ATEU SAU RELIGIOS

nu puiu...
nu kred ka se poate...eventual potzi sa fii adepta a deismului...
ce crede yn dumnezeu ynsa nu urmeaza dogmele bisericeshti..
 
Pentru unii stiinta a devenit o religie. Creierul uman trebuie sa aiba un scop oarecare, un imbold. Orice nu ar avea nevoie, cel putin "religia", oricare nu ar fi ea, ii ofera acel compustibil pentru a crea.

Fiecare crede in ceva. Acea este religia sa proprie.Daca vorbind despre Testamente si Dumnezeu,pai asta a fost o creatie superba avind ca scop oferirea unui idol pentru umanitatea confuza, un etalon ce urma a fi urmat pentru a evita haosul. Cine a crea aceasta istorie de secole ce a fost ridicata in slavi a fost un geniu, fie om sau Dumnezeu!
 
hmy....

interesting, how a man could understand a religion by science....

i suppose he must be a genius mixed with the pope of rome (pope shall die soon like a scum... prophet of an alterated belief in eaten by worms hanging on a piece of wood head of the ultimate eclesiastic philosophy...)
 
eu in El cred da nu cred in noi..
in biserica in popa in pashte`le mamii lor in cruci shi matanii shi spovedanie shi tot bull sh.. ista a nostru
dac el este e outthere shi e cruta.
dac nu we`ll make it anyway nu?
 
Voltaire o spus asta "Daka dumnezeu nu ar exista,ar trebui inventat"..
shi tot el a atakat biserica shi dogmele sale...
 
Z1ldj1an said:
pentru ca nu ma omorara shi ma simt yn alte circumstantse decyt yn cele omeneshti

adica ymi place sh gata :)
imi pare rau pt tine.

shi te inchini demonilor?
 
fix nu e vorba de ynchinare cuiva (sunt ateist)....

it's just a feeling inside of myself...


shtii, fiecare are lucruri care-i plac shi care nu-i plac, and there is nothing to feel sorry about....
 
Z1ldj1an, nu pot fi de acord cu cele spuse de tine mai sus. Mi se pare ca nu esti ateu. Crezi tu ceva, numaidecat ca crezi. It's more than a feeling inside of yourself.
Z1ldj1an, esti de acord ca exista o lume spirituala, care vrem noi sau nu vrem, dar ne influenteaza? Vrem sau nu, dar ascultam de unele "voci" si interiorul nostru, sau de afara si luam decizii si facem fapte... vorbim cuvinte... De care? De care ni le insufla ceia carora le apartinem. Daca apartinem si slujim celui rau (adica lui satan si demonilor lui), vom vorbi si gandi, vom vorbi si ne vom purta corespunzator. Nu poate un pom bun sa aduca roade rele. Ateu zici ca esti? De ce car vorbesti atata despre Satan, demoni , "rau" s.a. Ciudat lucru, dar tocmai aceas fapt ma face sa cred ca nu esti ateu. Contrazice-ma daca vrei.
 
Back
Top