Ati fi gata sa iesiti in strada?

Concordanta timpurilor din intrebare este oarecum dubioasa :)

"veti fi de acord" (sau "sunteti de acord") si "vor fi fost" suna mai bine dpdv logic si gramatical.
 
You're funny... O intrebare mai ridicola n-ai gasit? Sigur ca da, atunci cand va fi nevoie, dar numai cu portocalii, pentru ca astia sunt adevarata forta reactionara... restul e circ ieftin (si galben). :lol:
:lol:
 
O sa ies in strada, caci nu este nou pentru mine.
Am iesit nu o data si voi iesi si acum.
A venit ceasul desteptarii "din somnul cel de moarte!"
 
Ideea asta are rost, daca PPCD decide asta si daca poate impune o guvernare democratica. Daca insa asta e dorinta Moscovei, de a schimba o guvernare care nu suporta ideea prezentei armatei ruse cu una care va accepta baze militare ruse, atunci mai bine sa amanam revolutia. Revolutie va fi, atunci cand PCRM va arata ca sunt prorusi, pana atunci nu cred ca are rost. PCRM inca se declara pentru integrarea in structurile vestice.
 
Eu nu cred in sinceritatea lui Voronin, nu cred ca el se putea schmba in asa fel atat de repede. Dar problema e ca asta nici nu conteaza, pentru ca politicianul nu e ceea ce crede el in adancul sufletului, un politician se identifica cu politica pe care o face. Deci, nu ma intereseaza la care icoane se inchina un politician sau cat de bine intentionat este el. Ma intereseaza ce imi asigura mie, ca parte a electoratului sau.

Voronin trebuie penalizat atunci cand face politica proasta (si nu numai Voronin, ci oricine din politicieni!), dar nu atunci cand spune armatei a 14-a sa se duca acasa. Mi se pare corect asa (asta e si pozitia lui Vladimir Socor, de altfel). Din pacate, la noi putini inteleg ca politica nu e o afacere de familie. Se voteaza "pe credit", pe ideea ca cutare (Urechean sau Rosca, sau Voronin) e "om bun", fara ca oamenii sa fie informati despre platforma politica a lor. Asa se explica faptul ca, un caz recent, unionisti inraiti au votat cu BMD, crezand ca acestia vor vota, nici mai mult nici mai putin, unirea cu Romania! Parca ar vota cu ochii inchisi.
 
- de ce ai votat fa Ileana pentru Voronin la alegeri?..
- asha! ca-i treaba mea!.. ca Voronin ii om bun shi gospodari....shi......se gandeshte la narod.........

ai dreptate brudex....
 
Back
Top