Asachi

Guzun s-a tinut destul de tare doar ca sa enervat putin din cate am inteles pe alea de la Elegance fiinndca era frig in sala sa-l vazut a doua zi imbla cu niste ochi rosii
 
ce sa va spun eu de iubitul meu liceu
este unul dintre cele mai frumoase licee.
Profesorii sunt batrini si noi ii gituim iar pe cei tineri ii omorim fiindca ii iubim pana la nebunie.In genere eu ii iubesc pe toti elevii de la Asachi!
 
Bravo Pussi!
da pe profesori mai lasai oleaca sa traiasca sa mai mearga si ei la mitinguri sa se bucure de viata!
 
din cite am auzit unii spun:aaa.Asachi,nu mai e cum era...invatatura s-a cam dus de ripa,au cam plect profesori...nu mai e fala pe care a avut-o citiva ani in urma.
de aia si intreb:e cineva din Asachi care poate sa-mi spuna cum in realitate este?
 
Pur si simplu nu a fost interesant...Toti plecau...Iar despre decaderea liceului chiar diriginta(fosta) ymi spunea ca dupa noi vine o generatie care numai nu le e a ynvata!
 
defapt, eu ma descurc destul de bine la Istorie, sora mea a sustinut (a luat 8) si ea nu le prea are cu din astea, dar eu fizic nu reuseam s-o ajut trebuia de scris multe eseuri
 
Apropo, Doamna Andronake mai este la liceu, si daca mai este, a mai invatsat ceva ca in 98 nu prea cunostea computerul ...
 
Eu mi-am facut studiile gimnaziale in Asachi. Am plecat de acolo in '98, dar pina acum cuvintul "Asachi" imi provoaca emotii. Neplacute. :)

Cineva, anterior, spunea ca veceurile de acolo sint de neuitat. Are dreptate! :) Daca-si mai aminteste cineva de "auditoriul 510" sau cum noi, cei din a 9-a "B", ii spuneam "Cuba", atunci ma intelege... :))

Incit priveste liceul, pot spune ca degeaba se mindresc citind o personalitate basarabeana, care a spus ca "...Asachi este coloana vertebrala a intelectualitatii." Parerea mea este ca Asachi este coloana vertebrala a coruptiei, a prostiei si a complexului de superioritate.

Profesori mai corupti n-am vazut. (Buna ziua, D-na Furnica! Ah, iat-o si D-na Barbarosie! :) ) Dar nu neg ca erau prezenti citiva chiar foarte simpatici... Pacat ca doar citiva.

Pe scurt, imi pare rau ca mi-am pierdut timpul acolo... :(
 
sasaki este un adevarat suxx, mai ales sergiu rusu din a X nu stiu care. chiar daca am invatsat la eliade, aveam pareri bune despre sasaki, dar persoana in cauza mi-o demonstrat ca asha om dibil numa intrun liceu pula poate sa fie
 
la noi,la Asachi ,e in forta principiul de piata :Totul se cumpara si se vinde !!!
Anul acesta termin liceul(Am sa scap si de asta!!!!!!! :D ),am de dat BACu` :crazy: si inca nu stiu ce ma asteapta acolo.He,sper sa fie bine :P
 
Back
Top