Un manual pentru tine

gr8dude

ralien since '45
In acest moment pe torrents se desfaroara o activitate furtunoasa de tranzactii vinzare/cumparare a manualelor; de aceea am decis sa dau unele manuale care au mai ramas la mine. Detalii gasiti aici: http://ralien.nytka.org/index.php/2007/09/13/un_manual_gratuit_pentru_tine

Sa ma contactati daca aveti carti pe care vreti sa le dati, sau daca doriti sa intrati in posesia unui manual din acea lista.


Nota: in decurs de o ora mi-au scris 2 la capitolul "cerere"; si o persoana s-a alaturat la "oferta" :yeha:
 
Ca sa primesti o carte gratuit de la tine, tre sa scrii un eseu? :D Sunt voluntari? :p

Btw, deseara vin si eu cu lista manualelor pe care pot sa le ofer. (daca uit, va rog amintiti-mi, am o groaza de manuale si literatura artistica inclusa in programele scolare pe care sunt dispusa sa le dau)
 
Manuale

Am aici niste manuale in stare buna:

Vînd cărţile:

1. Informatica - calcul numeric, cl. 12, Sergiu Corlat, Lilia Ivanov, Chişinău 2004, CCRE "Presa"; 10 lei

2. Informatica cl. 12, Mihail Botoşanu, Ion Covalenco, Andrei Sacara, Vitalie Zavadschi, Editura Epigraf 2008; 20 lei

3. Informatica - Structura calculatorului, cl. 10, Anatol Gremalschi, Iurie Mocanu, Ludmila Gremalschi, editura Ştiinţa 2000; 15 lei

4. Informatica - Tehnici de programare, cl. 11, Anatol Gremalschi, editura Ştiinţa 2003; 15 lei

5. Informatica - Limbajul Pascal, cl. 9-11, Anatol Gremalschi, Iurie Mocanu, I. Spinei, Chişinău, Ştiinţa 1999; 10 lei

6. Literatura Română - BACALAUREAT - Sinteze şi comentarii, cl. 9-12, Nicolae I. Nicolae, Radu Scorojitu, Ioan Dumitru, Aurelia Iordache, Cecilia Condei, Viorica Ioviţă, editura "Sarmis" Craiova; 20 lei

7. Chimia - caiet de lucrări practice (nou), cl. 12, Svetlana Cudriţcaia, Tatiana Litvinova, Elena Osadciaia, Maria Bârcă, editura ARC; 10 lei

8. Olimpiade Matematice 2002, Ministerul Educaţiei al RM, Cosiliul Olimpic de matematică, Institutul de matematică si informatică al Academiei de Ştiinţe a RM, Chişinău 2003; 10 lei

9. Noi şi Legea, cl. 10, Anatol Beleac, Silvia Nichifor, ed. Litera 2001; 15 lei

10. Matematica - exerciţii şi probleme pentru CONCURSURI, cl. 5-9, Victor Iavorschi, Prut Internaţional 2004; 15 lei

11. Matematica - Examenele de Bacalaureat - Subiecte rezolvate şi comentate, Tamara Curtescu, ed. Integritas Chişinău 2008; 20 lei

12. Matematica - culegere de exerciţii şi probleme pentru cl. 11, I. Achiri, V. Ciobanu, P. Efros, V. Garit, V. Neagu, N. Prodan, D. Taragan, A. Topală, Prut Interneţional 2004; 20 lei

13. Matematica - culegere de exerciţii şi probleme pentru cl. 12, I. Achiri, V. Ciobanu, P. Efros, V. Garit, V. Neagu, N. Prodan, D. Taragan, A. Topală, Prut Interneţional 2005; 20 lei

14. Fizica - manual - profil real - profil umanist, cl. 12, Mihai Marinciuc, Spiridon Rusu, Ştiinţa 2006; 25 lei

15. Fizica - Colaborare la rezolvarea problemelor - Exeriţii şi probleme, cl. 11, Gheorghe Ţurcanu, Leonid Caireac, Călin Ţurcanu, ed. Lumina Chişinău 2005; 25 lei

16. Teste la Fizică, cl. 11, Gheorghe Ţurcanu, Victor Păgînu, ed. Univers Pedagogic 2006; 10 lei

17. Fizica - Culegere de probleme, cl. 10-12, M. Marinciuc, S. Rusu, I. Scutelnic, V. Gheţu, A. Homenco, M. Miglei, ed. Lyceum Chişinău 2008; 25 lei

18. Biologia - celula - Sinteze pentru ciclul liceal, L. Dencicov, ed. Cartdidact 2000; 10 lei

19. Biologia - Genetica, L. Dencicov, ed. Cartdidact 1999. 10 lei

daca aveti nevoie ma gasiti pe skype: valicika_e sau la mobil: 69243123

Manualele corespund curriculumului din MD 2009
 
Back
Top