Campionatul Mondial de Fotbal 2006

Codrin said:
Bai, umanitate progresista. Comparatia lui Henry, cel putin dupa ce au dat golul, e cat se poate de potrivita.

Deschide Animal Planet daca nu sunt parale pentru safari si vezi cum se incolaceste leul in jurul prazii ucise si cum tzasneste el din timp in timp ragind in stanga si in dreapta ca sa alunge alte jivine hoitare care dau tarcoale pentru a-i fura vreo ciozvarta cand nu e atent sau nu mai poate baga in el. Hai macar atata credit sa le dam si negrilor alora daca tot castiga din nou un mondial pentru Franta, sa nu carcotim cand fac personificari de prin zonele lor.

La un mesaj ca al tau nu se poate raspunde decat in 3 feluri :

1. Sut in koor
2. Suras condescendent
3. Injuratura ruseasca (de preferinta "dalboiob")

Dar fiindca avem de a face cu un redus mintal ca tine, folosim cel de-al patrulea raspuns posibil, ultimul, rezervat cazurilor exceptionale :

Boule !
 
Merciiiiii :vino: ... si eu insumi cred despre mine ca sunt un adevarat atacant. :D

Deci pentru Henry, data viitoare cand nu mai aparati un rezultat ci atacati in continuu, umanitatea progresista recomanda sintagma : Am luptat ca boii. :cool:
 
prima data in istorie sunt de-accord cu Codrin... in ceea ce a scris inainte sa incepeti sa va faceti boi...
ceea ce imi displace la Franta este culoarea echipei... la ei este cea mai pronuntata culoare intre echipele europene. parca i-ar creste pentru asta, iar in rest da sa ii aruncam la gunoi.

Zidane este un jucator foarte bun, dar sa spui ca ii Dumnezeul fotbalului si sa il prea-maresti pentru cateva faze trase in meciul de ieri, mi se pare cam mult. o echipa nu este facuta dintr-un singur jucator... toti au meritele lor si mi se pare desconsiderare fata de efortul celorlalti...

eu totusi cred ca Italia-Franta ca finala este una foarte urata... nu ma asteptam si nici nu cred ca este meritata. Italia a avut un traseu mult prea usor... iar Franta... a avut prea mult noroc... pe langa faptul va mai mult au juca ca cizmele...
 
italia o ajuns in final ptru kai puternica,spre sa biruie fiinca merita.
ieri partida a fost echilibrata,imi pare rau ptru portugalo k au fost fara noroc
 
adrenalina said:
ceea ce imi displace la Franta este culoarea echipei... la ei este cea mai pronuntata culoare intre echipele europene. parca i-ar creste pentru asta, iar in rest da sa ii aruncam la gunoi.
Iata, nu te temi sa arati ca esti o neroada rasista.
Un Henry sau Thuram s-au nascut in Franta, au fost educati in Franta si sunt fara indoiala mult mai europeni decat tine, desi esti alba. Citindu-te ai putea crede ca a fi european inseamna a avea origini ariene pure, a fi blond cu ochi albastri, inalt, cu fruntea lata. Cine dintre spaniolii sau portughezii de azi poate zice ca n-are un pic de sange arabesc in el ? Nu mai vorbesc de multimea de romani in care curge sange turcesc, tiganesc sau tataresc.

Editat de Fr3Zy: Mirk , misoginismul ,kiar daca e la moda , nu se permite pe forumul sportiv si ku atit mai mult fatsa de iubita noastra moderatoare adrenalina .... Revizuieste-ti atitudinea ... O avertizare sa nu itsi pierzi interesul pentru activitatea forumistica :D

PS:Faptul ca sunt nascutsi si educatsi in Frantsa ... Henry shi Thuram ... nu ii face inka europeni ...Am impresia ca esti prin hexagon deci cunosti problema africanilor care de decenii urla peste tot unde au ocazia ca nu sunt incadratsi in societate ...Faci tornade in paharul cu apa ...Pentru asta exista forumul "Politica" ^^
 
Offtopic,mi se pare ca ar trebui nitica curatenie si totusi sa revenim la normele de buna educatie si nu la mahalagisme.
Se poate?
 
nu am facut asemenea afirmatii. nu am nimic cu negrii, am spus ca tocmai Franta ii aia marsava... ii aduna ca in lagar si ii triaza pe cei mai buni, dupa care rebuturile le arunca si ajung sa se revolte in strada din cauza saraciei...

nu ma invata pe mine ce sa cred si cum sa cred. sincer nici eu nu ma simt aproape de un mahalagiu ca tine, nesimtit fara pereche... cu din astia ca tine sper sa nu am d-e aface niciodata, pt ca lispa de educatie ii cea mai mare carenta a unui om... Mirk desteptule...
 
nu ar trebui sa apara astfel de discutii.. fotbalul e o limba aparte, fara discriminari si sub lozinca fair-play...sincer, nu m-as supara sa vad moldoveni negroizi...dar sa joace bine, si sa-i vad si eu pe teren, sub culorile Moldovei, si inganand imnul "Limba Noastra" AR FI frumos.
 
corneli4ik said:
shi eu mizam pe astea 2 echipe ;)

Burduff cine ia campionatu in finala aa?..spune

pai so luam asha...Italia are un joc foarte atent shi pragmatic, francezii cam asha da mai putzin se leaga jocul, da de la ultimele meciuri au demonstrat ca pot juca ca shi italienii, pe unele locuri chiar mai bine...
da totushi itALIENII PLEACA CU PRIMA SHANSA, LA ei e jocul se leaga mai bine
... Italienii cred ca vor cashtiga, dar linia de mijloc a francezilor nu-i de acord cu mine...
 
adrenalina said:
eu totusi cred ca Italia-Franta ca finala este una foarte urata... nu ma asteptam si nici nu cred ca este meritata. Italia a avut un traseu mult prea usor... iar Franta... a avut prea mult noroc... pe langa faptul va mai mult au juca ca cizmele...
Da di si marog miai sters ce am scris marti sara ... fato, tu nu prisepi nika in futbol, di si ti bagi unde esti *** ca noaptea ?
Si ma nerveaza asa oameni ca tini, tu vrode ti bagi pisti tot chiar si in politica da si chiar nu vezi ca esti cam pe alaturi in toate.

Moderat de Fr3zy:Liuba eu am sters mesajul tau ... Inka un post ca acesta si esti banata (nu ca te-ar salva de prostie asta)
 
totusi cred ca francezii au un joc echilibrat, atent, pe cand italienii sunt remarcati prin forta si dorinta de a castiga.Deci..sunt 2 stiluri diferite.
 
fifa_world_cup_2006_143.jpg
 
zeddo said:
totusi cred ca francezii au un joc echilibrat, atent, pe cand italienii sunt remarcati prin forta si dorinta de a castiga.Deci..sunt 2 stiluri diferite.

Da mie mi sa parut ca francezii jucau cu o dorintza de a cashtiga, ce-i drept dorintza asta le-a aparut dupa ce au egalat spaniolii in optimi, pana atunci jucau, doar de dragul jocului priviti, ma, suntem shi noi o echipa natzionala shi nimic mai mult iar in meciul cu brazilienii pur shi simplu au izbucnit, iar cu portugezii, ce sa mai spun...Zidane cred ca e mai bun ca Pele shi inca putzin shi-l bate shi pe Maradona :)))))))

Eu nu tzin nici cu italienii shi nici cu francezii, favoritzii mei au cam dat-o in bara :) la propriu shi la figurat... Brasil do America :( shi cred ca traditia se respecta (in afara de de camp. din Suedia) europenii cashtiga la ei acasa shi los americanos la ei acasa :)))))))

Da in finala mica sa nu dea Domnul sa cashtige Germanii, sau macar lasa sa ajuunga la seriile de la pinalti, shi Portugalia sa cashtige!!! :D
 
penaltyul frantzei n-a fost clar, iar golul italiei a fost formidabil...

Frantza 1 - Italia 1 ... minutul aproape 45...

dupa 2 reprize de cate 45 de minute scorul este ynca 1:1
 
Back
Top