bautura alcoolica preferata!

Berea Ursus THE BEST
Tuica de pruna
Coniac Kvint :D - Nistru 8 ani
si vinul rosu ...bun si ptr femeie cand il bea barbatu'.
 
Absent :) iti creeaza o lume noua. :) dar nu e preferata..nu am nimic preferat, in domeniul bauturilor alcoolice...
 
zeddo said:
Absent :) iti creeaza o lume noua. :) dar nu e preferata..nu am nimic preferat, in domeniul bauturilor alcoolice...
trebue promovata o educatie a bautului!
Trebuie facute cit mai calitative!
Iar baute cu masura , fara ati pierde cugetul ori sa ajungi sa-ti bagi degete pe git!
Patima betiei este degradanta si duce la destramare de familii!
 
Masura in toate....
Nu degeaba spunea tata ... " daca vrei sa bei shi tu ceva mai fiule... macar pune un leu in plus shi be ceva ka lumea.. nu bea kiar toate kishoaiele sa te mai otravesti.... "
Si duce nu numai la destramari de familii... duce in orice caz numa' la probleme; de asta trebuie masura ... Asa ca o bere eu zik ka intra in aceasta "masura"..
 
bautura mea preferata ..e Martini Bianco...:D....ah..o am si acasa...cumparata acum vreo luna din Istanbul Duty Free...a mai ramas ceva din ea...

ah...sa nu uit de balsamul de Talin si balsamul de Riga.....mmmmmm....abia astept sa merg vara asta in Talin ca sa-mi iau o sticlutza....
 
sake
tequila &&&&& caipirinha
....................white russian
....................pina colada
....................margarita...
 
perfect cu "suc de patlagele" ...
feel
laugh.gif
 
noaptea am visat cum dadeam recipies de diff cocktailuri la niste tineret :maintreb: :contemplez: hahaha tare straniu vis :) da tineam minte tot tare bine in somn...

cocktail 'after sex'.
 
cu toate ca de cativa ani sunt intr-o perioada de abstinenta alcoolica totala totusi pot sa zic din proprie experienta ca cel mai mult m-a impresionat absentul
l-am facut acasa dupa reteta straveche, din cel mai pur alcool din vin, cu toate ierbusoarele si sa vedeti ce minune de licoare s-a primit.
 
azi tare-o fost bun vinu, shampania roshie, berea shi pt un buchet frumos shi lichioru... :D
da iaka miine deam ...valeu capu :P
 
SpinulAlb said:
cu toate ca de cativa ani sunt intr-o perioada de abstinenta alcoolica totala totusi pot sa zic din proprie experienta ca cel mai mult m-a impresionat absentul
l-am facut acasa dupa reteta straveche, din cel mai pur alcool din vin, cu toate ierbusoarele si sa vedeti ce minune de licoare s-a primit.

cred ca bine ti s-a primit, ca acel care am gustat era fuuu si avea miros de benzina :(
 
Back
Top