Cadouri p/u BAIETI...

dianushka

New Member
Odata ce este tema "cadouri p/u fete" vrem sa aflam ce ati dori voi patanii in cadou.
Dar asa in serios ca eu chiar de mult timp ma chinui sa-i gasesc un cadou potrivit ex-ului meu si nu pot.:(
La fete e mai usor flori ,parfum,set de machiaj(manichiura),inele,bratati,ciocolate etc.
Dar incerca si daruiestei unui baiat o ciocolata sau inele,iti spune ca esti prosta.(asta e si normal)
 
dianushka said:
ma chinui sa-i gasesc un cadou potrivit ex-ului meu

ex-ului, daca vrei sa ramina ex, cel mai bun cadou ar fi sa dispari din viata lui in toate cele 4 parti si sa nu te mai bagi in seama.
 
pai stii noi ne-am despartit,dar oricum am ramas prieteni si acum inca ne scrim,si telefonam.Asaca nu o lua asa gruba.
 
Un cadou pentru ex trebuie sa fie gandint bine, personal insa nu prea.. eu de obicei merg cu ceva sure ca de exemplu o sticla de bautura preferata.... o carte care stiu ca l-ar interesa... un bilet undeva... ceva care sa ii arate ca esti civil si iti aminteste de timpurile bune insa nu le mai vei inapoi 8)
 
Hmy...nush kum sa-tzi explik...karo4..shtii fishki deashelea ...tipa...un bol yn kare este apa shi daka yl agitzi tipa ninge...pai..
shtiam ka el nu a mai fost la mare de 7 ani...sh i-am luat ceva yn genul ista... ynauntrul bolului erau doi delfini pe o stynga tare klassnaya...shi..erau yntr-o pozitzie de parka ar fi dansat..iar daka agitai bolul..nu era ninsoare...da un fel de sclipici...tare... nush.. seriozna... aveai impresia ka eshti yntr-un vis....
iar ...bolul era pe un fundament...parka de granit...doar ka avea o kuloare...hmy...bleu-marin..sh ..erau shi akolo 2 dolfini...iar lynga ei skulptata o korabiutza...
kuloarea era albastra...doar ka fiekare detaliu avea o nuntza diferita a albastrului...
 
degraba e ziua de nastere a unui user de pe forum,spuneti va rog ce cadou se poate de luat unui tinar de 25 de ani (am nevoie de sfaturile voastre) va multumesc anticipat
 
depinde de interesele acelei persoane...cum poti sa recomanzi un cadou daca nu cunosti bine persoana...
iata eu lui fratele meu mereu ii iau (ii luam) cadou mingi de tenis de camp... omul joaca tenis... mingile sunt scumpe si daca joci intensiv se irosesc in mai putin de o luna. :D
apoi iaka asa...eu sunt pentru cadouri folosibile. carti, muzica, orice - dar posibil de folosit.
da' si poantele uneori sunt bune...
 
eu consider cele mai bune cadouri: carti si muzica!
un termos tot e bun :) o cana mare si stil'naia. iata eu am dat la o persoana ce canta la chitara, un mediator (ori cum se mai numeste) - simbolic.
iata mie la o zi de-a mea o prietene mi-a dat matrial pentru traista... si apoi singura mi-ai cusut traista, super pantovaia.
 
depinde cati bani ai, ce-i place si ce simbolistica poarta respectivul cadou

mie mi-ar placea ca prietena sa-mi faca cadou un Ferrari 612, dar, din pacate, nu are destui bani :D

Si acum vorbind serios, specifica si tu in ce relatie te afli cu el, cati bani esti dispusa sa cheltuesti si ce ai vrea sa insemne (asta daca vrei sa aibe vre-o semnificatie).
Dar ca sa incerc sa-mi expun o parere, uite, mie mi-ar placea ca prietena mea sa daruiasca:
-un ceas Omega sau Rolex :) (vorbesc foarte serios!)
-vre-o carte, care mi-ar place si nu am gasito sau inca nu am cumparato
-un after-shave cand se termina al meu :D (nu-s materialist, dar nu ma supar daca imi cumpara cate ceva)
-o sticla de vin mai deosebit
-un stilou mai frumos
-un PAD (agenda electronica daca nu stii ce e)
-un tricou, camasa, ceva imbracaminte (de calitate!)
-pana si o vedere sau o revista playboy

Acum insa sa-ti dau un exemplu de cadu, sa zicem mai glumet. Nu te cheltui prea tare si ii provoci o stare de bine.

Cumpara-i o jucarie, o masina mai mare, din alea chinezesti ce se vand la fiecare colt.O revista playboy/hustler/FHM(<-tot se poate dar mai bine nu) si o sticluta mica de vodka/cognac/alcool de orice fel si pune-le intr-o punga de cadouri. La toata chestia asta adauga o felicitare cu un text haios si sa vezi ce rezultat va iesi.

Cred ca o sa-i placa, si iti va place si tie. Bani putini, bucurie multa 8)
 
... un cadou care sa nu-l uite niciodata ...

... UN PUMN IN BOT!!! ... :lol:

eu cred ca e o amintire pe o viatza :lol:

p.s.: poate e undeva exagerat :-?
 
da ai o relatie mai speciala cu baiatu'.. si te-ai saturat de el.. cea mai buna varianta e o pereche de papuci.... :lol:
 
Metaliuga said:
da ai o relatie mai speciala cu baiatu'.. si te-ai saturat de el.. cea mai buna varianta e o pereche de papuci.... :lol:
asta nu-i cadou :roll: mai degraba luare de ramas bun :lol:
 
....

Cel mai tare mi-ar placea sa primesc de la o fata ca cadou de exemplu un cercel .... serios :) sau un inel ..tot mi-ar placea .... sau o floare ( de ce la fete se poate de daruit flori da la baietsi nu ???) Nu intelg ,serios ...
 
Back
Top