Ajutor Comisiei de verificare a votarii

Black

New Member
O rugaminte, daca nu va pare prea stranie!!!
Cred ca stiti deja ca lucreaza comisia care verifica datele votarii.
Uite, ei au nevoie de o mina de ajutor pentru a identifica fraudele.
Deci, au nevoie de Numele Prenumele alora care au fost plecati din tara la data de 5 aprilie pentru a verifica daca nu cumva s-a votat in locul lor in tara. Indeferent daca au votat peste hotare sau ba, important e, ca comisia sa verifice listele si sa vada ca da, la sectia Cutare, domnul sau D-na nu s-a prezentat la vot.

Deci, pentru aceasta e nevoie de cateva lucruri:
1. Numele si Prenumele
2. Locul de trai din fisa de insotire a buletinului de identitate.
3. Numarul sectiei de votare unde ar fi trebuit ei sa voteze. Daca nu se stie numarul, atunci locatia sectiei de votare: Ex. scoala Nr 3, raionul Orhei, satul ChislaNoua.

Datele astea fiecare care vrea sa le trimita la mailul: info@amn.md unde se acumuleaza datele alora plecati.

Acest mesaj e valabil doar azi si maine.

Acest mesaj i-a fost transmis si lui Dune ca mesaj privat, in caz ca el reuseste sa-l receptioneze si sa-l anine undeva pe pagina principala atunci aceasta tema poate fi stearsa.
Daca nu, incercati sa metineti tema in top pentru a putea fi zarita de cat mai multa lume.
 
Plus, puteti adauga acest mesaj pe toate blogurile, saiturile la care aveti acces, media etc. Cu cat va fi mai retransmis cu atat avem sanse de izbanda mai mari.
 
pt orice incalcare,arest,etc. sunati la +37369323701/+37378250860/+37365684882-Amnesty International Moldova, rep.Evghenii Golosceapov
 
Black;220443 said:
pt orice incalcare,arest,etc. sunati la +37369323701/+37378250860/+37365684882-Amnesty International Moldova, rep.Evghenii Golosceapov

Inculet Veaceslav, anul 3, USM facultatea de Istorie a fost arestat ieri noaptea in caminul universitatii de la Riscanovca. Ce s-a intimplat cu el, unde a fost dus nu se stie. Stiu doar ca a protestat pasnic pe 6 si 7 aprilie, e colegul meu de grupa.
 
Oameni buni, am pus o adresa de email in mesaj, incercati sa trimitei singuri si nu publicati date personale pe forum care aproape sigur poate fi monitorizat de fortele speciale.
Daca nu aveti un mail, trimiteti-mi mie ca mesaj privat, dar nu mai faceti prostia de a va publica datele.

Rog insistent un administrator sa stearga toate mesajele care contin date personale.
PS. toate mesajele publicate aici deja au fost tirmise la adresa sus mentionata.
 
Romanian: Persoanele care au semnalat acţiune fraudare a alegerilor sunt rugate să contacteze:
Partidul Liberal Democrat (PLDM) - 81-51-64 (sau info@pldm.md - D.R.)
Alianţa “Moldova Noastră” (AMN) - 54-57 22
Partidul Liberal (PL) - 24-35-69
English: People that have proves about election frauds are asked to contact the next parties:
Partidul Liberal Democrat (PLDM) - 81-51-64 (sau info@pldm.md - D.R.)
Alianţa “Moldova Noastră” (AMN) - 54-57 22
Partidul Liberal (PL) - 24-35-69
 
și eu dacă vreau sa-mi verific lista de alegător de pe care am votat, pot sa o fac cumva? am dubii în privința unor persoane care erau înscriși la domiciliul meu.
 
Arina;220466 said:
Romanian: Persoanele care au semnalat acţiune fraudare a alegerilor sunt rugate să contacteze:
Partidul Liberal Democrat (PLDM) - 81-51-64 (sau info@pldm.md - D.R.)
Alianţa “Moldova Noastră” (AMN) - 54-57 22
Partidul Liberal (PL) - 24-35-69
English: People that have proves about election frauds are asked to contact the next parties:
Partidul Liberal Democrat (PLDM) - 81-51-64 (sau info@pldm.md - D.R.)
Alianţa “Moldova Noastră” (AMN) - 54-57 22
Partidul Liberal (PL) - 24-35-69

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=3qjNZXG-Up8"]YouTube - 1 Q Sapro Cereti-va drepturile[/ame]
 
"Reunificarea va avea loc in interiorul Uniunii Europene ..."
Traian Basescu

E clar ...da? nimic mai simplu....drumul a inceput ....procesul e deja ireversibil...
Romania e de acord ca Transnistria sa fie declarata independenta ...desi doar neoficial...
..noi ne vrem doar ce e al nostru din strabuni...
 
pot face rost de seria buletinului de identitate a unei persoane care a votat minim dublu.
daca este utila informatia imi spuneti si o trimit prin privat sau mail.
 
TRIMITETI DEGEABA. Relax ca e timp destul.

____________

Se tergiversează lucrurile pentru ca opoziţia să nu poată demonstra ilegalităţile

Până la moment nu am avut acces la nici o listă a alegătorilor si, în numele celor trei partide (AMN, PL si PLDM), vom depune o cerere la Comisia Electorală Centrală (CEC) pentru a cere prelungirea degrevării din funcţie a preşedinţilor consiliilor electorale", a spus liderul Aliantei Moldova Noastra(AMN), Serafim Urechean.

Potrivit lui Urechean, la unele birouri li se spune că nu poate veni judecătorul de instrucţie, fără de care nu poate fi efectuată verificarea, la altele nu este disponibil preşedintele comisiilor electorale, iar în alte cazuri se motivează că nu au primit o scrisoare de la CEC privind verificarea listelor.

''Este clar că este o tentativă de tergiversare pentru ca opoziţia să nu poată demonstra ilegalităţile. Aceste acţiuni pot crea si mai multe tensiuni în rândul societăţii moldoveneşti'', a mai spus liderul AMN.

Însă, secretarul CEC, Iurie Ciocan, a declarat că instituţia pe care o conduce a decis degrevarea preşedintilor comisiilor electorale pe un termen de trei zile, adică până duminică. În acest timp, partidele care doresc verificarea listelor trebuie să se adreseze în scris şi să indice la care birouri doresc să o facă, după care se va dispune prelungirea degrevării respectivilor funcţionari electorali. Ciocan a respins acuzaţiile privind blocarea accesului opoziţiei la liste "Puteţi să mergeţi să vedeţi că lucrul este în toi. Pentru noi, cu cât mai multe verificări vor fi, cu atât mai bine, pentru că şi lumea va fi mai linistită", a menţionat el.Secretarul CEC a precizat că partidele pot efectua verificarea până în momentul deciziei Curţii Constituţionale privind validarea alegerilor. CEC va depune actele la Curte duminică, iar aceasta are la dispoziţie zece zile pentru a adopta o hotărâre.
 
Back
Top