Alegeri locale 2007

Cu cine veti vota la viitoarele alegeri locale?

  • Veaceslav Iordan (Partidul Comunist)

    Votes: 3 4.2%
  • Ion Mereuta (Partidul Umanist din Moldova)

    Votes: 0 0.0%
  • Leonid Bujor (Aliantei "Moldova Noastra")

    Votes: 2 2.8%
  • Vladimir Filat (Partidul Democrat)

    Votes: 14 19.7%
  • Dorin Chirtoaca (Partidul Liberal)

    Votes: 24 33.8%
  • Zinovia Zorin (Partidul Conservator)

    Votes: 0 0.0%
  • Alexandru Corduneanu (PPCD)

    Votes: 24 33.8%
  • Valentin Crilov (Patria-Rodina-Ravnopravie)

    Votes: 0 0.0%
  • Eduard Musuc (Partidul Social-Democrat)

    Votes: 2 2.8%
  • Corneliu Ciurea (Partidul Social-Liberal)

    Votes: 2 2.8%

  • Total voters
    71
  • Poll closed .
In general imi pare campania inca nu stiu cum anemica. Poate este din cauza ca majoritatea concurentilor inca nu au inceput campania.
Din cate stiu unicii candidati care lucreaza cat de cat sunt : Corduneanu, Iordan si Filat. De restul "ni sluhu ni duhu"...
Braghis ceva acolo se screme sa faca ceva, dar cred ca el asteapta sa se inregistreze primul de la urma ca sa fie mai usor de gasit si va incepe campanii printre ultimii.
 
hay sa discutam despre asta :)

ai vreo simpatie personala fata de cineva sau oarecare partid?

dupa ce criterii ai vota pentru oarecare candidat?
 
Un primar trebuie sa fie un om integru, care sa se preocupe de problemele cetatenilor. Cel mai onest dintre toti mi se pare Alexandru Corduneanu. Eu votez pentru el.
 
Astazi am fost spam'uit via telefon, m-a sunat o doamna sau domnisoara si m-a informat ca va avea loc o intilnire cu Filat maine, in ograda vecina. Discursul sau era rapid si fara de pauze; cred ca pe parcursul zilei l-a repetat de '45 ori. La urma era cit pe ce sa puna receptorul, si am reusit sa spun "o clipa!". A fost interesant - prezenta feedback'ului a confirmat ca era o persoana vie la celalalt capat al firului.

I-am dat citeva intrebari, care cred ca au luat-o prin surprindere, pentru ca nu mi-a acordat un raspuns adevarat. Oricum, vroiam doar sa spun ca acum agitatia pre-electorala s-a extins si asupra altor medii de comunicare.


La alegerile precedente, Chirtoaca a aratat ca poate acumula multe voturi, ceea ce a surprins multi dintre alegatori. Multi ar fi votat pentru el, dar nu au facut-o deoarece credeau ca nu are sanse serioase.

De ce acum sa fie altfel? S-au introdus '45 de candidati noi; diferenta e ca de data aceasta lumea stie ca Chirtoaca nu "nu are sanse serioase".

p.s. nu e un mesaj pro-Chirtoaca, de fapt sunt inca un alegator indecis. Poate calugarita pro-Filat ne poate spune ce bun (poate) face Filat?

ce pareri aveti despre "in profumzime" cu Filat si Chirtoaca?
Nu am urmarit; poate are cineva clipul? Poate este pe play.md/clip.md?
 
Vad ca PPCD a ramas un partid puternic. Alexandru Corduneanu are sanse reale de a trece in turul 2 cu Iordan si atunci pe cine votam?
Pentru administratorul acestui site, corectati numele lui Corduneanu.
O seara buna tuturor!
 
Cred ca as vota si eu pentru Corduneanu, dar nu din considerenta ca e gospodari sau destept, bla, bla, bla...
Ci din considerente politice si religioase.
 
tare nu-mi place spamul telefonic. intotdeauna mi-i lene sa ma duc sa caut telefonul cand suna... si daca ar fi spam - oiiii, ce i-as mai materi.

n-am nici o simpatie personala (nici om, nici partid) ....sunt om fara partid. si daca n-as simti aceasta responsabilitate civica, nu m-as duce la alegeri.

criteriul - sa fie frumos :))
 
Cred ca in aceasta campanie exista doua figuri care candideaza la functia de primar al Chisinaului: Filat si Corduneanu. Ambii au sanse sa ajunga in turul doi, iar cine ajunge in turul doi va lua primaria.
Nu cred ca Iordan va fi capabil de aceasta data sa acumuleze mai multe de 35-40 la suta.

Filat si Corduneanu prezinta chiar doi candidati exact opusi ca esenta:
Filat - corupt, agramat, imoral, agresiv.

Corduneanu: intelegent, cinstit, principial, binevoitor, familist si un bun crestin.
Sa privim chiar si spoturile, imaginile. Acestea pot spune multe despre persoana candidatului.
 
************
Filat - corupt, agramat, imoral, agresiv.
Corduneanu: intelegent, cinstit, principial, binevoitor, familist si un bun crestin.
************
noogen,
vreau argumente.
 
imbinarea de cuvinte: "sedinta consiliului municipal din 14 decembrie"
ar trebui sa fie folosita de contracandidatii "intelegentilor" , "cinstitilor", "binevoitorilor" corduneanu si iordan.
 
pe site am votat cu Chirtoaca, pe restul nui prea cunosc..... iar ppcd shi pe comunistii no sai votez niciodata............
 
Back
Top