AJUTOOOOOR!

da shi? crez ca ne-am suparat ca tz-ai luat cuvintele ynapoi? iaka asha, tat timpu nim atiresc shi nish nu recunsoc efortu depus... ianki sha... disrespect pentru IT...
formuleaza te rog noua ta problema sa vedem ce putem face , dra moderatoare...
 
Melania, nu te inerva. Imi pare rau dar n-am atras atentia ca nu s-a transformat totul, pur si simplu am uitat sa inregistre progrmma. Uite acum transform tot documentu si ti-l trimit(ocupa cam 22 MB). Peste vreo 20 minute il primesti.
 
daca nu esti atenta cind lucrezi la computer, si comiti careva erori, nu tre sa dai vina pe compu shela greobanyi :crazy: fii mai calma, si lucrul se va primi mai bine :)

iar rarul il poti deskide cu winrar
 
eu nu tin cu dinsu. campiuteru este un obiect ce trebuie manuit cu atentie. eu tare multe probleme am avut cu compu, asa ca oleaka m-am invatat. da cu moderatoarea noastra draga eu totdeauna tin :) :wink:
 
For Melania

Melania nui asculta pi dinsii ... uite sint programe care converteaza
pdf to txt fa download de vreo unul de prin net si problema ii rezolvata,
alta modalitate ar fi ... de Fine Reader ai auzit ? mai pi scurt asta ii o programa care se foloseshte la scanare de documente (dupa care transforma imaginea scanata in text) apu iaca acolo in fine reader este optiunea ca sa citeasca informatia din pdf fisiere si so converteasca (cum tiam spus in format textual).

Cea mai simpla solutie ar fi, sa te duci la vriun net cafe unde au scaner(unde se poate de scanat fotografii) ii 100 di % ca treb sa aiba Fine Reader, si ii rogi frumos sa iti converteze pdf-ul in txt (deamu cu rasplata te razbiresti tu acolo :) ), din cauza ca operatorii de net cafeuri is tare lenosi posibil o sa primesti un raspuns de tipul: nu, cu fine reader nu se poate de facut asa ceva, da tu spunele ca este posibil cu ochii tai ai vazut cum se face asta :) si roagai frumos sa se uite mai bine, eu nu tin minte concret dar acolo cind ajungi la :select image se poate de dat sa fie pdf, mai pi scurt opul treb sa sii cavireasca prin optiunile cind alegi ce imagine doresti so convertesti


PS:hiuuuuuu, mama ceam mai scris :)
sper ca tiam fost de folos.
 
crypto, tu probabil ca ai fi ajutat-o, dar i-au ajutat altsii... :D Ea n-a vrut sa fie invatsata cum sa faca asta, ci a vrut ca cineva s-o ajute, adica sa faca pentru dinsa....

Daca n-am dreptate, Mel, spune... :D
 
Cum poti sa nu vrai sa stii ? Sa te ajute altii si sa nu te intereseze cum se face asta ....

Credeti ca Melania e de tipul ista ? hmmm eu cred ca nui asa ...
 
ei baieti....deam si voi deodata "nu vrea sa stie"...ba vreau....foarte tare vreau.....insa nu tot timpu inteleg si deasta nu tot timpu pot sa pun in practica ceea ca ma invatati voi.....

shap daca nu ma interesa ap fiti siguri ca dupa ce miati zis ce e de facut nu mai intrat 100 de ani pe tema respectiva...da asa....
:wink:
 
ne straduim si noi oleaka sa mituim moderatorii inainte de sarbatori :hehei: (pentru blat, pentru cadouri... :rolleyes: )
 
mita?..da da ...se accepta ...

in orice forma...asa ca acei care au sufletu mare....stiu unde sa ma gaseasca
 
Back
Top