Bancuri cu femei

o culme

are sunt insusirile femeii ideale?
1. Sa stie matematica.
2. Sa stie fizica.
3. Sa aibe mina mica.
4. Sa fie copilaroasa.
DE CE ?.......
1. Ca sa faca bine opturile!
2. Ca sa fie in concordanta cu legile frecarii!
3. Ca tot ce ia in mina sa i se para mare!
4. Ca dupa ce ia in mina sa duca si la gura!
 
Ce aude un barbat
(De ce nu tine certarea unui barbat)
Ce spune o femeie :
"Casa asta e un dezastru total ! Hai, mai repede, amandoi trebuie sa facem curat, lucrurile tale sunt insirate pe podea si o sa ramai fara haine daca nu ne ocupam de ele chiar acum !"
Ce aude un barbat :
bla, bla, bla, HAI, bla, bla, bla, AMANDOI bla, bla, bla, PE PODEA bla, bla, bla, FARA HAINE bla, bla, bla, CHIAR ACUM !"
 
Un el si o ea.Ea:Dragul meu ,stii ce citesc in ochii tai?.El:Ce iubito?Ea : Cavrei sa te casatoresti cu mine.El:Analfabeto!
 
La un radio din Rusia se anunta o stire: "Cine este sub papucul nevestei sa vina maine in Piata Rosie si cine nu sa vina in Piata Lenin".
A doua zi in Piata Rosie era plin. In piata Lenin doar unul.
Stupoare!Ce este cu acel om acolo?
Intervievat, acesta a raspuns:
- Mi-a zis nevasta mea ca daca nu vin aici, o sa ma dea afara din casa!
 
O femeie maritata avea trei popi amanti. Sotul a aflat si ca sa nu li se destrame casnicia i-a spus nevestei:
-Trebuie sa le dai intalnire la cei 3 popi la vreme de 10 minute ca eu sa ii pot omori.
Zis si facut. Vine primul si pac il omoara. Vine si cel de-al 2-lea si pac il omoara si pe asta. Si in sfarsit vine si al 3-lea si este si el omorat. Acum, ce sa faca ei cu 3 morti in casa? Il cheama pe prostul satului si ii spune:
-Uite care e treaba: iti dau 100$ sa il duci pe asta care a murit la mine in casa la marginea satului.
A luat "prostul" cadavrul si dus a fost la marginea satului.Cand vine dupa rasplata omul ii zice:
-Mai, ce sa fac? Uite, a venit inapoi!Si asa duce prostul si pe cel de-al 2-lea.
Vine din nou dupa rasplata.
-A venit din nou,dar te rog sa fii atent cum il arunci, sa nu mai vina inapoi.
S-a dus prostul cu cadavrul si l-a aruncat cat a putut de departe sa nu se mai intoarca.
In drum spre casa se aseaza langa un copac sa se odihneasca. Dinspre marginea satului venea un popa pe bicicleta. Prostul sare la el si il omoara:
-Na!Eu te car cu spatele si tu te intorci cu bicicleta!!!
 
O femeie, foarte suparata ca ii scaitaia dulapul, isi roaga sotul sa faca ceva. Acesta, foarte indiferent, nu o baga in seama niciodata. Femeia, enervata la culme, cheama un tamplar.
- Domnule draga, nu stiu ce sa mai fac. De cate ori trece trenul, dulapul meu scartaie de te scoate afara din casa.
Se uita tamplarul, cerceteaza tot dulapul, dar nimic.
- Dulapul este in perfecta stare, doamna draga! zise el.
- Nu se poate ! Dulapul scartaie de cate ori trece trenul.
- Pai eu va propun un lucru. Eu ma bag in dulap si astept trenul. Asa voi vedea care este hiba.
Zis si facut. Se baga tamplarul in dulap si asteapta trenul.
Intre timp, apare si sotul acasa. Deschide dulapul sa-si puna haina pe umeras si ... tamplarul cu niste ochi cat cepele:
- Daca va spun ca astept trenul, ma credeti ?
 
vine barbatul acasa dupa o zi grea de miunca si isi prinde femeia cu un barbat in pat spunindui:CE FACI ACOLO?la care nevasta ii spune la amant:TI-AM SPUS CA O SA ISI DEIE SEAMA!
 
Barbatul si femeia sunt facuti sa se casatoreasca!
Creierul barbatului reprezinta o jumatate si creierul femeii reprezinta a doua jumatate. creierul barbatului are o idee, creierul femeii ia ideea, o judeca si spune NU...
 
banc

Ion cunoaste o femeie si o invita la un restaurant elegant sa cineze.
-Spuneti-mi, domnisoara, se adreseaza el femeii, stiti care este diferenta dintre un taxi si un tramvai?
-Nu, raspunde mirata femeia.
-Foarte bine, spune Ion. Atunci mergem cu tramvaiul.
 
b

Doua blonde erau intr-un bar si sarbatoreau de zor. La un moment dat barmanul le intreaba:
-Sunt si eu curios, de ce sunteti atat de bucuroase?
-Am reusit sa terminam un puzzle in 6 luni!!
-Pai si ce asta e motiv de bucurie?!
-Desigur, caci pe cutie scria 3-5 ani!!!
 
Back
Top