Salut/Buna

hrb264

New Member
Salut, sunt femei englesoica si eu va t,rai in republica moldova din septembrie 2009, pentru noua luna. Vrea practice limba romana si invat mult despre moldova :)
 
Hrb264, sper că te vei simţi bine în R. Moldova. Îţi garantez că este o ţară cu oameni extraordinari şi cu locuri minunate. Numai că, desigur, trebuie să mai crească la nivel economic, ca să ajungă la un nivel măcar un pic mai înalt, pentru că din păcate nu a ajuns încă, dar în rest este o Ţară super, şi ar fi şi mai bine dacă s-ar schimba actualul Partid cu altul mai democratic. Îţi doresc să înveţi cât mai bine limba română şi să te întorci în Marea Britanie cu cât mai multe amintiri plăcute. Sper că ai înţeles ceea ce ţi-am scris. Dacă ai vreo problemă, putem vorbi şi în engleză, deşi nu sunt chiar de nota 10 la această limbă, descurcându-mă mai bine cu franceza. :). O seară bună!
 
Salut :)

Multumim pentru raspunsurile :) Eu dori vorbesc in limba romana, pentru ca eu dori practice limbale, dar este fericit de stiu ca eu pot vorbi in engleza :)
 
Buna
Eu va manca pentru organisationul "Winrock Moldova", este voluntariatate. Ar fi ajuta femeii moldovenii cu de educat,ie si opportunitat,i de afaceri. De asameana, ajuta la preventira traficului de persoane, care cred ca este o mare probleme acolo. As dori sa explic mai mult, dar nu stiu destul de limba romana!
 
Wai cu offtopicul bativ-ar norocu! Da mai mutatzva.
@HRB246 well you could write in the queen's language as a backup to whatever you write in Romanian. It's a good exercise to compare and improve the way you express yourself in Romanian.

Shitzsanatosh
 
si eu vreau sa vin in moldova ...nu o consider o tara straina fiindca si in istoria noastra am invat de stefan cel mare ..in fine
ce pot sa fac la chisinau 5 zile ??? parca mi-e dor de tara asta de langa mine chiar daca nu am mai fost niciodata ?? am 19 ani , sunt din brasov ...astept raspunsuri
va multumesc
 
Salut. Sunt noua aici. Asta e forum pt. moldovenii de peste Prut? :( sau moldovenii din regiunea Moldova a Romaniei? :-s I'm a little confused
 
Este forumul celor de peste Prut, dar şi ei tot români sunt. După cum vezi, cu toţii vorbim aceeaşi limbă. Asta e opinia mea pe care mi-o exprim liber.
 
Back
Top