amintiri din copilarie..

Spencer;176017 said:
in copilarie vroiam sa devin cosmonaut :/

si yo ment ... :) tare imi placeau armele si stiam ca daca o sa devin ment o sa am arma ...... :) ei bine acum deja nu mai e nevoie sa fii ment ca sa ai arma ....
 
am fost odata cu familia la odihna... intr-o seara am mers la o cafenea unde se facea striptease. dansa o tipa asha de superba...!
de atunci mi-am zis c-o sa fiu stripteuza...na, nu-i chiar visul copilaresc....:) aveam vreo 8 ani...
de-atunci pictez nuduri de femei... toate luate din capul meu...
cum te mai influentzeaza lumea cand eshti mica...
 
cind eram mic ne adunam cu baietii in curte si gaseam de nu stiu pe unde acumulatoare vechi de la masini, le desfaceam si le scoteam placile de plumb.le faramam bucatele si le puneam in niste cutii de tinichea de la conserve, le fixam pe doua caramizi intre care ardea focul.deci plumbul se topea. intre timp faceam doua bucati nu prea mari din lut de forma paralelipipidica. pe fiecare parte interna a acestor forme se apasa un soldat de jucarie cu fata si cu spatele.apoi se incleiau, si sus se facea o gaura.cind plumbul era deja lichid, se turna in aceasta "matrice"...dupa un timp ne faceam fiecare cu cite un soldatsel de plumb...iaka asa imi ucideam eu plaminii
 
era f captivant insasi procesul, nu atit produsul,desi cei care erau mai mari faceau gruzikuri pentru pescuit si le vindeau. noi aveam alte interese.pacat ca nu mia ramas nici un soldat de ala :(

PS: sorry,Otilia, for being yesterday so pejoratively aggresive with you!
 
gata, am uitat.

azi seara mi-am adus aminte cum compuneam bancuri ridicole cu fetele din curte si le spuneam altor prieteni. faza era ca pina terminam bancul, noi deja ne tavaleam de ris, stiind ca urmeaza o dezamagire generala caci cantsovka era asa de timpita si ei se uitau unul la altul si nu intelegeau care-i faza. De exemplu:

Bancul cu pasarika :
era odata o fetitsa care s-a transformat in pasare si zburind, s-a lovit cu capul de un stilp. se scoala si zice : mai bine eram fetitsa ;DD

nu stiu daca ati inteles ceva din tot postul asta :D
 
da, am topit si eu chestii din alea ... tot pentru pescuit ....

eu cind eram mic parintii ma tineau cam din scurt si o data profitind de faptul ca ai mei nu sunt acasa am luat si eu cimpiii ... am plecat intr-o ripa unde se jiucau drujii nei .... si am descoperit acolo "cladul" lor ei aveau un tainic une ascundeau fel de fel de chestii comune, tipa comoare variante .... :) caroce am luat totul si am plecat acasa .... apoi le vindeam lor la scoala tot lucrurile lor ..... Asta a fost primu meu business .... ;)

Al doilea a fost ca le faceam lor lectiile pe acasa, le rezolvam problemele la mate si fizica ..... rubla-problema .... :) la sfirsitul lunii aveam acelasi salariu ca si mama ca profa .... :)
 
iulik;176588 said:
da, am topit si eu chestii din alea ... tot pentru pescuit ....

eu cind eram mic parintii ma tineau cam din scurt si o data profitind de faptul ca ai mei nu sunt acasa am luat si eu cimpiii ... am plecat intr-o ripa unde se jiucau drujii nei .... si am descoperit acolo "cladul" lor ei aveau un tainic une ascundeau fel de fel de chestii comune, tipa comoare variante .... :) caroce am luat totul si am plecat acasa .... apoi le vindeam lor la scoala tot lucrurile lor ..... Asta a fost primu meu business .... ;)

Al doilea a fost ca le faceam lor lectiile pe acasa, le rezolvam problemele la mate si fizica ..... rubla-problema .... :) la sfirsitul lunii aveam acelasi salariu ca si mama ca profa .... :)

:DDDDDDD mia placut faza cu tainiku' si cu businessu...

eu tin minte eram la tara si mosu' meu muta niste porumb dintro lada mare mare.la fundul acesteia erau cuiburi de soareci.eu iam strins toti puii si iam dus in drum. ii vindeam la trecatori, cu 15 copeici bucata...am facut 30
...asta era primu meu biz :D
 
pai da nu le faceam nimic, doar cai dadeam in miini mai sigure, contraplata desigur...nu luam mult pentru ca nu erau vaccinati
 
cand veneam seara de la joaca parka eram venit din afganistan. Fiecare pereche de pantaloni pe care mi o cumparau parintii o rupeam a doua zi la scoala... :]
 
referitor la vinzari - am vindut odata o ceapa gasita pe drum cu 50 bani la vinzatorii de banane ;DD
si am mai dus inka vreo 20 de borcane de 3 litri din casa..le dadeam cu 50 bani fiecare, mama s-a trezit vara ca nu avea in ce face compoturile :))
 
iulik;177271 said:
da, vodca era 5 lei .... :)
tin minte shi eu asha vremuri cand vodka era la pret de 5 lei..
eram studente shi am vrut sa facem shi noi o betie intre fete..shi nu avea cine se duce dupa rakie..asha ca am hotarat sa mergem toate dupa o stikla..
era zapada afara..cand neam apropiat de butik ne uitam sa nu ne vada cineva, de parca o furam..
biggrinpl8.gif
..intr-un sfarshit am cumparat noi stikla ceia cu rakie..shi nu avea cine sa o duca ..
o duceam fiecare cate vre-o 20 de pashi...shi cand sa ajungem aproape de camin o cascata a scapat stikla jos shi a strikat-o
am ras jumatate de noapte...
shi nu s-a mai primit betia noastara..
bani erau ,nu avea cine se duce dupa rakie..
4g4fnk1.gif
 
:] ... buna betzie

... tin minte la bac, inainte de examenul de franceza ne am intalnit cativa colegi chiar langa un bar de langa liceu... si unu(care era mai slab la franceza) a propus... noi am fost cavaleri si n am refuzat...

La examen am fost toti turta... si toti am luat examenu cu 10(inclusiv tipu kare nu stia) ... profele care ne au examinat au spus la sfarsit ca se bucura sa vada asa niste baieti veseli si cunoscatori de franceza.

drept k nu prea stiau de ce eram noi asa de veseli si de ce ne impiedicam cand ieseam din sala
 
;DDDDD
in clasa a 10-a, am participat la un concurs de scenete intre licee pe tema HIV/SIDA.
inainte de aparitia pe scena, era intr-un liceu la Posta Veche, am cinstit binisor toti si cum rolurile pe care le jukam erau de oameni pierduti pt societate : drogati, prostituate, betivi, publicul nu a observat nimik, noi in skimb ne-am distrat pe cinste, luind si lokul 1 dupa toate.
Profesoara de biologie, de bucurie, ne-a ignorat peregarul :DD
 
Spencer;177431 said:
:] ... buna betzie

... tin minte la bac, inainte de examenul de franceza ne am intalnit cativa colegi chiar langa un bar de langa liceu... si unu(care era mai slab la franceza) a propus... noi am fost cavaleri si n am refuzat...

La examen am fost toti turta... si toti am luat examenu cu 10(inclusiv tipu kare nu stia) ... profele care ne au examinat au spus la sfarsit ca se bucura sa vada asa niste baieti veseli si cunoscatori de franceza.

drept k nu prea stiau de ce eram noi asa de veseli si de ce ne impiedicam cand ieseam din sala
am impresi ca toti cand servesc ceva alcool..ii trag la discutii in limbi straine..
nu stiu de ce..?
shi inca shi se primeste..
 
clasa 7-a ...

pentru prima data tinusem in mina un "balon de gaze lacrimogene" de grad de actiune foarte puternica (NATO 999 :D ) .. si ne'am dus in camin, si l'am testat ...

am lacrimat sh eu, ca nu stiam ca dupa citeva secunde se "dizolva" in aer si ii afecteaza si pe cei din jur, dar nu in asa stare ca cel din "epicentru" :)

apoi mi s'a pus mult timp interdictie din anticamera sa nu calc in camin :))
 
Back
Top