bautura alcoolica preferata!

Idol said:
O combinatie tipic taraneasca!
A, ca sa nu uit, ds ce petrecere era vorba?

Iti recomand "vin moldovenesc" sau "vin americanii".
Well....daca elita austriaca e "taraneasca"...apnu stiu ce e un sarac moldovean cu 500 de euro in buzunar....
 
coolgreetings said:
Well....daca elita austriaca e "taraneasca"...apnu stiu ce e un sarac moldovean cu 500 de euro in buzunar....


Care elita? Elita romaneasca bea vodka amestecata cu pepsi.
Elita - adica toti tinerii astia care se duc in discoteci si beau din auzite.
Elita austriaca, zici, ca ar da dracului un vin vechi, la restaurant si ar comanda vodka si red-bull? hhh
Si elita asta a ta cine e? Tovarasii lu' Britney Spears? In vizita la Viena?
red-bull cu vodka ... si 500 de E in buzunar ..
cati ani ai?
ai dat capacitatea macar? Sarac ... da' cu 500 de "euri" in buzunar!
 
Idol sfatuieste-ne ce ar trebui sa bem ca sa nu fim prea perimati,dar nici sa o luam pe coclauri:)
Eu propun palinca de Bihor:he:
 
Idol, eu nu vorbeam de restaurant(citeste bine mesajul meu)....caci acolo nu i-au Vodka+Red Bull(orice om normal nu ar lua Vodka+red bull la un restaurant) ci Vin Spumant.
Vorbeam de petreceri(si chiar daca e vorba de discoteca....nu e Moldova sau Romania)....iar la petreceri se bea Vodka+Red Bull....stiu despre ce vorbesc.
Chiar vreau sa vad "taranii" cu vodka+red bull in mana.... Eu zic ca nici bani pentru vodka nu le ajunge da inca si pentru red bull....asa ca "combinatie taraneasca" las-o pentru tine.
Da, combinatie taraneasca e vodka+pepsi.... da e si clar....suntem in Romania
 
hai lasati-o moarta cu faze de genul suntem in Romania... si cu taranii... din astia sunt peste tot, in orice tara.... ia nu mai fiti asa bengosi... si Idol ar trebui sa vorbesti mai frumos...

mie imi place ginul tonic, avand in vedere ca nu prea beau alcool. si imi place din cand in cand sa beau sambuca... imi place procesul de preparare.
 
coolgreetings said:
Da, combinatie taraneasca e vodka+pepsi.... da e si clar....suntem in Romania

asta e fatala!
deci combinatia vodka+pepsi e tipic taraneasca, vodka+red-bull e pt aristocratie.
lol
pepsi la doza costa in supermarketurile de la Bucuresti 1,5 lei. Red-bull la doza - 5 lei. Deci e clar, astia care cumpara red-bull nu sunt tarani pt ca au bani (dau cu 3,5 lei mai mult, si asta e o diferenta semnificativa). te intreb inca o data, in ce clasa esti?
Si pe ceilalti - daca au vazut vreodata tarani cu bani.
Dac-as bea vodka, desi nu beau, as bea-o fara Red-bull. Si red-bull fara vodka. Dar nu beau, pt ca face rau. Vodka arde, red-bull are cofeina.
 
Imi place

Imi place vinul rosu facut de mine si de taica-miu din Isobela care nu este stors la teasc ci scurs asa dupa ce e dat cu zdrobitoarea, apoi lasat 2-3 luni sa fermenteze,ca sa-si gaseasca dulceata si taria, neprelucrat cu nimic.

Imi mai place extraordinar de mult Pinot Noir sec, urasc Merlot-ul.
Sanatate si virtute
 
Re: Imi place

uh, ce rapid vreau sa fie iarna, ca atunci e cel mai bine sa savurez un izvar cu niste peste si mamaliga, uh.
 
Propun sa nu-mi propui nimic si sa-ti propui tie si prietenilor tai mai multe. Dat fiind faptul ca nu sunt prietenul tau, lasa propunerile sa pluteasca in camera ta, si nu mai omori tastatura degeaba. Cele bune, te salut din lotus!
 
Idol said:
. Cele bune, te salut din lotus!

nu ladna ,maladetz, se pare ca dumeata ai inceput sa vezi elefantzei roz pe peretsii camerei tale .
Te salut de pe Saturn...shi cum ii cu ficusul acela care are un cutit si vrea sa te taie?
 
este asa o nebunie in satul Manta samagonca din scat, tare-i ciotcoasa. aaaa, am baut si samagonca din gainat, tot nicivo.
 
Back
Top