Trance shi tot felul de Carnats de asta...

ok, din bransha muzici electronice si a house-ului progresist, techno-ul este cel mai catchy... desi nu suntem noi promotia care ar trebui sa vb despre muzica dance, care, in mare, isi pierde raiting-ul.. uite daca eram noi clubberi pe la inceputul anilor 90 in Marea Britanie sau Germania, pai am fi fost cei mai cool si cei mai fericiti ... acuma insa ramane doar retrospectiva...
 
nati fost nime la vreun mega party de asta trance? unde se aduna mii de ciuvaci si danseaza toata noaptea trance
 
eu m-as duce, da' la noi nu stiu ce cam nu prea este asa ceva...sau daca este, nu e la standardele corespunzatoare. iata a fost o data Sasha la Soho, dar nu s-a primit sa ma duc (intrarea era numai 50 lei), a fost de 2 ori DJ Aligator, dar aista nu-mi place. vreau sa vina Paul van Dyk, Paul Oakenfold, ei, si mai sunt cativa olandeji pe care-i vreau :D
 
hm da, Van Dyke e bun, insa te asigur, nu la fel de catchy ca Sash... Chemical Brothers sunt extraordinari, si foarte fun!
Sasha (nu Sash) a fost de curand la Bucuresti, dar ok, ex-post eveniment, nu mai conteaza..
Sister Bliss the la Faithless este cea mai tare dj-itza, peste Marushka si Sonique, what i think...
In RO cultul house mai supravietuieshte; desi va zic, nu are nimic de-a face cu 'noi sau nu noi'; nu mai e la ordinea zilei.. ; nu va spune nimic ca 2/3 din topikuri de-aci sunt despre rock?
 
acestia deja sunt mai renumiti, dar sunt destul de multi tinerei buni. iata Benassi acum e peste tot.

dar eu cu house nu chiar ma inteleg, imi place ceva mai melodios.

pe acest forum asa s-a primit ca-s mai multi ascultatori de rock. dintre care fac parte si eu. unul nu exclude pe altul.
iata despre electronica am gasit cu cine sa vorbesc pe planetamoldova
 
Eu i-as vrea la noi pe Corsten sau macar Tiesto :)
de fapt poate chiar pe Raoul cu Vali barbulescu... caci nu sunt asa de departe :)
 
din toata ramura asta imi plac numai 2-3 melodii din Sash shi Chemical Brothers, in rest nu-mi prea place, deshi la disko dansez sub asa ceva...
 
Vali Barbulescu rocks, desi mai toate piesele pe care le are sunt copiate mai mult sau mai putin de la artisti obscuri din vest; starneste insa o energie pe dance floor, jos palaria!
 
Oamenilor!! nushtiu cum voua place tranceul si houseul,dar pentru mine acest stil de muzica "inseamna"mult mai mult!!! cum ar fi Energie,Evadare,Idei,Imaginatie,Relaxare,Curaj,.....aceasta muzica este ca un drog~!!!!!.......trebuie doar sa-i intelegi esenta!!!daca veti asculta C@cat de genul Dj Aligator si B.Bennasi nu o sa intelegeti nimic!!!
Dupa cum a mai remarcat Alias,ascultati Sasha(el de fapt face Progressiva Trance....nu House!!!)...John Digweed(el se considera in trance.....cum ar fi 2pac in rap,,,,sau Metalica in Rock...m-ati inteles :ciupos: ....
Va recomand sa ascultati Noul album al lui Paul van Dyk(il puteti gasi la Can records..50lei..adus din Polonia) sunt nishte piese ,ca atunci cand le asculti ai senzatia ca intri in canapea(daca stai asezat).....sau ca zbori(daca stai in picioare).....voi vedeti cum va place mai tare!!!
Pentru fanii houseului de caliattate,vash propune sa-l ascultati pe Mauro Picotto(este un Dj italian,renumit pentru trecerile lui de la o tema la alta(ma refer la piese :D ),....Daca vreti sa va zboare mintzile in Cosmos!!!!...gasiti pe interenet ,,Radio Trance-Plasma''este cea mai renumita trupa de house-trance din Rusia,,....de fapt mai multi ii cunosc pe cei de la PPK(insa acesta trupa mai mult cade in Ambiental-trance,muzica lor nu e atat de impulsiva!!!

La un chef la o petrecere privata, daca doriti sa aprindeti atmosfera,puteti face lucrul asta cu ajutorul :Darude(chiar trebuie); Chemical Brothers;Dj Tiesto;Faithless-We come one;Gigi D'Agostino.........si de combinatia
Sasha and John Digweed-Age of love;Stargazer;.........daca ati avut o zi stresanta pune-ti piesa' Future Sound Of London" sau "Accident in Padise'
si totul va fi bine....va garantez 8)

Observ ca pe forumul nostru sunt persoane si din Romania,dar nimeni nu a vorbit de SUIE PAPARUDE!!!!!!!!!. :wtf: ????...cea mai buna trupa din Romania,in domeniul tranceului si houseului.....Eu as spune ca in Romania sunt 2 trupe care s-ar ridica la standartele Europene....si ele sunt PARAZITII si SUIE PAPARUDE!!!.....piese ca ,,Ajutor''...."Hard-dub''...."Invataturi''...,,Atac la persoane''.."Maro"...."Saturn''....merita sa fie ascultate!!!....Eu mai ales am un mp3player,si cand ascult Suie Paparude,inima incepe sa-mi bata mai tare,mi se ridica adrenalina in singe,......muzica asta iti da o incredere atat de puternica!!!sio placere atat de mare(mai ales cand esti in transport ,iar el merge cu o viteza mare....e ceva senzational!!!!)!!!!.....asta Da muzica!!!!!
 
dar la mine e: diferite tipuri de muzica pentru stari, dispozitii diferite.

O! Suie Paparude e super! toate piesele care le-ai mentionat le am.
 
ei, da' de unde sa iai toata muzica asta? eu asa, mai gasesc cate ceva pe la "druji", da' sa dau cate 50 lei pe un cd :-? ii grea viata de student.

ei, da' las' ca m-am inteles eu cu o persoana ca in a doua jumatate de iunie facem schimb de muzica (mai mult el imi va da :) )
 
Am prieteni sio sora !care mai invata in europa vestica.....si ei imi mai trimit cate un Cd....cand ii rog!!!.....dar majoritatea muziici trance o am de pe Kazaa(inca de anul trecut).....cu noptzile imi downloadam muzica de net!!!...tare mult trance si house bun,poti gasi acolo!!! 8)
 
Back
Top