Alegeri locale 2007

Cu cine veti vota la viitoarele alegeri locale?

  • Veaceslav Iordan (Partidul Comunist)

    Votes: 3 4.2%
  • Ion Mereuta (Partidul Umanist din Moldova)

    Votes: 0 0.0%
  • Leonid Bujor (Aliantei "Moldova Noastra")

    Votes: 2 2.8%
  • Vladimir Filat (Partidul Democrat)

    Votes: 14 19.7%
  • Dorin Chirtoaca (Partidul Liberal)

    Votes: 24 33.8%
  • Zinovia Zorin (Partidul Conservator)

    Votes: 0 0.0%
  • Alexandru Corduneanu (PPCD)

    Votes: 24 33.8%
  • Valentin Crilov (Patria-Rodina-Ravnopravie)

    Votes: 0 0.0%
  • Eduard Musuc (Partidul Social-Democrat)

    Votes: 2 2.8%
  • Corneliu Ciurea (Partidul Social-Liberal)

    Votes: 2 2.8%

  • Total voters
    71
  • Poll closed .
Vad k deja faci din politicieni poponari. Bravo. Nu dar daca de exemplu soarta te ducea la privatizare acum numele tau era sa fie pe toate ziarele si pe toti pereti.Declar dezbaterea inchisa
 
Democracy;178066 said:
Vad k deja faci din politicieni poponari. Bravo. Nu dar daca de exemplu soarta te ducea la privatizare acum numele tau era sa fie pe toate ziarele si pe toti pereti.Declar dezbaterea inchisa

Deci deducem ca toti cei de la privatizare sunt corupti, urmand aceeasi logica toti cei din PDM sunt corupti (doar sunt ca Filat), toti cetatenii RM sunt ca Voronin, toti parlamentarii - ca Marian Lupu, iar tot globul - ca Ban Ki-moon (secretarul general ONU).
Puternica logica, saracul Filat.
 
lucic;178067 said:
Votati Dorin Chirtoaca!
Nu este Jiji... http://www.parties.e-democracy.md/parties/pr
Si asta e tot ce poti spune ???
Lucy, vad ca iti place sa rizi de Gigi, stii, tu de acum ai incalcat "codul moral politic" aruncind "materiale copromitatoare" impotriva celorlalti candidati. Asa ca, "finit", nu mai esti in "curtea celor integri". Oare asta e maniera de a face politica, de a gasi "petele" concurentilor tai. "D'le, aici nu e Surprize-Surprze, nu facem show".
 
Sirb;178071 said:
Si asta e tot ce poti spune ???
Lucy, vad ca iti place sa rizi de Gigi, stii, tu de acum ai incalcat "codul moral politic" aruncind "materiale copromitatoare" impotriva celorlalti candidati. Asa ca, "finit", nu mai esti in "curtea celor integri". Oare asta e maniera de a face politica, de a gasi "petele" concurentilor tai. "D'le, aici nu e Surprize-Surprze, nu facem show".

Codul moral politic? Nu, sustinatorii lui Filat trebuiau sa iasa in fata si sa afirme adevarul despre el - ce a facut intre 1998-1999, care i-au fost afacerile in Romania si apoi sa exprime programul electoral - sa fie intr-o ordine cronologica.
Da nu sa se ascunda dupa deget, ba ca nu-i adevarat, ba ca-i adevarat dar se este de inteles, ba ca-i alba, ba ca-i neagra, ba se inmultesc, ba se raresc.

Electoratul trebuie sa aleaga in cunostinta de cauza, deci fiti cinstiti si totul va fi bine. Dezbaterea trebuie sa fie deschisa!
 
lucic;178070 said:
Deci deducem ca toti cei de la privatizare sunt corupti, urmand aceeasi logica toti cei din PDM sunt corupti (doar sunt ca Filat), toti cetatenii RM sunt ca Voronin, toti parlamentarii - ca Marian Lupu, iar tot globul - ca Ban Ki-moon (secretarul general ONU).
Puternica logica, saracul Filat.
Incepe sa ma enerveze Lucic'u asta...parca ar fi ppcd-ist. Numai aia latra ca turbatii fara sa judece ce spun. Niste zombati de "tatuca" Iura legati la ochi. O seara buna!
 
lucic;178073 said:
Codul moral politic? Nu, sustinatorii lui Filat trebuiau sa iasa in fata si sa afirme adevarul despre el - ce a facut intre 1998-1999, care i-au fost afacerile in Romania si apoi sa exprime programul electoral - sa fie intr-o ordine cronologica.
Da nu sa se ascunda dupa deget, ba ca nu-i adevarat, ba ca-i adevarat dar se este de inteles, ba ca-i alba, ba ca-i neagra, ba se inmultesc, ba se raresc.

Electoratul trebuie sa aleaga in cunostinta de cauza, deci fiti cinstiti si totul va fi bine. Dezbaterea trebuie sa fie deschisa!
Uite mai, repet inca odata (daca vreai le pun in rusa ca sa intelegi mai bine :

2. Priveam Dezbaterile de pe 2 mai dintre Royal si Sarkozy. Stii care a fost una din greselile fatale ale lui Segolene ?, faptul ca in primele minute de dezbateri, fara nici o finete, si-a scos "mitraliera" si a inceput a scoate "greseli, cifre si bilanturi" din epoca de "domnie" a lui Sarkozy. Sarko excelentisim a raspuns - "recunosc" (et alors). Faza e ca stim prea bine de ce e capabil Sarko, si de ce e capabila Sego.

3. Nu mai este in voga, Mister Lucic, sa o joci pe devoalatorul de "adevar"..."competenta pe teren" conteaza pentru popor. Si tot ma uit la CV-ul lui Dorin, il intorc si il ras-intorc si nu mi se pare tipul credibil, mai Lucic, ma intelegi...i-an trage un ochi si la acest filmulets si vei vedea scena "scolerului strunit" de "presedintele de kolhoz ursulica" : [nomedia]http://www.youtube.com/watch?v=sfJbg9qLMik"]http://www.youtube.com/watch?v=sfJbg9qLMik[/[/nomedia] si vei intelege ca numai cu "image moral politic virgin" nu faci politica nici in satul Lingura ; vorba frantuzului "il faut avoir un petit peu des couilles".
 
Bai, eu am impresia ca tu esti BOT din ala de pe MIRK (daca nu stii ce inseamna cuvintul BOT, vin-o in privat si iti voi sopti la ureche).
Doamne fereste, exact ca Sego in fata lui Sarko ... ala o chema la DEZBATERI, aia, tra-ta-ta, tra-ta-ta la "murdarie" pe capul lui Sarko. Imi venea sa ii dau o palma de sa incremeneasca acolo.

Bayyy, omule, tu poti duce o dezbatere normala ??? Nu sintem la Surprize-Surprize (sa scoatem SCOOP la popor), e vorba de 4 ani de dirijare a capitalei.
 
Stau si ma uit la sodajul asta de sus si ma pish de ris ... Corduneanu "sapargator de gheata" cu 22 de voturi ; "prikolul" e ca au votat pentru el 2-3 persoane prin intermediul nick-urikor create tot de ei. Pai asta nu-i "sondaj, d'lor" (vorba lui Gigi despre sondaje).

Iata despre Corduneanu eu am "lapsus" total...
 
lucic, este a sa o vorba in popor. prostul nu-i prost destul, daca nu ii si fudul... daca vrei ca aceasta vorba mare din popor sa te caracterizeze, continua pe nota asta.

cat despre sustinatorii lui Filat, is useri vechi pe acest forum, poti sa vezi dupa data inregistrarii, pe cand voi astia curati in suflet si in simtiri v-ati inregistrat cu unuicul scop de a caca pe unul si pe altul in pserantsa ca poate o sa mai obtineti cateva voturi. eu asta numesc interes ascuns si sustinatori ai unuia sau altuia. noi restul ne exprimam opiniile care vad ca tare va deranjeaza. pana acum nu am vazut o singura motivatie pentru care sa votez pt Chirtoaca, decat ca are Cv bun si a lucart la Surprize... tare mi-i frica sa nu se trezim si noi in primarie cu Stupize, Stupize.
asa ca nu mai fi atat de surprinzator si spune ce face Chirtoaca, ce planuri maretse are pentru oras si cum vrea sa le implementeze. si ma las-l domnule pe Filat, pt ca daca nu stiai si publicitatea negativa ii tot publicitate. si daca mai postezi o data un slogan cu votati Chirtoaca, te cenzurez, considerandu-l campanie electorala. sau mai bine te taxam. o sa iti trimit price-listul :D
 
adrenalina;178147 said:
lucic, este a sa o vorba in popor. prostul nu-i prost destul, daca nu ii si fudul... daca vrei ca aceasta vorba mare din popor sa te caracterizeze, continua pe nota asta.

Da, ma voi conforma, ca sa fiu si eu ca PDM-istii (declarati sau mascati).


adrenalina;178147 said:
cat despre sustinatorii lui Filat, is useri vechi pe acest forum, poti sa vezi dupa data inregistrarii, pe cand voi astia curati in suflet si in simtiri v-ati inregistrat cu unuicul scop de a caca pe unul si pe altul in pserantsa ca poate o sa mai obtineti cateva voturi.

Da, si acesta este forumul dezilor, celor gen 'ce sa spun, pe vremea mea...' (PDM il sustinea pe Lucinski (-: ). Cat priveste 'curatenia sufletului' - matale te-ai caracterizat ca 'sunt unica, se pare, care nu are nici un interes ascuns, nu sunt meschina si nu atac candidati' - exista un singur Gigi.
PDM-isti, nu incercati sa invinovatesti politia, procuratura si judecatoria ca hotul a furat sau sa scoateti hotul basma curata din cauza ca marfa furata a fost irezistibila. La fel poti sa afirmi ca pedofilul nu a putut 'rezista' unui copil dragut. Filat este compromis.
Recunoaste-ti adevarul si vom gasi limba comuna.


adrenalina;178147 said:
eu asta numesc interes ascuns si sustinatori ai unuia sau altuia. noi restul ne exprimam opiniile care vad ca tare va deranjeaza. pana acum nu am vazut o singura motivatie pentru care sa votez pt Chirtoaca, decat ca are Cv bun si a lucart la Surprize... tare mi-i frica sa nu se trezim si noi in primarie cu Stupize, Stupize.

Interes ascuns este sa minti, cineva avea dreptate cu corectitudinea matale:
'sa votez' sau 'sa nu se trezim si noi' - daca tot esti cetatean al altui stat cum poti sa votezi in Republica Moldova sau de ce nu ai utilizat 'sa va treziti si voi'. Inteleg, este cam greu cu dublarea personalitatii, PDM-adrenalina.
Si nu trebui sa divizezi forumistii in mine si restul, nu ma sperie spiritul de turma. Corect ar fi - voi PDM-isti, noi - PL-isti, altii - PPCD-isti, etc.
Cat priveste primaria - daca ajunge Filat - va incerca sa vanda ambulantele lui Urechean, caci primaria MIG-uri nu poseda. Chirtoaca fii sigura nu le va vinde.


adrenalina;178147 said:
asa ca nu mai fi atat de surprinzator si spune ce face Chirtoaca, ce planuri maretse are pentru oras si cum vrea sa le implementeze. si ma las-l domnule pe Filat, pt ca daca nu stiai si publicitatea negativa ii tot publicitate. si daca mai postezi o data un slogan cu votati Chirtoaca, te cenzurez, considerandu-l campanie electorala. sau mai bine te taxam. o sa iti trimit price-listul :D

Cu PDM-istii voi vorbi dupa 17 iunie despre primarul Chirtoaca.
La ultimul punct ne-am pus de acord - te anunt unde sa-mi trimiti factura si te rog sa fie in euro 'imperiali'.

http://www.unimedia.md/index.php?mod=home&hmod=pollresults&id=18
 
"Cat priveste primaria - daca ajunge Filat - va incerca sa vanda ambulantele lui Urechean, caci primaria MIG-uri nu poseda. Chirtoaca fii sigura nu le va vinde."

Nu, Chirtoaca si le va pastra....
 
pervul;177959 said:
O sa apara! Asteptati, fratilor! Zilele astea, la sfarsitul saptamanii.
Tot va-ti incins cu candidatii astia parteinici.

Ascultati pe mine, il stiu bine pe Petru Bodarev, este un om de o calitate superioara!

Opriti coruptia la primarie!
Votati Petru Bodarev!
Independent

Da shini-i cizma asta Bodorev? Ati uitat sa-l introduceti in sondaj, asta nu-i serios.
lol!!!!!!!!!!!
 
Sunt de acord cu sustinatorul neexperimentatului Dorin Chirtoaca 70%, dar are prea multa rabdare sa va convinga despre moralitatea candidatului Vladimir Filat. Chiar exacereaza cu numarul de mesaje. Dar si restul, si in special stimabila adrenalina nu o sa moara de modestie.
Tin sa va reamintesc ca am aparut pe acest forum in urma mesajelor calomnioase la adresa PPCD, deci nu pot sa fiu invinuit de un cetatean basarabeano-roman, sustinator meschin al PD, de nesimtire si de campanie pentru acumulare de voturi. Sa recunoastem ca toti avem simpatii politice, dar sa faci campanie deghizata unui candidat dandu-te independent, neutru si cel mai corect nu poate fie explicat decat cu...
Haideti sa ne relaxam cu polemicile si sa vedem ce facem cu faptele.
 
Interesante discutii, ce mai.
Pacat ca nimeni nu invata din greseli, si o sa se intample EXACT ca in toate alegerile de la destramarea CCCP incoace. O sa castige Iordan. Poate nu din primul tur, dar de castigat tot castiga.
Pacat ca de data asta chiar sunt candidati care merita atentia, dar e prea mare rinza, sunt sigur ca multi au intentie bune, dar din orgoliu sau neghiobie o sa piarda (ca deobicei) . Ar exista o sansa- sa avem un tur II si atunci toti ne-comunisti sa sa-l sustina pe "alalalt" dar dupa cum par a fi lucrurile, si dupa cum deja se mananca unii pe altii, slabe sanse.
Fiecare de aici care nu'l sustine pe Iordan, ce vrea in primul rand ? Ce e mai bine pentru oras = sa nu castige comunistii (iordan) sau sa acumuleze cat mai multe voturi "ala" care ii pare mai "de treaba" din cei 19 ?
Gilceava asta nu face decat sa departeze lumea, cearta nu e o modalitate eficace de a atrage sustinatori, iar cei care deja sunt hotarati cu cine voteaza, nu le mai schimbi parerea, asa ca despre ce vorbiti voi aici ? Sau discutati discutii ?
Eu vad asa :
Iordan vs Bujor / Filat / Chirtoaca / Corduneanu / Musuc / Braghis ( si / Ciurea / Pavlicenco )
Exista vreo sansa sa nu castige Iordan ?
Dar nah, ce mai conteaza daca ala x al meu o sa iau cu 1.5% mai mult de y "a lu' ala" , nu ?
 
interesant este ca multzi candidatzi nici nu au program electoral.. de parca special s-au bagat in lista, doar pentru a imprastia voturile...
 
irinush;178181 said:
Da shini-i cizma asta Bodorev? Ati uitat sa-l introduceti in sondaj, asta nu-i serios.
lol!!!!!!!!!!!

Pentru astfel de vorbe putem sa ajungem si la agresiuni! Stai pe kurul tau!
Eu nu ma-m legat de simpatiile tale politice.
 
Back
Top