Campionatul Mondial de Fotbal 2006

numai eu puteam pati asa ceva... echipele mele favorite sa joace in optimi una impotriva alteia... sa mori de nervi nu alta... ce tampenie...
 
si care sunt ele?anglia si ecuador?
nu prea cred ca sunt foarte norocosi englezii...l-au pierdut pe owen,rooney inca nu e-n forma,grouch nu e foarte bun si mai au un atacant care nu prea stie mult fotbal,bine,cel putin n-are experienta necesara...va fi cam greu pt ei,chiar si cu ecuador...

azi avem meciul soc cehia-italia!hai italia,tre' sa mergi mai departe!!!
 
alejandro said:
si care sunt ele?anglia si ecuador?
nu prea cred ca sunt foarte norocosi englezii...l-au pierdut pe owen,rooney inca nu e-n forma,grouch nu e foarte bun si mai au un atacant care nu prea stie mult fotbal,bine,cel putin n-are experienta necesara...va fi cam greu pt ei,chiar si cu ecuador...

azi avem meciul soc cehia-italia!hai italia,tre' sa mergi mai departe!!!
nu, este vorba de Portugalia si Olanda... echipele cu care tin de multi ani...
cat despre Anglia cred ca a nimerit foarte bine si va avea un meci destul de usor... nu cred ca Mexic le va pune prea multe probleme... oricum nu imi place Anglia, reminiscente de pe cand juca Ro in campionate.

cat despre Italia... nu mi-a placut niciodata jocul lor. nu este spectaculos si este mult prea defensiv. imi place agitatia si imi place inteligenta... dupa parerea mea o echipa care prefera apararea este o echipa statica si nu prea inteligenta... doar sta la panda si astepta ca norocul sa le arunce contra-atacuri...

Germania a fost intr-o perioada o echipa foarte buna, eu cred ca inca nu si-a revenit. cel putin nu prezinta stralucirea de alta data. asa si Franta... inca steaua lor nu si-a revenit :D
 
Adrenalina,cred ca gresesti.Mexic e o echipa destul de buna,mai buna decat multe echipe din Europa.
Dar acest fapt n-are nici o importanta acum,fiindca Mexic va juca cu Argentina,in timp ce Anglia va trebui sa treaca de Ecuador,care dupa mine sunt sub mexicani,dar asta nu inseamna ca nu trebuie bagati in seama.Au trecut de polonezi,pe care multi ii considerau favoriti,dar pe care i-au eliminat.
Nu stiu,de ce ai amintiri neplacute fata de Anglia,ca doar Romania i-a batut,chiar de 2 ori cu 2-1 in Franta si 3-2 in Belgia.
Mie chiar imi plac din aceasta cauza!
Mai mult nu-i sufar pe suedeji dupa ce s-a intamplat in 1994!!!!!!

Legat de Italia,iar as vrea sa te contrazic.Nu stiu,poate oi fi si eu mai subiectiv,fiindca tin cu Italia de vreo 10 ani,mi-au intrat in sange si mult am mai suferit la acea finala din 2000,dar asta e.Vroiam sa zic ca Italia nu sta chiar tot timpul la panda,ideea e ca are multi jucatori foarte tehnici,cand este nevoita sa obtina puncte ataca,iar cand ii convine rezultatul nu se mai omoara sa alerge degeaba.Poate la asta te-ai referit.Nu e genul care sa faca spectacol daca n-are nevoie,poate sa intalneasca o echipa pe care s-o bata cu 5-0,dar daca are deja 2-0 n-o mai intereseaza decat sa nu ia gol,nu acelasi lucru l-ar face Germania de exemplu,care ar da totul din ei sa castige cu 8-0 sa zicem!
In plus,e si asta e o arta,chiar si inteligenta ,sa te poti apara,de ce multe echipe nu pot sa se apere asa cum trebuie cand au un rezultat bun...?Poate n-au inteligenta necesara...

La Germania sunt total de acord cu tine,joaca sub ce jucau odata,insa tot cred ca trec de Suedia,nici astia nu sunt cine stie ce la moment,asa cred eu...
 
eu nu spun ca sunt naspa... nu imi place faza asta pentru ca nu mai este spectacol. intotdeauna strategia lor ii sa bage cat mai rapid un gol ca sa se poate retrage in aparare... si ies la atac numai daca apararea nu a mers foarte bine... are jucatori tehnici, dar in acelasi timp cam statici. mie imi place fotbalul activ, spectaculos... in care orice gol conteaza si meciul se termina in minutul 90, nu in minutul in care ai bagat primul gol... cel putin asa vad eu lucrurile.

cat despre Anglia, am incurcat... era Ecuador... ceea ce ii si mai bine pentru ei :D. in rest, nu stiu, nu pot sa explic... chestiune de preferinta si gata:D
 
e normal..Cehia sunt solicitati in cluburile din tarile lor, sau de unde sant, pe cand Ghanezii.au fost mai relaxati.. am auzit, ca sunt jucatori care nici nu evolueaza intr-o echipa de fotbal..amatori, fiind.
 
Ghana,bravo,merita o echipa din Africa sa treaca mai departe,cehii si-au luat nasul la purtare dupa primul meci,se credeau deja castigatorii WC!
Bravo,Italia,desi am cam avut emotii:p
Buffon - excelent; Totti - cam varza!!!

iata si niste poze de la meci:

7.jpg


golul ...

8.jpg


bucuria dupa 1-0

13.jpg


Matrix jr. priveste impasibil reusita tatalui ....

21.jpg


2-0

22.jpg


el e Pippo....

4.jpg


si el si-a facut treaba ...

24.jpg


bucuria de final!!!!

Acum tre' sa jucam cu Australia in optimi!!!
Forza ITALIA!!!
 
mi-a placut cum a jucat aseara Australia... mai ales in a doua repriza. cred ca au meritat sa se califice...
amuzant a fost arbitrul, ca a trebuit sa ii dea lui Simnic... cred... trei cartonase galbene pana se il scoata de pe teren :D si acel hent intentionat facut de croat in careul de 16 metri... hmmm, putea sa fie si mai mare scorul... :D
 
da a fost extrem de amuzant lucrul cu cele trei cartonase galbene primit de croat ,dar din cite am auzit arbitrul central comunica cu cei de pe margini,..de ce orare n-a fost anuntat?
 
Germania a jucat frumos in seara aceasta 2:0 pt Germania :Ich habe dich lieb Deutschland :p, iar mie mi s-a prelungit reducerea la tren cu inca o luna :D.

Argentina : Mexico 2:1 prea lunga, ma plictiseam deja, primul meci al Germaniei l-am savurat, al doilea a fost mai putin interesant pt mine :)
 
Ieri intre Portugalia si Olanda am vazut cel mai spectaculos meci cel putsin de la acest campionat mondial ... Fakind abstractsie de la ploaia de cartonashe , jocul a inkintat ... Figo a facut un joc extraordinar ,si pacat pentru spectacolul fotbalistic ca a fost traumat inka de la inceput C.Ronaldo ... Kiar si asa am urlat in Tri Lux de am pierdut vocea (la suporterii olandezi mai mult , ca eram cu Portugalia :) )
 
Bai, va zic sheva, da' sa ramana intre noi. Pariati pe Frantia. Nu stiu daca ati remarcat cum frantujii o fac pe calishii, chipurile nica nu merje, nu se licheshte jiocu' treburi, socoteli, etc. Se jioaca cu nervii suporterilor. Amu eu cred ca o fac dinadins. Maine o sa-i faca ferfenita pe spanioli, maine o sa-si arate adevaratul lor jioc.

Franta, mancand nervii
Suporterilor care ca jermii
Se varcoleau pe tribuna,
Va fi maine o furtuna
Furtuna nebuna
Maturand in trecerea ei
Gloria plapanda a Spaniei

Franta nu planji
Franta invinji
Spania pleaca
Spania nu mai jioaca.
 
Back
Top