Beijing 2oo8...

Endo

New Member
aici vorbim de viitoarea olimpiada si de participarile sportivilor din MDA la editiiile precedente, de sanse la medalii
 
Am vazut azi dimineata meciul de handbal dintre echipa Romaniei si cea a Ungariei. M-am crucit. Dupa primele 4 meciuri (si tot atatea victorii) Romania a fost pur si simplu ingenunchiata de unguroaice. Si eu care credeam ca in zona asta Romania ar putea sa mai ia o medalie de aur!

p.s
Iata un link unde pot fi vazute clasamentul pe medalii : http://www.gsp.ro/index.php?section=statistici_olimpiada.
 
greenfox, mie imi pare rau ca am facut efortul sa ma trezesc sa vad rahatul asta de meci... mi-am stricat toata ziua. macar daca nu il vedeam si auzeam doar scorul. dar asa a trebuit sa ma uit cum au jucat fraierele astea dupa care sa aud aceleasi scuze patetice... ne-am demoralizat, nu ne-am revenit dupa infrangerea cu Norvegia si toata lamentarea asta de doi bani pe care o servesc de fiecare data cand joaca ca niste cizme...
 
Handbal, Romania - Franta. Romania iarasi a pierdut. Cum, bre, sa pierzi, cand aveai un avantaj de 5 puncte ? Ma enerveaza ca romancele n-au stiut sa-si pastreze avantajul. Mai ales ca aveau niste mingi frumoase, spre deosebire de frantzuzoaice (din partea carora rar am vazut niste goluri faine). Si chiar si un portar mai bun. Din pacate, insa, apararea avea gauri :)

Ma enerveaza, in acelasi timp, comentariile frantzujilor - "As spune ca Romania n-ar merita sa fi castigat".
S.uje-o, bai!
 
Mda, si pe mine m-au cam dezamagit de la partida cu Norvegia incoace. Pana atunci eram sigur ca ies campioane olimpice. Pe Franta deja o batusera cu 8 goluri diferentza cu doar cateva zile in urma.
As fi vrut sa le ia si pe Cristina Dogaru si Camelia Balint la turneul asta, sunt cel putin la fel de bune ca si Paslaru si Meirosu ... chiar daca poate nu si la handbal :D ... De la gainile galice singura cat de cat dragutza e antrenorul Olivier.
 
Back
Top