bautura alcoolica preferata!

solara;147553 said:
Ouzo (se citeste "uzo"). Despre bautura aia mentolata vorbesti, nu?

da,asta este!!!
am mai deschis odata frigiderul sa ma uit cum scrie,parca ar scrie ouzo in greceasca...si e mentolata,asa un pic:)
 
in diferite perioade -- diferite buaturi alcoolice. mai multe am gustat. imi placeau: absinthe verde, sambuca, ginul. ultima data m-am simtzit bine de la palinca de maramuresh, facuta doar din prune.

acum prefer sa nu consum alcool :)
 
groparu;159959 said:
in diferite perioade -- diferite buaturi alcoolice. mai multe am gustat. imi placeau: absinthe verde, sambuca, ginul. ultima data m-am simtzit bine de la palinca de maramuresh, facuta doar din prune.

acum prefer sa nu consum alcool :)

Las' ca-ti revii tu, romanu nu-i facut sa stea fara alcool.
 
Deobicei bere , daca vreu sa ma imbat mai rapid si eficient la prima se adauga si vodka , daca nu cognac , rum , samd :)
 
no no- numai nu cu bere.. ceai verde cu iasomie si ceva spirt de 96 de grade
sau mai bine bere cu spirt din ala poate se reuseste asa o otravire generala a corpului, a mintii si a sufletului?
 
tzin minte ca am avut un "peredoz jestokii" de la bere cu vodka (75%/25%, 1L); fusesem la colocviu in asa stare.. tare m-o "gliucit" in asa zi :hlizesc:
 
groparu;161416 said:
tzin minte ca am avut un "peredoz jestokii" de la bere cu vodka (75%/25%, 1L); fusesem la colocviu in asa stare.. tare m-o "gliucit" in asa zi :hlizesc:

Eu personal nu stiu in Moldova bere de 25% , si nici vodka de 75%. Berea vreo 15% maxim si vodka vreo 40%. Absentul e mai aproape de realitate , mai ales cel negru care se zice ca are vreo 90% (si din ultimele experientse , se zice bine :) )
 
Back
Top