Campionatul Mondial de Fotbal 2006

nu-mi plac italienii, nici la comportament, nici la joc... Hai Deuthcland :) pacat ca nu-s moldovenii pe acolo...ar fi comic.
 
a vazut cine meciul Italia-Sua??? interesant meci... cu multe evenimente tensionante pentru a nu te plictisi... si mi-a placut faza asta, italienii prin prostia lor nu au mai putut sa isi joaca stilul de joc preferat... adica baga un gol si se lipesc de careul de 16 metri in aparare... stand la panda ca niste animale... un joc mult prea static si lipsit de spectacolo si de inteligenta... de data asta au fost nevoiti sa atace. echipa americanilor mi-a placut cum a jucat, desi in ultimele minute doar se apara in disperare... au tinut bine mingea, au facut pressing... si au tinut piept Italiei in inferioritate numerica. Barvo lor...

si inca o stire bomba.. Ghana a invins Cehia cu 2-0... nesteptata surpriza asta :)
 
si inca o stire bomba.. Ghana a invins Cehia cu 2-0... nesteptata surpriza asta :)[/QUOTE]
inca una franta-coreea 1 - 1
 
Cred ca acu incep surprizele Campionatului. Francezii sunt la furat. Nu prea au tangenta cu mingea. S-au schimbat multe in ultimii 6-8 ani.
 
shit! anglia:suedia 1:1
eu ys cu anglia!!!

posle scris: frumos frumos, anglia:suedia 2:1
uraaaaaaaa! go go go, england!

posle scris 2: sh&$ f&$^ bl&$!!!! 2:2 mati vashu!
 
ala o fost norock kior... sh-o yntins crengile sh o atins mingea sh s-o yn plasa... shi aista-i joc? dupa cate am yntzales ei joaca cu argentina mai departe, ori cum?
 
cine sa joace cu argentina?

apropo,ceva legat de meciul de ieri:

Allback a marcat golul cu numarul 2000 din istoria Campionatelor Mondiale. Golul cu numarul 1 l-a inscris Lucien Laurent in 1930, in min. 19 al partidei Franta Mexic 4-1, iar golul cu numarul 1000 s-a marcat in 1978 - Rensenbrink a deschis scorul din penalty in min. 35 al partidei Scotia - Olanda 3-2, in faza grupelor.
 
in optimi, argentina va intalni anglia.. oare e posibil, asa ceva?? doar se intalnesc 2 echipe, una aflata pe pozitia 1 intr-o grupa...si a doua echipa de pe a doua pozitie, din alat grupa... stiam ca ambele echipe merg in 1/8 de pe pozitia 1.
 
pfoaiii...mei,noi ne uitam la campionate diferite?
cum naiba sa se intalneasca in optimi Anglia cu Argentina?
1.argentina inca nu se stie ce loc va ocupa in grupa,mai are meci cu olanda
2.anglia deja joaca cu ecuador in optimi...:hoho:
lol....
 
foarte nedrept... adica Anglia pica cu Ecuador in optimi, dar Portugalia pica cu olanda sau Argentina, in functie de rezultatul meciului care acum se desfasoara... norocosi englezii astia...:(
 
Back
Top