Ajutor WinXP

Kratoss

New Member
Oameni buni, uite am la mine o problema cu Xp-ul. Sau nu stiu daca e cu XP-ul. Treaba e asta>

Am un drive de 60 gb care e impartit in 4. Discul c: de 10 gb, d: de 10, d: si f: respectiv cate 20. Problemele sunt cu D: pe care am instalat WinXp (de asta cred ca e problema de la win) care-mi arata ca e drive full (adica mai am vreo 800 de Mb.) pe cand eu am inscris pe el fail-uri de vreo 4 Gb doar, unded au disparut cei 6 Gb care mai trebuiau sa fie ??? am incercat sasterg tot cee se poate, mai am doar documentnts and settings pe el care ocupa 1,5 Gb winxp de vreo1,4 gb, borland pascal, si program files de vreo 2 gb ce sa fac??? cine stie sau a intalnit asa ceva vreodata ?
 
Scaneaza-ti disck-u cu scan-disk(start->..->access..->System Tools) ;) Ma ajuta intotdeauna(drept ca ma fol. de toolsu de la Norton Utilities) cind pierde vre-o 20 de metri.. Citeodata vede prea mult.. Citeodata prea putzin ;) Ce vreai.. Windows :D
 
Uite ce am gasit. am mai incercat eu odata scan disk din Xp dar el nu merge, fiindca (explica ei) nu toate fisierele sunt cu acces deplin. Asa ca am gasit eu altceeva mai bun: am sters totate restore points de pana acum am eliberat vreo 3 GB !!!!!! vaaaleu, ca tare-i greu cu win-u asa of of of

pe scurt Microsoft must Die !!!

si cand ma ganesc ca versiunea asta am cumparat-o cu 24 de lei care e undeva 1 % din costul cu care il vand ei. :) :) :)
 
Back
Top