Cand te respinge....

Ingula said:
eventual totul trece si uiti si te gandesti oare de ce m-am chinuit singur pe mine?
of, nu-i chiar asa..

pentru a merge mai departe se spune ca unicul leac e timpul.. dupa o perioada anume de timp iti trece totul, dar aici depinde de cit de atashat erai de persoana data, de cit timp erati impreuna, ...

eu spre exemplu m-am deprins s-o am alaturi, dupa ce ne-am despartit : GATA, parca am ramas singurul om pe Pamint..

si pina te deprinzi cu ideea ca nu mai suntenti impreuna, ca trebuie sa mergi mai departe trece un timp indelungat, nu poti sa treci peste asta a 2-a zi.. te poti doar preface..
 
se mai spune ca dupa o noapte de booze si somnic bun nu mai simti nici un fel de... repercusiuni neplacute... si inima poate fi instruita, sa stiti
 
daca te respinge, chiar nu depinde de virta care o ai p-u a merge mai departe?
nishte constatari de la o persoana, sex f, mai in virsta: fata daca are peste 25 de ani shi o respingi (cind ea te iubeshte, spera la un viitor impreuna) potzi considera ca i-ai stricat viatza

ce spun fetele de pe forum?
 
o fata de pe forum spune ca asta e ayureala... i-a stricat viatza? Si daca ramane cuplata cu unu' care nu tine la ea si se gandeste noapte de noapte la altele, etc, viata nu e stricata?
Gandeste constructiv, nu doar desctructiv...
 
Nu am inca 25 asa ca tac, dar am prietene care fac ochii ca cepele cind le zici de maritish cu toate au cite 27. Eu una shtiu acum, ca trebuie sa fie mari meritele acelei persoane pentru care m-ash decide sa renunt la libertatea mea de fata mare.

Despre respingere pot spune ca cu toate ca nu exlud ca voi plinge (fara a fi vazuta), la sigur renunt pentru ca ratsionalizez faptul ca nu are sens, si asta e tot. Mai degraba sau mai tirziu totul se va destrama!
 
Cred ca e mai dureros sa nu stii ce simte persoana respectiva fata de tine. E mai usor sa ai de a face cu persoane cinstite. Ma placi, te plac - enjoy the ride, nu ma placi - sa ne vedem de viata noastra.
Nu zic ca e usor sa fii respinsa, dar la sigur e mult mai sanatos decit sa fii mintita..... la orice virsta
 
.
Wow ce tema grea
Am citit toata tema shi s-o primit ca la unele filme ... ca plang in film, plangi shi tu ... cand se bucura, te bucuri shi tu ... cand ... cand ...

Of, of of .. shi gre ii viatza :(

Parerea mea cand te respinge, atunci nu trebuie sa mai faci nimic, deoarece cine o face ratzionalizeaza (cunoashte) ca o face
...
(e.g.: cu toate cand o fost asha ceva la mine, pe urma peste ani am primit asha o replica precum ca eu sunt vinovat ca nu am luptat pana la capat ... shi eu mereu ma intreb: la capatul cui? shi pentru ce?)
 
to Cioroi .. nu -ti fa remuscari tu ai procedat corect .. I hate situation when f are educated like princesses .. si au in cap ca trebue sa faca doar obstacole pina la fine facindusi singure situatzii de suferintza .. educatie si viziuni gresite asupra vietzii au asa persoane si cred ca reeducarea este un lucru nu chiar potrivit
 
Processor said:
to Cioroi .. nu -ti fa remuscari tu ai procedat corect .. I hate situation when f are educated like princesses .. si au in cap ca trebue sa faca doar obstacole pina la fine facindusi singure situatzii de suferintza .. educatie si viziuni gresite asupra vietzii au asa persoane si cred ca reeducarea este un lucru nu chiar potrivit

... remushcarile au ramas in trecut, tare in trecut ... am trecut de acu bariera de 7 ani

... suferintzele nu-s p/u mine, dar nushtiu de ce ele sunt permanent in preajma :) ...
 
cind sunt respins........incerc sa inteleg de ce sunt multe nuante de ce poti fi respins cindva am luptat dar in prezent mai bine ma retrag decit sa ma umilesc in fata cuiva..............
 
da ai dreptate....

.... tea respins - ok
.....nu te mai vrea - minunat.....
.....te evita - buuun, om trece si peste asta!!!!
.....si daca se mai face ca pleaca undeva departe - drum bun baietelu mamei, acolo sa stai!

mia trebuit mult timp sa realizez kestia asta.....si ma bucur ca am inteleso.....nu merita...nu merita nici unu...sal rog sa ramina linga mine...!!!
 
Cioroiul said:
Processor said:
to Cioroi .. nu -ti fa remuscari tu ai procedat corect .. I hate situation when f are educated like princesses .. si au in cap ca trebue sa faca doar obstacole pina la fine facindusi singure situatzii de suferintza .. educatie si viziuni gresite asupra vietzii au asa persoane si cred ca reeducarea este un lucru nu chiar potrivit

... remushcarile au ramas in trecut, tare in trecut ... am trecut de acu bariera de 7 ani

... suferintzele nu-s p/u mine, dar nushtiu de ce ele sunt permanent in preajma :) ...

suferintele au fost si vor fi mereu in preajma noastra pentru ca asa e facuta viata sa trecem prin suferinte
 
Atunci cind cineva te respinge asta-i raspunsul ce ti-l da: " nu mai vreau sa fiu cu tine, nu ma mai deranja". Si ar trebui sa ne resamnam si sa nu cautam disperat modalitati de a atrage iarasi atentia, fiindca riscam sa parem ridicoli. Si nici nu trebuie se ne mintim cu ideii ca "stiu sigur ca peste vreo 2-3 zile o sa se intoarca la mine". Daca te-a respins o data, putine sanse sa te mai accepte alta data.
 
ce va faceti voi probleme din asta... ? tre sa stiti ce sa faceti ca sa fuga dupa voi si nu invers... si daca va place de cineva si nu va vrea, bagati chisiorul si incercti sa gasiti pe altu... pe urma acela singur ca cuciu o sa fuga din urma... numai tre sa vedeti prin ce sa-l atrageti...
 
plecind pleaca asta-i tot ce pot spune.

Sau cum se zice la Moldoveni
vasul odata spart nu mai poate fi lipit la loc
 
Back
Top