Un copil bolnav de leucemie în luptă cu soarta…

radumastac

New Member
Sunt o mamă disperată ce se adreseză oamenilor cu suflet mare. Timp de 4 luni inima nu-mi permite să mă gîndesc la altceva decît la soarta fiului meu Radu Mastac a.n. 1992 ...în luna martie anul curent a primit cumplitul diagnostic de “Leucemie acută, varianta monoblastică M5”. Pe o perioadă de 3 luni şi jumătate a fost internat în spitalul Oncologic din Chişinău, secţia Hematologie pentru copii; a fost administrat tratament cu citostatice, însă fără eficacitate.
Deşi medicii din Moldova au spus că boala nu poate fi tratată, prin surse proprii am găsit un Centru Oncologic pentru copii din Belorusia. La apelul nostru am primit răspuns că sunt şanse de a obţine un tratament reuşit. Costul tratamentului soldat ulterior cu transplant medular este fantastic pentru familia noastră – 150 mii $. M-am adresat pentru ajutor la oamenii legii din Republica Moldova, dar fără rezultat....
Vă rog din tot sufletul dacă puteţi să mă ajutaţi în strîngerea fondurilor pentru salvarea lui Radu. Starea copilului la moment este foarte gravă. Fiecare clipă pentru noi este preţioasă. Ne luptăm pentru fiecare zi în plus…


Informaţii:

Email: help.for.radu@gmail.com
Telefon de contact: Svetlana Mastac (mama) – 068419026
Datele bancare sunt:
Banca Socială (lei MD)
Cont - 223386200000010
Cod Bancar - BSOCMD2X862
Cod fiscal - 1002600035719

Vă mulţumesc din suflet.
Dumnezeu să ne ajute!
 
Am auzit de o solutie cu alcool in care se pune suc din frunze de aloe(nu mai batrana de 3 ani)
+ miere de albine(майский мед); e impotriva cancerului. Ii doresc insanatosire si o viata frumoasa.
PS
Intrebati de infirmierele mai in varsta, ele cunosc leacuri, dar sa nu exagerati.
 
URGENT!!!!!!! Avem nevoie de ajutorul vostru. Se caută DONATORI DE SÎNGE pentru RADU. Pentru detalii contactaţi-ne: tel. 068419026 sau 068578805

Vă mulţumesc!!!! Sper că se vor găsi oameni receptivi
 
radumastac;213611 said:
URGENT!!!!!!! Avem nevoie de ajutorul vostru. Se caută DONATORI DE SÎNGE pentru RADU. Pentru detalii contactaţi-ne: tel. 068419026 sau 068578805

Vă mulţumesc!!!! Sper că se vor găsi oameni receptivi


Ce grupa ?
 
hackus;213625 said:
Ce grupa ?

Radu Mastac are grupa a II, Rh + . Ca donator se poate prezenta oricare persoana, grupa nu conteaza, deoarece astfel se completeaza bancul Centrului de transfuzie si ulterior pe numele lui Radu se ofera singe de grupa a II (grupa a II este larg răspîndită în Republica Moldova). Donarul primeste un biletel pentru cine a donat singe care ulterior se prezinta in sectia de hematologie pediatrica a Institutului Oncologic(acest biletel confirma ca s-a donat singe pentru Radu Mastac si ulterior medicul ce trateaza colaborează cu centrul de transfuzie). Pentru detalii contactati mamica lui Radu 068578805 (Svetlana)

PS. Rudele, prietenii familiei au donat singe deja, insa cercul de cunoscuti s-a epuizat. De a dona sînge repetat se permite cel puţin peste 2 luni de la ultima donaţie doar (pentru recuperarea rezervelor organismului).
Noi ne bazăm doar pe voi.......
 
LOL, Umbreon :D

Am incercat odata sa ajut pe cineva, am facut radiografie si inca vreo doua teste, cand sa mi se ia sangele imi spune asistenta ca am venele prea mici si fragile pentru a dona si ca am tensiune prea mica. Degeaba m-am agitat. :(
 
si nu ti-a facut praf venele cand ti-a luat sange? ca pe mine in 5 locuri m-a intepat de-am ajusn acaSA CU BRATELE INVINETITE....
 
Back
Top