a9 in loc de google?

dune

Active Member
http://a9.com

Search Engine (beta) construit de Amazon pe baza lui Google. Are 'features' interesante, tip search history. Ce ziceti? L-ati folosi in loc de Google?
 
google este atit de larg folosit, incit am vazut ca unii pe forumuri in engleza chiar folosesc un cuvint nou - "googling"...
 
oleaca ii mai tarmaznutii, ca google, da.... da rezultate interesante, parca are un search mai "inteligent" ca google ..
sa vedem ce ne va rezerva viitorul..
 
Daa.. Pe 15 septembrie 2004 a fost scos label-u beta..
Principalu feature pentru care l-as fi folosit eo.. Ar fi history list.. Cateodata vreo sa-mi aduc aminte combinatiile de key-uri cind am gasit ceva.. Si firefox-u nu mai are nimic in history lui..
Si inca un dezavantaj foarte mare pentru lumea care folosesc internet de tip modem este marimea paginilor.. Daca barbosu google are 9kb(printre care 8 ii logoul) a9 are 92kb
hatgreen.gif
! UItati de fast search(a9 arata imagini la orice search, defapt cred ca se poate de configurat).. More Features..

/me asculta muzonu Last night i google my dreams
icon_rolleyes.gif
 
Google nu va fi veşnic lider.. Cu mai mulţi ani în urmă Altavista "rupe' tăt", amu' unde-i Altavista? Iar înainte de Altavista a fost Lycos..
 
BetterDayz said:
Va rekomand www.clusty.com un motor de new generation;)

oamenii care n'au bani pentru un designer .. ca sa faca un logo calitativ ... ca a lor parca'i facut cu ţinta... nu pot avea bani pentru a face un research pentru crearea unui motor mai puternic ca Google'ul
 
::[xupypr said:
::]oamenii care n'au bani pentru un designer .. ca sa faca un logo calitativ ... ca a lor parca'i facut cu ţinta... nu pot avea bani pentru a face un research pentru crearea unui motor mai puternic ca Google'ul

cam aşa ziceau unii despre Google la început....
Dar clusty mi s-a părut că dă rezultate bune, şi prezentarea răspunsurlor e bună...
 
in PC Magazine Romania din noiembrie este scris ceva la pagina 112 despre motoare de cautare. la a9.com zic ca afiseaza in coloane cu latime ajustabila prin drag-n-drop, si tot ceva bun este cautarea simplificata:
a9.com/termen cautat
Citat: "A9.com este un nou motor de cautare puternic ..."
 
MSN Search...
20.11.2004
beta.search.msn.com
Noul poiskovik de la Micro$oft care se vrea alternativa Google... va afisa rezultatele dintr-o baza de 5 mil pagini indexate...
 
Back
Top