Anticomunist

LAM

New Member
A venit ceasul desteptarii, nu e deajuns sa votati voi contra teroristilor rosii, ci sa mai atrageti contra lor la urne minim cate 10 persoane!!!

Apel tutror: Plecati la vot cu toti prietenii si votati contra terorismului comunist, contra diavolului rosu.
 
Mai baieti, da tu di undi ti-ai luat asa dishtept, a-aa!?.. Parintzii matali stiu cu shi ti ocupi sangur'?.. Adica iacamush noi a s-lepadam parlamentu' sh-as-tz-intram matali in voie. Matali da idei constructive, da nu di-aistea anti-statali, pintru ca noi lucram la ridicarea tarii, da cand videm cati-unu' di-aista de-al di tine, tari ni mai 'nervam!
 
Mai, copilasule, ia-ti masinelele si pleaca sa te joci in nisip cu ele, ci nu fa politica, caci na-i gradul potrivit de iscusinta!

Idei concrete: De scris peste tot(net..,strazi,..stalpi,...) "6martie, 2005:Nici un vot pentru comunisti", "Jos dracii rosii!"...
 
Iaca aishi, da-ni voie sa te contrazic. Eu, daca matali vrei sa shtii is aproapi-ca shel mai dishtept din partid, aa-a-di fapt chiar shel mai dishtept, numa' ca nishodata nu vreu sa arat lucru ista. Iaca intreaba-ma sheva sh-ai sa vez'... Pi orishe tema. Numa' fara provocari. Eu stiu ca matali iesti de-aista de-alu Rosca, da fintica la noi ii democratzie, fiecari ari dreptu' la excrimare.
 
Code:
Eu stiu ca matali iesti de-aista de-alu Rosca,
-esti sigur?
Eu, daca matali vrei sa shtii is aproapi-ca shel mai dishtept din partid, aa-a-di fapt chiar shel mai dishtept
-esti sigur?
Cum se numeste piesa de la microbus ce transforma benzina in energie mecanica?
Tovarase daca nu stii raspun la intrebare atunci sainvete, ca la duba o sa ai nevoie de aceste lucruri!
 
LAM

E salutabil, LAM-e, mesajul tau.
Prsonal nu stiu, daca am inrolat ceva oameni, dar ca pe vre-o 4-5 i-am pus pe ganduri - e cert!
Este necesar de explicat oamenilor, ca cartea antiruseasca, care a fost jucata la Kiev nici pe departe nu va trece la noi, oricat de tare ar vrea unii - la concret PPCD. Si stiti de ce? Deoarece ea este jucata de albi-rosii, si atunci oranjul isi pierde tot sensul. De fapt, stiti de ce Rosca s-a aruncat cu dintii la beregata lui Urechean - pentru ca Voronin se declara antirus, iar punctul forte al PPCD este antiRusia!
Sunt convins, ca daca si BMD declara Rusia ca ocupant, PPCD-ul dispare de pe harta politica! Alta chestie, ca din asta tot ar castiga nostalgicii de comunisti, deoarece in derutare oamenii vor alege puterea curenta din nestiinta de celelalte.
Asa ca, dragi compatrioti, mi-e absolut indiferent cu cine o sa votati din aceste trei partide(BMD, PPCD, poate PSD) care vor trece in Parlament, numai nu cu comii. Ce sa-i faci, daca desteptii astia din opozitie nu vor nici in ruptul capului, macar noi sa le facem majoritatea in Parlament, ca poate pe urma le-o veni mintea la cap! Iata atunci o sa vedem noi toate juramintele lor de coalizare! Dar ca trebuie dati jos criminalii rosii -nici nu ma indoiesc!!! JOS COMUNISTII! MAMA LOR DE HOTI SI DERBEDEI!
Viitorul tarii iarasi depinde de votul nostru, ne-am trezit o data de demult, nu E TIMPUL SA NE MAI TREZIM DIN CAND IN CAND?
 
Treziti-va!

Am impresia ca s-au adunat aici o banda de narcomani care aiureste!
Trezitiva, oameni buni nu mai vedeti balauri, comunisti si ilene cosanzene, cei din care patimim sunt "gheaghii" cu dolari sau euroin buzunari, acesti gheaghi habar nu au ce inseamna "materialism istoric" sau "dialectica marxist-leninista" ei au doar o singura preocupare sa faca cat mai multi bani, vor si sa traiasca ca oamenii, sa aiba o piscina, un mercedes, fete goale,ovila cu trei-patru-cinci etaje, si ii doare pe dansii intr-un loc de bunelul lenin sau de Stefan voda cel mare. Spuneti-mi va rog ce deosebire exista intre Voronin si Urecheanu? Ca au etichetca diferita? unul se joaca de-a comunistii, altul se joaca de-a democratii, si de fapt amandoi au fost generati de acelasi sistem sovietic, comunistii gruparea ce se trage din nomenclatura sovietica, BMD lui Urecheanu din complexul agro-industrial (brigadirii, presedinti de colhozuri, directori de fabrici etc.)
Ideia comunista a murit, nici comunistii nu mai cred, fiti seriosi, burjuiul de Voronin sa inceapa constructia comunismului?
Chiar de sunt anticomunist inversunat nu pot sa nu recunosc ca patru ani de guvernare nu se pot compara cu "bezpredelul" democratic de 11 ani, cat de rai n-ar fi comunistii in schimb am avut parte de stabilitate timp de
patru ani, si opozitia a avut de invatat multe pe parcursul acestor ani.
Pentru a face ordine in tara nu trebuie sa luptam cu stafia comunista ca niste debili mintal ci sa judecam treaz, si sa dam la bot celora care sau imbogatit nemeritat tot acesti ani fie ei "democrati" fie"comunisti".
Si terminati va rog cu bredurile astea de genul REFUZ-rezist-sunt anticomunist! Jos Ciuma Rosie! si bla-bla-bla
Nu fiti manipulati de cei care pur si simplu lupta pentru un loc caldut pe un fotoliu de presedinte sau deputat.
Cu stima, Miscarea BASTA.
 
Treziti-va!

Am impresia ca s-au adunat aici o banda de narcomani care aiureste!
Trezitiva, oameni buni nu mai vedeti balauri, comunisti si ilene cosanzene, cei din care patimim sunt "gheaghii" cu dolari sau euroin buzunari, acesti gheaghi habar nu au ce inseamna "materialism istoric" sau "dialectica marxist-leninista" ei au doar o singura preocupare sa faca cat mai multi bani, vor si sa traiasca ca oamenii, sa aiba o piscina, un mercedes, fete goale,ovila cu trei-patru-cinci etaje, si ii doare pe dansii intr-un loc de bunelul lenin sau de Stefan voda cel mare. Spuneti-mi va rog ce deosebire exista intre Voronin si Urecheanu? Ca au etichetca diferita? unul se joaca de-a comunistii, altul se joaca de-a democratii, si de fapt amandoi au fost generati de acelasi sistem sovietic, comunistii gruparea ce se trage din nomenclatura sovietica, BMD lui Urecheanu din complexul agro-industrial (brigadirii, presedinti de colhozuri, directori de fabrici etc.)
Ideia comunista a murit, nici comunistii nu mai cred, fiti seriosi, burjuiul de Voronin sa inceapa constructia comunismului?
Chiar de sunt anticomunist inversunat nu pot sa nu recunosc ca patru ani de guvernare nu se pot compara cu "bezpredelul" democratic de 11 ani, cat de rai n-ar fi comunistii in schimb am avut parte de stabilitate timp de
patru ani, si opozitia a avut de invatat multe pe parcursul acestor ani.
Pentru a face ordine in tara nu trebuie sa luptam cu stafia comunista ca niste debili mintal ci sa judecam treaz, si sa dam la bot celora care sau imbogatit nemeritat tot acesti ani fie ei "democrati" fie"comunisti".
Si terminati va rog cu bredurile astea de genul REFUZ-rezist-sunt anticomunist! Jos Ciuma Rosie! si bla-bla-bla
Nu fiti manipulati de cei care pur si simplu lupta pentru un loc caldut pe un fotoliu de presedinte sau deputat.
Cu stima, Miscarea BASTA.
 
Fiica presedintele-lui nostrul, iata imaginea lui partidul comunist, idei foarte rele si dirigeaza foarte rau
irina%20voronina.jpg
 
Re: Culcati-va!

basta said:
Nu fiti manipulati de cei care pur si simplu lupta pentru un loc caldut pe un fotoliu de presedinte sau deputat.
Cu stima, Miscarea BASTA.

Propui sa ne lasam manipulati de "Miscarea BASTA"?

Poate eventual sa facem niste raiduri pe la bogati si sa ii usuram de "banii facuti pe spatele poporului".

Ori voi ori altii, tot una.

In curand o sa reinventati haiducii.

Vorba ta, sinteti doar o "Miscare".
 
Re: Culcati-va!

krumel said:
Traiesc intr-o lume in care oamenii poarta etichete sau sint etichetati. Unionisti, Comunisti. ANti-comunisti, Democrati, Homosexuali, Legionari, etc. Oare cand o sa redevenim OAMENI. Fara etichete.
.

Nu prea curand...Mai ales tinand cont de tendinte...
 
Miscarea BASTA

Nu suntem o miscare politica, chiar respingem mijloacele politice in solutionarea problemelor cu care se confrunta societatea. Nu vrem sa deschiaburim pe nimeni (chiar daca este o idee buna) scopul nostru este sa propagam libertatea spirituala, atunci cand individul nu vai mai putea fi manipulat atunci si va trai bine. Omul trebui sa redevina om, si nu un animal egoist (idealul liberal), oamenii au pierdut capacitatea sa iubeasca, insa sa nu credeti ca noi ne declaram a fi cei care vom schimba omul, vrem doar sa-l eliberam de robia materiei ( nu oare carnatul, si painea gratuita l-a adus pe comunisti la putere?)
Nu fiti sclavii actualiei clase politice ganditi independent, asta am vrut sa va spun.
Nu veti etichete, ce faci este imposibila viata fara etichete (studiaza putin sociologie, la capitolul Personalitatea si masca sociala), problema este care eticheta tu vrei sa alegi, de sclav ori om liber.
 
Miscarea BASTA

Nu suntem o miscare politica, chiar respingem mijloacele politice in solutionarea problemelor cu care se confrunta societatea. Nu vrem sa deschiaburim pe nimeni (chiar daca este o idee buna) scopul nostru este sa propagam libertatea spirituala, atunci cand individul nu vai mai putea fi manipulat atunci si va trai bine. Omul trebui sa redevina om, si nu un animal egoist (idealul liberal), oamenii au pierdut capacitatea sa iubeasca, insa sa nu credeti ca noi ne declaram a fi cei care vom schimba omul, vrem doar sa-l eliberam de robia materiei ( nu oare carnatul, si painea gratuita l-a adus pe comunisti la putere?)
Nu fiti sclavii actualiei clase politice ganditi independent, asta am vrut sa va spun.
Nu veti etichete, ce faci este imposibila viata fara etichete (studiaza putin sociologie, la capitolul Personalitatea si masca sociala), problema este care eticheta tu vrei sa alegi, de sclav ori om liber.
 
Bine @basta.
Hai sa te etichetz, pot sa te fac homosexual? sau satanist? sau poate ipocrit? Sau cred ca ti-ar creste inima daca ti-as spune "legionar".

Eu aleg sa iti spun Ipocrit sau Dogmatist. Vorba aia : atii iti pun etichetele..nu ti le alegi tu.

Pe mine te rog doar sa ma faci Idiot. Cine stie literatura a inteles subtilitatea.

Nu suntem o miscare politica, chiar respingem mijloacele politice in solutionarea problemelor cu care se confrunta societatea. Nu vrem sa deschiaburim pe nimeni (chiar daca este o idee buna) scopul nostru este sa propagam libertatea spirituala,

Aici te cam bati cap in cap prin cele spuse.

Parodie.
 
Ai un spirit de observatie cam schiopatat unde gasesti tu, incoincidenta.
Da am spus ca nu suntem o miscare politica, si nici nu credem in schimbarile din sistemul politic, unica schimbare pote fi efectuata doar decat prin renasterea spirituala a omului si a societatii in intregime
 
Nu am gasit "incoincidenta" ci incoerenta. Oricum nu am folosit cuvantul asta.
Dar sa iti arat: "respingem mijloacele politice" ," Nu vrem sa deschiaburim pe nimeni (chiar daca este o idee buna)", "scopul nostru este sa propagam libertatea spirituala,".
Logica e asta: respingeti mijloacele politice dar sinteti deacord (cel putin tu) cu "deschiabureala" unora. Lucrurul asta o fac doar cei care au puterea..politica.
Scopul vostru e sa "propagati libertatea spirituala" prin "deschiabureala" unora. Prin forta, fara a lasa ca lucrurile sa vina de la sine, fara legi clare, fara intelegere ci prin "deschiabureala" unora.
E destul de clar.
 
Nu vrem sa deschiaburim pe nimeni, asta am spus.Este tentanta ideia de deschiaburire insa este o cale irealizabila, deoarece nici o putere politica oricare sursa nu ar avea nu o sa fie in stare sa faca acest lucru. Va fi dreptate atunci cand oamenii nu se vor conduce de materie ci de spirit, atunci si nici nu vom avea nevoie de deschiaburire, averea va pierde sensul ei initial, cel de a izvorului puterii in societate.
 
Re: Miscarea BASTA

basta said:
Nu vrem sa deschiaburim pe nimeni (chiar daca este o idee buna) scopul nostru este sa propagam libertatea spirituala, atunci cand individul nu vai mai putea fi manipulat atunci si va trai bine.
Am ingrosat o scapare care te da de gol.
Ideea aia e foarte realizabila in "telurile" voastre. :wink:
 
Repet este o ideie buna insa utopica pentru noi.
A imparti hrana pe gratis intregii populatii este o ideie buna insa utopica.
 
Back
Top