bautura alcoolica preferata!

Liuba, esti sigura ca din gainats era? poate te amageau ei special, stiindu-ti gusturile extremale si incercand sa-ti faca pe plac
 
am baut eu pimms... fignea sabaciia... caroce un pahar cu lichid care arata ca sucu de mere, are ceva procente de alcool shi yn el ynoata capshuni, kiwi, portocale shi... castravetzi... yuck! cel putizn asta e combinatzia pe care am baut-o eu... e bautura alcoolica de vara... cica te da jos, am baut 2, apoi tot la vin am trecut...
 
mika said:
imi place foarte mult Sheridantul..e super..
bautura alcoolika mai mult pentru dame..

HE HE HE

si mie imi place sheridan-ul mult...am avut ocazia sa-l gust pentru prima oara cand Sirb era prin Chisinau la nishte rude de-a lui..vreau sa va spun ca e magnefic..nu l-am consumat in cantitati enorme ca sa zic ma iumbat de la el sau nu..dar efectul este linistitor as zice...


iar bautura clasica pentru mine e Martini...


K said:
am baut eu pimms... fignea sabaciia... caroce un pahar cu lichid care arata ca sucu de mere, are ceva procente de alcool shi yn el ynoata capshuni, kiwi, portocale shi... castravetzi... yuck! cel putizn asta e combinatzia pe care am baut-o eu... e bautura alcoolica de vara... cica te da jos, am baut 2, apoi tot la vin am trecut...

asta tipa in ce sens te da jos? :) daca zici ca erau ceva procente in el, inseamna ca e slab-alcoolic. :)) si trebuia deodata la vin de trecut :p
 
da efectul e super..mai ales shi cu un cubulet de ghiatza in el...,dar nici nu-i gustos daca-l folosehti in ecses....devine gretos..:verde:
 
pe mine si redbull ma imbata imi pune aripi,stiu ka nu are alcool,urasc s beu alcoolic,imi stric sfegato,dar din cind in cind crema de wisky,sau mirto sardo
 
eu cand eram malaia malaia..pe la 6 ani matink am baut shampanie pt copii, la birthaday party al meu shi dupa cum shampania asta nu contzinea alcool..asha am shi dat un cap de perete,shi vanataie imi facusem :)

bautara preferata:
- Chardone alb, Cabernet..shi vin alb muscat, shweps,shampanie..
 
NU suport bAuturile comerciale, ymi place doar vinul BUUUUN de casA, tot felu de tsuici shi rachiaoshe speciale, fiecare cu doza sa de alcool...........ymmmm, mai ales "nastoica" de petale de trandafir de masA.............
shi toate de casA :)
 
Voyage said:
Savoarea acesteia nu e data de vechimea lui, ci de calitatea prietenilor cu care il imparti.!

oi oi oi ...ce melancolie.... :D s



orange juice... amu! ii cel mai la moment
 
Back
Top