ajutati-ma cu impriomanta LaaserJet 2100

gheocom

New Member
La serviciu avem o minunata retea locala care mai lucreaza din cind in cind .... Iaca pina nudemult lucram cu MEEEEE shi totul era OK cu imprimanta de retea care este conctata la un comp cu MEEEEEE. Dar ma rog vreau shi eu sa fiu de rind cu lumea shi am instalat XP Home shi ca dracu nu pot tipari nimica, dar volumul de lucru este mare, adica multe foi tiparesc pe zi, shi fug ca idiotul incolo incoace cu discheta sau copoii documentele prin retea ....
Care-i pontul, prin setca vad imprimanta ma conectez la ea in mod obisnuit shi cind dau la tipar, zice ca-i prost, nu este instalat shi ca incearca sa tiparesti "probnaia stranitha". am copiat drivere instalat shi tot nici o ....
Apoi prin forumele rusesti am gasit ca sa-l unesc local apoi sa-i schimb portul, zis shi facut, dar el cere parola la conectare shi cit n-am gautat n-am gasit unde s-o bag parola asta shi gata.
Daca shtie cineva cum de rezolvat barabula asta i-i pun o bere, pe cuvint ....
 
Imprimanta

Tu ai instalat o imprimanta HP Home. Daca deschizi proprietatile (clic drept pe icoana imprimantei si alegi proprietatile), n a doua fereastra o sa gasesti detaliile ei. Portul trebuie sa aiba acelasi nume ca numele imprimantei tale. Cred ca stii ce nseamna port.
Incearca si asa si vei vedea.
 
Back
Top