Breathe

Judecata? Te simţi singur? Ţi-a fost dor? M-ai chemat din adâncuri să vezi cât sunt de adânc? Vrei să vezi până unde merge? până unde mergi? Este o vorbă rusească, ar trebui s-o ştii... Жадность фраера погубит.

Cât de tare urăşti? cât de tare ţi'e frică? Am târnăcopul lângă mine, îl port de când am murit. Nu se dezleagă de mâna mea. Mână la care mi-e frică să privesc că doare. Vrei să ştii ce gândesc? O mână care sângerează!!! Şi ghici a cui e sângele!!! GHICI!!! ÎŢI ORDON SĂ GHICEŞTI!!! Le simt vocile în fiecare zi, îmi şoptesc mii de lucruri. ÎMI SÂNGEREAZĂ URECHEA!!!
Tu ştii ce-i întunericul??? Dacă da, înseamnă că nu ştii ce-i aia întuneric! Dacă nu, atunci mai bine ţi'ai pune întrebarea dacă ştii ce-i lumina. Să-ţi ţin o lecţie de morală???

frica, îndoiala ucide viaţa,
frica paralizează,
frica corupe toate relaţiile în care eşti angajat.
Minciuna, perversitatea, răutatea, violenţa, agresivitatea, ura, dispreţul toate vin din frică, toate bolile vin din frică,
frica creează ataşamentul, frica de a pierde ceva sau pe cineva, frica de a pierde lupta, bătălia, o relaţie, o persoană, o idee oarecare, un ideal. Ataşamentul creează invidia prin comparaţia ataşamentelor celorlalţi, şi gelozia. Acea posesivitate cronică, acută. Posesivitate - posesia unei informaţii, ataşamentul faţă de acea informaţie şi frica de a o pierde, frica de a pierde controlul. Ai sustras un mecanism din întregul proces, procesul în sine devine apatic, anormal, prin urmare finalitatea lui nu poate fi una normală, şi în sensul că previziunile deviază. NIMIC NU POATE SCHIMBA ADEVĂRUL

Ranchiuna, dorinţa de răzbunare sunt atributele fiinţei fricoase şi slabe. Niciodată o fiinţă puternică, echilibrată n-ar dori răzbunarea a ceva sau a cuiva. FIŢI PUTERNICI!!! Căci doar un om puternic poate să'şi recunoască greşeala.
Şi nu e nevoie să te simţi vinovat pentru ceea ce ai făcut. Ruşine - da, pocăinţă prin conştientizare. A recunoşte greşeala, eroarea, a accepta şi a-ţi asuma responsabilitatea pentru ceea ce ai făcut. Şi a merge mai departe, ceea ce înseamnă Împăcare - Împăcare cu Tine Însuţi, Împăcarea cu trecutul tău. It's time to let go. Ceea ce s-a făcut, s-a făcut, nu mai poate fi îndreptat. Some words when spoken, can't be taken back.
A te accepta aşa cum eşti şi de acolo să începi un nou drum, un drum al transformării, al autotransformării. O schimbare care vine de la sine, odată ce te-ai acceptat aşa cum eşti cu adevărat.
A ierta. A te ierta pe tine însuţi.

Îmi spui în fiecare zi: Sărmanul om! înseamnă că n-ai văzut oameni sărmani. Crezi că se va schimba ceva? Şi dacă mai crezi în răzbunare să ştii că ea nu va fi...nici a mea, nici a ta, şi nici a Lui, ci a Ei. L-am văzut cum plânge, cum privea neputincios să te vadă că iar cazi jos, şi cât te iubeşte, nici nu ştii, nici nu vom şti cu adevărat.

HOW MANY TIMES DO I HAVE TO DIE TO KEEP YOU ALIVE???

Nu cer ce nu poţi da, ci ceea ce poţi să-ţi oferi ţie.
Eu am luptat împotriva Lui şi uite unde am ajuns. Oirce ar fi, va fi.

http://www.youtube.com/watch?v=7pFLw5YuDP8
 
Back
Top