Atentie!

zeidrik

New Member
Rog toti participantii sa se abtina de la a raspunde mesajelor plasate de "Han Solo" alias SkyW. Persoana respectiva a incalcat de nenumarate ori regulamentul forumului prin mesajele sale incitante la ura si violenta. Participarea sa la acest forum este interzisa. Toate mesajele vor fi sterse.

Moderatorul.
 
zeidrik said:
Rog toti participantii sa se abtina de la a raspunde mesajelor plasate de "Han Solo" alias SkyW. Persoana respectiva a incalcat de nenumarate ori regulamentul forumului prin mesajele sale incitante la ura si violenta. Participarea sa la acest forum este interzisa. Toate mesajele vor fi sterse.

Moderatorul.

Si-a facut reaparitia Han Solo/SkyW sub aliasul Sky Walker.
 
ZEIDRIK,am remarcat ca din cauza intransigentei si lipsei de toleranta a lui Filip tu ai inchis mai multe subiecte care au fi putut sa fie interesante.
Ma intreb de ce ?
 
Forumul, ah ce forum era!

Starea penibila in care a ajuns acest forum este trista, atat pentru mine, cat si pentru alti utilizatori.

Se poate observa cu usurinta cum anumite "personaje" polueaza orice dialog civilizat cu raspunsurile lor care contin o doza de ura tipica regimului comunist (are acceasi baza, dar alte intrebuintari) si nu dau drept la replica, ci, daca ai "tupeul" de a nu fii de acord cu ideile lor (care desi sunt baieti/fete destepti/te, ideile pot sa fie gresite) iti raspund cu injurii si referiri personale care nu sunt la locul lor intr-o discutie civilizata intre oameni inteligenti.

S-a ajuns in situatia in care unii utilizatori imi multumesc ca ignor mesajele "agitatorilor" care deviaza in mod deliberat (ca altfel nu pot spune decat ca sunt prea ********* pentru a nu devia de la subiect) si continui discutia, iar cand fac o observatie timida la comportamentul lor sunt "redactat"!

Daca eu gresesc, sau sunt paranoic, va rog sa-mi spuneti, dar altfel luati niste masuri!
 
DA

Sustin intru totul afirmatiile lui d0rin.

Absolut just.

Aceasta stare de fapt se datoreaza si moderatorilor care pentru a intretine audienta sau pentru ca nu inteleg punctele de vedere echilibrate si dorinta de echilibru a oamenilor echilibrati (probabil ambele) permit factorilor turbulenti sa se desfasoare in voie sub pretext ca factorii agitatorii fac polemica buna, iar celor echilibrati care nu ataca si care accepta si parerile altora le restrictioneza extrem de exagerat articole in care atacurile (care in general nu exista) sint micutze si jutificate de atacurile agresive ale extremistilor de pe forum.

Articolele malitzioase ale unora de pe forum ramin integral iar raspunsurile mult mai linistite ale celor care sint deranjati de agresivitatea excesiva sint ciopirtite nejustifica. Asta este partinire, ceea ce dovedeste faptul ca moderatorii inclina sa fie de acord cu cei agresivi in detrimentul calitatii forumului.

Exista 2 tipuri de extremism:

1. cel al utilizatorului care ataca alti utilizatori facindu-i in toate felurile posibile. Acest timp de extremism e intolerabil pentru ca un forum este un loc in care se discuta si cei care "sar la bataie" nu au ce sa caute la o discutie, pentru ca in asemenea conditii o discutie nu poate avea loc.

2. extremism existent in articole care poate fi interpretat ca opinia unui utilizator. Acesta din urma poate fi acceptat atita timp cit reflecta realitatea si nu intrece masura masura bunului simt in formulare.

Moderatorii trebuie sa-si revizuiasca atitudinea fata de oamenii echilibrati de pe acest forum. Oricum eu voi incerca sa adun de partea mea oamenii inteligenti dar si echilibrati. In parte m-am intilnit personal cu unii dintre ei, si voi continua sa-mi intaresc relatiile si sa-mi fac relatii noi cu oricine subscrie punctelor de vedere pe care le am, in tentativa mea de a forma o organizatie politica stabila si puternica pe ambele maluri ale Prutului.

+++++++++++
Daca cumva cei echilibrati executa vreun atac, acesta este facut din dorinta de ordine si nu este facut cu rea intentie, fiind uneori un raspuns indignat la atitudinea agresiva, batjocoritoare si evident rau intentionata, a unora dintre membri.

Este vorba de sacrificarea calitatii forumului in favoarea audientei. Scandalul face audienta, asta stie toata lumea, dar oare asa se construieste un forum serios ? Dind nas scandalagiilor si needucatilor ?


Noi, cei echilibrati ne vom uni insa, chiar daca asta va dura un timp si la momentul potrivit vom dovedi forta pe care o avem, atit pe forum cit si in afara lui.
 
Re: DA

www.cbi.ro said:
Sustin intru totul afirmatiile lui d0rin.

Absolut just.

Aceasta stare de fapt se datoreaza si moderatorilor care pentru a intretine audienta sau pentru ca nu inteleg punctele de vedere echilibrate si dorinta de echilibru a oamenilor echilibrati (probabil ambele) permit factorilor turbulenti sa se desfasoare in voie sub pretext ca factorii agitatorii fac polemica buna, iar celor echilibrati care nu ataca si care accepta si parerile altora le restrictioneza extrem de exagerat articole in care atacurile (care in general nu exista) sint micutze si jutificate de atacurile agresive ale extremistilor de pe forum.

Articolele malitzioase ale unora de pe forum ramin integral iar raspunsurile mult mai linistite ale celor care sint deranjati de agresivitatea excesiva sint ciopirtite nejustifica. Asta este partinire, ceea ce dovedeste faptul ca moderatorii inclina sa fie de acord cu cei agresivi in detrimentul calitatii forumului.

Exista 2 tipuri de extremism:

1. cel al utilizatorului care ataca alti utilizatori facindu-i in toate felurile posibile. Acest timp de extremism e intolerabil pentru ca un forum este un loc in care se discuta si cei care "sar la bataie" nu au ce sa caute la o discutie, pentru ca in asemenea conditii o discutie nu poate avea loc.

2. extremism existent in articole care poate fi interpretat ca opinia unui utilizator. Acesta din urma poate fi acceptat atita timp cit reflecta realitatea si nu intrece masura masura bunului simt in formulare.

Moderatorii trebuie sa-si revizuiasca atitudinea fata de oamenii echilibrati de pe acest forum. Oricum eu voi incerca sa adun de partea mea oamenii inteligenti dar si echilibrati. In parte m-am intilnit personal cu unii dintre ei, si voi continua sa-mi intaresc relatiile si sa-mi fac relatii noi cu oricine subscrie punctelor de vedere pe care le am, in tentativa mea de a forma o organizatie politica stabila si puternica pe ambele maluri ale Prutului.

+++++++++++
Daca cumva cei echilibrati executa vreun atac, acesta este facut din dorinta de ordine si nu este facut cu rea intentie, fiind uneori un raspuns indignat la atitudinea agresiva, batjocoritoare si evident rau intentionata, a unora dintre membri.

Este vorba de sacrificarea calitatii forumului in favoarea audientei. Scandalul face audienta, asta stie toata lumea, dar oare asa se construieste un forum serios ? Dind nas scandalagiilor si needucatilor ?


Noi, cei echilibrati ne vom uni insa, chiar daca asta va dura un timp si la momentul potrivit vom dovedi forta pe care o avem, atit pe forum cit si in afara lui.
CBI tu de fapt ce doresti? Te rog sa-ti formulezi doleantele intr-un mod coerent, nerepetitiv si concis. Cu toate dubiile mele, sper ca nu-ti cer imposibilul. Atunci cand acuzi un utilizator (de ex. de extremism sau partinire), fa-o intr-un mod direct si nu umbla cu ocolisurile, si ai grija sa aduci probe in sustinerea acuzatiilor tale. Nu de alta, dar s-ar putea sa sufere "echilibrul echilibrat al utilizatorilor echilibrati", whatever it means.

Sa nu uit, te invit sa consulti punctul 1.g din regulament si sa nu mai faci abuz de "litere mari si colorate". Mesajele tale parca ar fi dintr-o carte pentru prescolari, zau!
 
Unul din extremisti esti tu

si 2: mainera Liei, Gigolo, Filip Antonio de a aborda problemele e dubioasa. mai sint si altii dar eu fac afaceri si n-am timp sa citesc pe forum decit f putin.

Sa sa scriu colorat ceea ce vreau sa iasa in evidenta ca sa fie mai usor de citit si sa scot in evidenta ideea principala.

Cei de care am pomenit au un comportamnet agresiv. Eu am fost facut rasit de tine pentru ca am descris o situatia reala privind arabii din Romania. impotriva indivizilor astora nu -sau luat niste masuri categorice si infesteaza forumul cu agresibvitatea si bataia lor de joc. dupa cum s-a observat am lipsit o vreme si pot lipsi definitiv. O sa ma gindesc.

Nu am atacat pe nimeni si d0rin este de aceasi parere cu mine si mai sint si altii. Eu ma-am intilnit cu citiva deja.

In principiu nu am ce discuta cu tine, oricit de moderator esti. Discut cu alt moderator care nu m-a jignit.

Am ajutat atita omeni in viata mea cit nici nut-i imaginezi si am dat mina cu atitia straini cit na-i vazut tu vroedata pentru ca traiesc intr-un mediu plin de straini si sint ca inginerul care nu vrea sa primeasca lectii de la ucenici ca tine. Daca nu stii lumea araba din interior mai bine stai in banca ta si nu-ti mai dai atita cu presupusul. Eu o stiu ca traiesc in ea. Mai bine taci. Arabii sint cum sint si nu i-am facut eu sa fie asa. E vina lor, e vina sitemului lor, a religiei, a lispei de cultura, dar ei sint asa cum ii descriu eu. Dau mina cu orice natie de om si stau la masa cu orice natie de oim atita timp cit e de bun simt.

Stau la masa cu tiganul de la colt daca e om de treaba, si maninc pine si cepa cu el, dar cu Lia sau altii care scriu articole agresive si-si bat joc de oameni nu voi sta la masa. Cind o sa invete bunele maniere mai vedem. Ei cred ca sint cei mai tari si ca le stiu pe toate.

Ei sa faca lcururile cum stiu ei ca eu le fac cu stiu eu si sa vedem cine cosntruieste mai bine si mai mult. Eu mi-am facut in Bucuresti o armata de oameni care ma apreciaza. Impreuna cu ei imi pun ideile in practica. Iasi-ul urmeaza si Chisinaul.

Eu nu cer neparat sa fie pusi la punct sa zicem dar forumul va avea de pierdut. Enorm de mult. Eu pot sa aduc pe forum oameni de valoare, chiar si dirijori de la radiodifuziunea romana, omeni de afaceri super seriosi din Bucuresti dar astia ma intreaba CE E CU ARTICOLELE ALEA ? si eu ce sa le zic ? Eu va fac reclama la forum si va pot aduce oameni de mare valoare pe el dar pentru asta trebuie sa fie la nsite standarde ridicate, care acum nu sint.
 
Re: Unul din extremisti esti tu

Unul din extremisti esti tu

si 2: mainera Liei, Gigolo, Filip Antonio de a aborda problemele e dubioasa. mai sint si altii dar eu fac afaceri si n-am timp sa citesc pe forum decit f putin.
Aha, in lipsa de timp liber nu aduci probe in sustinerea acuzatiilor tale, in schimb ai timp sa scrii mesaje repetitive cu litere de-o schioapa.

Sa sa scriu colorat ceea ce vreau sa iasa in evidenta ca sa fie mai usor de citit si sa scot in evidenta ideea principala.
Lasa ca se prinde lumea singura care e "ideea principala" in caz ca exista vreo una.

Cei de care am pomenit au un comportamnet agresiv.
Este de-a dreptul insultator si de rea credinta sa compari mesajele abominabile ale unui socipat notoriu cum este SkyW alias Gigolo cu mesajele Liei sau ale lui Filip Antonio.

Eu am fost facut rasit de tine pentru ca am descris o situatia reala privind arabii din Romania. impotriva indivizilor astora nu -sau luat niste masuri categorice si infesteaza forumul cu agresibvitatea si bataia lor de joc. dupa cum s-a observat am lipsit o vreme si pot lipsi definitiv. O sa ma gindesc.
Ai fost numit rasist pentru afirmatiile tale rasiste. Punct.

Nu am atacat pe nimeni si d0rin este de aceasi parere cu mine si mai sint si altii. Eu ma-am intilnit cu citiva deja.
Irelevant.

In principiu nu am ce discuta cu tine, oricit de moderator esti. Discut cu alt moderator care nu m-a jignit.
Deocamdata discuti cu mine.

Am ajutat atita omeni in viata mea cit nici nut-i imaginezi si am dat mina cu atitia straini cit na-i vazut tu vroedata pentru ca traiesc intr-un mediu plin de straini si sint ca inginerul care nu vrea sa primeasca lectii de la ucenici ca tine. Daca nu stii lumea araba din interior mai bine stai in banca ta si nu-ti mai dai atita cu presupusul. Eu o stiu ca traiesc in ea. Mai bine taci. Arabii sint cum sint si nu i-am facut eu sa fie asa. E vina lor, e vina sitemului lor, a religiei, a lispei de cultura, dar ei sint asa cum ii descriu eu. Dau mina cu orice natie de om si stau la masa cu orice natie de oim atita timp cit e de bun simt.
Speculatii ieftine si rasism abject abia mascat.

Stau la masa cu tiganul de la colt daca e om de treaba, si maninc pine si cepa cu el,
Daca nu e tigan si nu e de treaba stai la masa cu el? Ori acest "tratament" il aplici doar tiganilor?

dar cu Lia sau altii care scriu articole agresive si-si bat joc de oameni nu voi sta la masa. Cind o sa invete bunele maniere mai vedem. Ei cred ca sint cei mai tari si ca le stiu pe toate.
Stai linistit ca nu vin nici eu si nici Lia ca sa-ti mancam painea si ceapa de pe masa.

Ei sa faca lcururile cum stiu ei ca eu le fac cu stiu eu si sa vedem cine cosntruieste mai bine si mai mult. Eu mi-am facut in Bucuresti o armata de oameni care ma apreciaza. Impreuna cu ei imi pun ideile in practica. Iasi-ul urmeaza si Chisinaul.
Partidul moldovenilor, nu-i asa? Si unul rasist printre altele.

Eu nu cer neparat sa fie pusi la punct sa zicem dar forumul va avea de pierdut. Enorm de mult. Eu pot sa aduc pe forum oameni de valoare, chiar si dirijori de la radiodifuziunea romana, omeni de afaceri super seriosi din Bucuresti dar astia ma intreaba CE E CU ARTICOLELE ALEA ? si eu ce sa le zic ? Eu va fac reclama la forum si va pot aduce oameni de mare valoare pe el dar pentru asta trebuie sa fie la nsite standarde ridicate, care acum nu sint.
Umor involuntar.
 
Ura

Cu cit mai critici mai mult draga redneck cu atit imi faci un serviciu mai mare. Multumesc.

In felul asta scoti in evidenta mai bine ceea ce scriu si maresti interesul pentru ceea ce scriu.

Critica in continuare te rog. Cu cit ma critici mai tare, celor care nu sint de acord cu tine, le va sari mai tare in ochi ceea ce fac si asta este un lucru util.
 
Re: Ura

www.cbi.ro said:
Cu cit mai critici mai mult draga redneck cu atit imi faci un serviciu mai mare. Multumesc.

In felul asta scoti in evidenta mai bine ceea ce scriu si maresti interesul pentru ceea ce scriu.

Critica in continuare te rog. Cu cit ma critici mai tare, celor care nu sint de acord cu tine, le va sari mai tare in ochi ceea ce fac si asta este un lucru util.
Iti reamintesc proverbul romanesc: prostul daca nu e si fudul parca nu e prost destul. Cat priveste ceea ce scrii, in opinia mea, mesajele tale au o valoare intelectuala aproape nula: sunt repetitive, banale, incoerente si demasca un simplism a autorului.
 
In continuare astept sa-ti argumentezi acuzatiile. Si inca o data iti reamintesc (de aceasta data in calitate de moderator) punctul 1.g din regulament. Fii bun si conformeaza-te regulilor stabilite pe acest forum.
 
:lol: , nu alta. "Polemica" initiata de cbi cu redneck seamana cu latratul unui maidanez, care sta dupa o poarta mare de fier, la un leu, care sta intr-o cusca, la fel de mare shi din fier, si maidanezul latra, deoarece este sigur ca leul nu va iesi din cusca. Tot asa si lui cbi i se pare ca ceea ce spune este frumos, interesant si dastept. Personal, nu am inteles ce doreste cbi-ul asta. Dar nici nu as indrazni sa-l rog sa-mi explice, deoarece s-ar putea sa-l pun in dificultate. Las aceasta ocupatzie ingrata moderatorilor. :wink:
 
pastreaza'ti replicile cand o sa fie useru de care zici online, ca nu'i frumos sa ataci persoane in public, fara ca ei sa fie prezenti...
si aici e politica, nu pareri si amuzamente pe seama userilor
 
esti un mare acrobat. Ca melcul: tzushti! umbli din urma mea, vrei sa-nccerci sa fii spiritual, dar te dezumfli cand vine vorba sa-mi raspunzi. Daca vrei sa ma taxezi, revino la "Alegerile 2005" si incearca sa-ti onorezi prezenta. Este adevarat, nu m-am prins din prima, deoarece tipii gen zupiryon si cbi scriu mashcat, dar nimic. Un sfat: nu insistatzi in prostie. S-ar putea sa va prinda bine in viatza. :wink:
 
Hihi

Aia care nu ne intelegem unii cu altii mai bine ne tine gurile si ne vedem de treaba noastra, sau poate nu?

Sa vorbim doar cu cei cu care ne intelegem?

Adevarul, caci despre el e vorba, e unul singur, dar cu siguranta ca n-o sa-l scoatem la lumina discutind cu cei care il neaga.

Sa facem tabere.

Cei care sint de aceeasi parere cu mine pe de o parte si cei care au aceleasi puncte de vedere cu redneck pe de alta parte.

Devenind 2 tabere clare o sa putem sa punem problema altfel.

De ce sa fim o multime de insi care discuta intre ei fara nici un rezultat.

Odata strinsi in tabere vedem noi ce facem.

Ori ne luam la trinta ori ne uitam unii la altii si ridem unii de altii spunind fiecare ca ceilalti sint (pr..ti) shhh :) Dar vedea-vom noi la vremea respectiva.

Uite sint curios sa vad ce se intimpla :) E posibil sa produc niste valuri mici care cu timpul sa se amplifice sau e posibil sa nu porduc nimic. Dar in definitiv, ce conteaza ? Oricum nu e prea important, desi, mai stii, te pomenesti ca cine stie....mai stii de unde sare iepurele, heheeee....

Sa vaz ce crede lumea despre ce zic eu. E de bine au e de rau immm ? Cine poate sti acum ce ne paste ? Uneori e bine sa torni gaz pe foc ca se mai incalzeste admosfera :)
 
Back
Top