'romanistii' si 'smirnovistii'- factor destabilizator in RM

Renegatul

New Member
'romanistii' din R.Moldova laolalta cu aliatii lor 'smirnovisti' reprezinta cea mai mare amenintare a statului R.Moldova... dar mai ales acesti mancurtzi din Moldova, care-s lingai ai romishilor destabilizeaza situatia din Romania si strica imaginea romanilor din Romania (in numele careia si carora cica se zbat) si strica imaginea statului roman care a recunoscut demult suveranitatea si independenta Moldovei, stat care este subiect al dreptului international...
unei tari cu probleme ale saraciei si coruptiei dar mai ales cu probleme teritoriale, numai probleme ale 'etnicitatii' si 'identitatii' ii mai lipseau

ei refuza, nu doresc sa luam exemplu de la restul Europei civilizate unde aceste probleme ale 'etnicitatii' au fost lasate in urma cu mai bine de jumatat d secol si nu vor sa luam exemplu de la natiunea austriaca, natiunea elvetiana, natiunea belgiana ...

cica cazul Moldovei e unul 'special'... iar daca ii intreb de au vreo propunere concreta data fiind realitatea existenta, in cel mai bun caz acestia nu au nici o propunere, in cel mai rau caz ar distruge acest stat , ar ceda transnistria rusilor care si-ar intari pozitia in balkani... pentru Romania asta ar insemna o catastrofa...

de fapt 'smirnovistii' si aliatii 'romanisti' ai acestora (de tip liutza-filea-redneck - care indivizi cu totii s-au carat din Moldova), acestia se completeaza de minune unii pe altii , 'smirnovistii' aliati ai 'romanistilor' ambele tabere urmarind distrugerea acstui stat si disparitia de pe harta politica... cel mai mare lucru pe care l-ar putea face este sa provoace vreun razboi sau sa contribuie la cresterea urii in societate...

ei deviaza de la problemele economice si teritoriale ale tarii : coruptia si saracia, integritata teritoriala (trebuie recuperata transnistria care reprezinta 40% din potentialul economic al Moldovei)
 
Re: 'romanistii' si 'smirnovistii'- factor destabilizator in

Renegatul said:
'romanistii' din R.Moldova laolalta cu aliatii lor 'smirnovisti' reprezinta cea mai mare amenintare a statului R.Moldova... dar mai ales acesti mancurtzi din Moldova, care-s lingai ai romishilor destabilizeaza situatia din Romania si strica imaginea romanilor din Romania (in numele careia si carora cica se zbat) si strica imaginea statului roman care a recunoscut demult suveranitatea si independenta Moldovei, stat care este subiect al dreptului international...
unei tari cu probleme ale saraciei si coruptiei dar mai ales cu probleme teritoriale, numai probleme ale 'etnicitatii' si 'identitatii' ii mai lipseau

ei refuza, nu doresc sa luam exemplu de la restul Europei civilizate unde aceste probleme ale 'etnicitatii' au fost lasate in urma cu mai bine de jumatat d secol si nu vor sa luam exemplu de la natiunea austriaca, natiunea elvetiana, natiunea belgiana ...

cica cazul Moldovei e unul 'special'... iar daca ii intreb de au vreo propunere concreta data fiind realitatea existenta, in cel mai bun caz acestia nu au nici o propunere, in cel mai rau caz ar distruge acest stat , ar ceda transnistria rusilor care si-ar intari pozitia in balkani... pentru Romania asta ar insemna o catastrofa...

de fapt 'smirnovistii' si aliatii 'romanisti' ai acestora (de tip liutza-filea-redneck - care indivizi cu totii s-au carat din Moldova), acestia se completeaza de minune unii pe altii , 'smirnovistii' aliati ai 'romanistilor' ambele tabere urmarind distrugerea acstui stat si disparitia de pe harta politica... cel mai mare lucru pe care l-ar putea face este sa provoace vreun razboi sau sa contribuie la cresterea urii in societate...

ei deviaza de la problemele economice si teritoriale ale tarii : coruptia si saracia, integritata teritoriala (trebuie recuperata transnistria care

reprezinta 40% din potentialul economic al Moldovei)

Iata cum vorbeste un individ care a primit cetatenia Romaniei...Sarma ghimpata la Prut! Si cat mai repede!
 
Filipe, am mai scris asta, pe un alt forum, dar mesajul respectiv a fost şters, odată cu aberaţile lui Radu: te rog să fii mai indulgent cu Radu, pentru că şi hanficapaţii psihic sunt o minortate care trebuie protejată. OK?
 
lia said:
Filipe, am mai scris asta, pe un alt forum, dar mesajul respectiv a fost şters, odată cu aberaţile lui Radu: te rog să fii mai indulgent cu Radu, pentru că şi hanficapaţii psihic sunt o minortate care trebuie protejată. OK?

Sunt de acord ca SkyW sa scrie orice, daca statul roman ii retrage cetatenia acordata.
 
Filip-Antonio said:
lia said:
Filipe, am mai scris asta, pe un alt forum, dar mesajul respectiv a fost şters, odată cu aberaţile lui Radu: te rog să fii mai indulgent cu Radu, pentru că şi hanficapaţii psihic sunt o minortate care trebuie protejată. OK?

Sunt de acord ca SkyW sa scrie orice, daca statul roman ii retrage cetatenia acordata.

Păi, din câte ştiu, declaraţiile românofobe ale lui Radu ar putea atrage o astfel de decizie din partea a statului român...
 
Re: 'romanistii' si 'smirnovistii'- factor destabilizator in

Filip-Antonio said:
Iata cum vorbeste un individ care a primit cetatenia Romaniei...Sarma ghimpata la Prut! Si cat mai repede!
1. Romania recunoaste multipla cetatenie. Poti sa fii cetatean al mai multor state si nimeni nu-ti va lua cetatenia romana.

2. Romania a recunoscut independenta si suveranitatea statului R.Moldova care este un subiect al dreptului international

ce ai impotriva dublei cetatenii sau a cetateniei multiple? iarasi doresti incalcarea dreptului international :D

PS: sirma ghimpata curge demult in mijlocul Moldovei mele :tu_mori:
tu mancurt si jidan pedofil asta n-o sa poti intelege niciodata, dovada e faptul ca te-ai carat din Moldova si scuipi peste tara.

ps: liutzei, nu te mai baga atita in seama
 
Re: 'romanistii' si 'smirnovistii'- factor destabilizator in

Renegatul said:
Filip-Antonio said:
Iata cum vorbeste un individ care a primit cetatenia Romaniei...Sarma ghimpata la Prut! Si cat mai repede!
1. Romania recunoaste multipla cetatenie. Poti sa fii cetatean al mai multor state si nimeni nu-ti va lua cetatenia romana.

2. Romania a recunoscut independenta si suveranitatea statului R.Moldova care este un subiect al dreptului international

ce ai impotriva dublei cetatenii sau a cetateniei multiple? iarasi doresti incalcarea dreptului international :D

PS: sirma ghimpata curge demult in mijlocul Moldovei mele :tu_mori:
tu mancurt si jidan pedofil asta n-o sa poti intelege niciodata, dovada e faptul ca te-ai carat din Moldova si scuipi peste tara.

ps: liutzei, nu te mai baga atita in seama

Romania are ac de cojocul delincventilor penali ca tine care se folosesc de cetatenia romana in scopuri ilegale. Ca atare cetatenia romana (pe care nu ai dobandit-o din nastere) iti poate fi retrasa.

Pe urma eu n-am avut cum sa ma "car" din Moldova, din moment ce nu am locuit niciodata acolo. Eu sunt originar din Romania, mai tarnoi kolhoznic nascut intr-un bordei de chirpici pe malul asiatic al Prutului.
 
Re: 'romanistii' si 'smirnovistii'- factor destabilizator in

Filip-Antonio said:
Ca atare cetatenia romana (pe care nu ai dobandit-o din nastere) iti poate fi retrasa.
n-au decit sa mi-o retraga , ti-am mai spus Moldova e tara mea iar Romania e o groapa de gunoi plina de mizerie, aurolaci, boschetari si maidanezi...

PS: daca nu esti din Moldova atunci de ce dupa vorba pari a avea un limbaj rusificat cu calchieri din rusa (ca redneck) esti un pui de tyrfa moscala ... si cum explici faptul ca esti frate drept cu redneck care s-a nascut in Moldova ?
 
Re: 'romanistii' si 'smirnovistii'- factor destabilizator in

Renegatul said:
Filip-Antonio said:
Ca atare cetatenia romana (pe care nu ai dobandit-o din nastere) iti poate fi retrasa.
n-au decit sa mi-o retraga , ti-am mai spus Moldova e tara mea iar Romania e o groapa de gunoi plina de mizerie, aurolaci, boschetari si maidanezi...

PS: daca nu esti din Moldova atunci de ce dupa vorba pari a avea un limbaj rusificat cu calchieri din rusa (ca redneck) esti un pui de tyrfa moscala ... si cum explici faptul ca esti frate drept cu redneck care s-a nascut in Moldova ?

Romania e o tara europeana, iar Bastardostanul o colonie ruseasca saraca lipita pamantului. Limbajul meu nu are cum sa fie rusificat, din moment ce iti demontrez ca tu folosesti calcuri rusesti (limba "posedata"). Nu cunosc limba rusa.
 
Mda, ce păcat că nu vorbeşti şi tu, Filipe, "limba posedată" de basarabeni şi nici nu ştii cât de mândri sunt moldoveniştii de rusismele din vorbirea lor... :roll:
 
lia said:
Mda, ce păcat că nu vorbeşti şi tu, Filipe, "limba posedată" de basarabeni şi nici nu ştii cât de mândri sunt moldoveniştii de rusismele din vorbirea lor... :roll:

Pai eu cred ca Midrgian vorbeste mai bine ruseste decat moldobolovaneste.
 
Probabil, şi îţi dai seama cât de greu îi venea să înveţe la Universitatea din Iaşi! :eek:
 
Filip-Antonio said:
Limbajul meu nu are cum sa fie rusificat, din moment ce iti demontrez ca tu folosesti calcuri rusesti (limba "posedata"). Nu cunosc limba rusa.

minti bre Filea Antosha , limbajul tau e unul specific bastardonez exact ca la redneck , esti un pui de tyrfa moscala, esti frate drept cu redneck... n-am scris eu nicaieri limba "posedata" ... se observa ca esti un individ senil si bolnav (scleroz) ... cu totul altcineva, iti reamintesc "unul de pe Marte" parca, astuia incercai sa-i demonstreci ceva , nu mie...

si oricit de mult te-ai preface se observa de la o posta ca ai un limbaj rusificat specific "bastardonez", esti frate drept cu redneck , de fapt esti un pui de tyrfa moscala si incerci sa te dai drept roman pe cind tu esti de fapt jidan ca si redneck

PS: liutzo nu te mai baga in seama , tu chiar esti vacutza agramata si proasta :D
 
Renegatul said:
Filip-Antonio said:
Limbajul meu nu are cum sa fie rusificat, din moment ce iti demontrez ca tu folosesti calcuri rusesti (limba "posedata"). Nu cunosc limba rusa.

minti bre Filea Antosha , limbajul tau e unul specific bastardonez exact ca la redneck , esti un pui de tyrfa moscala, esti frate drept cu redneck... n-am scris eu nicaieri limba "posedata" ... se observa ca esti un individ senil si bolnav (scleroz) ... cu totul altcineva, iti reamintesc "unul de pe Marte" parca, astuia incercai sa-i demonstreci ceva , nu mie...

si oricit de mult te-ai preface se observa de la o posta ca ai un limbaj rusificat specific "bastardonez", esti frate drept cu redneck , de fapt esti un pui de tyrfa moscala si incerci sa te dai drept roman pe cind tu esti de fapt jidan ca si redneck

PS: liutzo nu te mai baga in seama , tu chiar esti vacutza agramata si proasta :D

SkyW, indiferent ce ai spune, faptul ca ai inceput sa folosesti termenul "Bastrdostan" dovedeste ca ai pierdut partida... Si chiar daca as fi evreu, asa cum spui, n-ar fi nimic rusinos, decat in mintea bolnava a unui antisemit ca tine. Si cum antismitismul este proscris in Europa, dar tolerat si chiar incurajat in Imperiul Moscalo-Feudalo-Asiatic in care traiesti tu...
 
Consultaţie juridică bună şi pentru Radu mirdigan

DIN PROIECTUL NOULUI COD PENAL

Tradarea Art.246 – (1) Fapta cetateanului roman (Valeriu Reniţă) de a intra in legatura cu o putere sau cu o organizatie straina ori cu agentii acestora in scopul de a aduce in orice mod atingere unitatii, indivizibilitatii, suveranitatii sau independentei statului, se pedepseste cu detentiunea pe viata sau cu detentiunea severa de la 15 la 25 de ani si interzicerea unor drepturi.

Actiunile dusmanoase contra statului Art.251 – Faptele prevazute in art.246 si 248 savarsite de un cetatean strain(Vasile Stati), se pedepsesc cu detentiunea pe viata sau cu detentiune severa de la 15 la 25 de ani si interzicerea unor drepturi.

Comunicarea de informatii false Art.255 – (1) Comunicarea sau raspandirea prin orice mijloace, de stiri, date sau informatii false ori de documente falsificate, daca fapta este de natura sa aduca atingere sigurantei statului sau relatiilor internationale ale Romaniei, se pedepseste cu inchisoare severa de la 2 la 5 ani.
(2) Faptele prevazute in alin.(1), daca se comit in scopul de a servi interesului unei puteri straine, organizatii sau agenti ai acestora se pedepseste cu detentiune stricta de la 10 la 15 ani si interzicerea unor drepturi.

Actiuni impotriva ordinii constitutionale Art.262 – (1) Initierea, organizarea, savarsirea sau sprijinirea de actiuni violente in scopul de a schimba ordinea constitutionala, caracterul unitar si indivizibil al statului roman, se pedepseste cu detentiune stricta de la 10 la 15 ani si interzicerea unor drepturi.
(2) Fapta de a face propaganda sau de a indemna publicul la savarsirea faptelor prevazute in alin.(1), se pedepseste cu inchisoare severa de la 2 la 7 ani.
(3) Daca fapta prevazuta in alin.(2) a avut ca urmare savarsirea infractiunii la care s-a indemnat, pedeapsa este cea prevazuta de lege pentru acea infractiune.

http://www.yam.ro/forum/read.php?f=3&i=34230&t=34212
 
Back
Top