim .. sau la asezari .. ms !!!
 
Salut celor ce nu sunt departe de powelifting....Eu la fel il practic...!!
participati vreo cineva miine la competitzie..!?!?
 
Back
Top