Care sound e mai bun

imported_Oleg

New Member
Care sound e mai bun pentru boxe 5.1 Surrond de la F&D. Cel de la Creative, de la Genius sua CMedia, sau mai exista si altceva ?
 
Cred ca cele mai bune sunt de la Creative, model 5.1, interfatza PCI shi polifonia 256b ( :crazy: ). Pretzul este mai mare decat normal, dar cred ca merita( 42,25$ TVa inclus ). That'S all!
 
SB de la Creative nu lucreaza pe VIA KT133 :evil: compul "visneshte" cind se incearca a lucra cu ea!! :roll:
 
Ai dreptate .... dar nimeni nici nu incearca sa puna SBLive pe KT133...
La mine e Intel 815EP ... asha ca totul va merge fara probleme
 
Alien ... pare-mi-se ca la virsta ta e prea devreme sa te bagi cu nasu' -n tot felul de KT133 shi SBLive ...
Totishi eu nu cred ca ai avut de afacere anume cu problema asta ... poate era ceva cu OS???? nu te-ai gindit?
 
Te sfatui sa te apuci sa mai vezi cum shi ce e in comp ca numai astfel vei afla mai multe ... desfal in totalitate shi stringe-l din nou ... vei afla multe ... shi tot odata il vei curati dde praf ...
 
Raspuns frumos : De la un programist .... (la noi in Moldova aceasta profesie este atit de vasta i domeniu - sau - cel care sedea la comp se numeshte programist - sau - cel care are un comp e programist - sau - cel care a vazut un comp e programist - sau - cel care s-a gindit la vreun comp e programist - sau - cel care n-are inchipuire de compuri e programist) ...

Asha e raspunsul tau .. totushi poate ai pus vreun shleif in HDD sau CD-ROM --- dar ai pus vreodata dreun cooler pe vreun AMD Duron ...
Sau ai incercat vreodata sa pui 2 videocards la comp...
Raspunde te rog ce te-a invatat programinstul ???
 
Ma faci sa rid:
Programa vincestere prin MS-DOS
IN windows facea asa nishte ponturi

In primul rind - Programistul e cel care face algoritmi pe care se construiesc programele ... ce importa aici HDD ?
Apoi ponturi in Windows - asta nu e programare - daca face ceva in Visual C++ sau Visual Basic - atunci mai poate merge vorba de asha ceva ...
DA poate te cred de ce tu nu shtii ce e programarea - inca n-ai invatat la shcoala -- mai rabde vreo 4-5 ani shi vei intelege ... dar acum macar invatate sa pui coolere pe Duron-uri ...(imi vei spune shi mie randamentrul lucrului tau - cite reushite vei avea ) ... :D
 
1) Pentru :::[alien]::: - incearca shi fati vreun "image" macar un site simplu ... dar al tau ...
2) Imi este interesant (ai scris undeva ca foloseshti Win 2000 - pe cind s-a adeverit ca ai 98) ... ti-ai stins tu compul (dupa cum te-a invatat programistul ) .... sau ai dat vreo comanda pe la vreun salon ...
 
Ati auzit ceva despre Sound Blaster Audigy de la Creative???
poate stiti ce prezinta...
Vreo citeva luni in urma a aparut Sound Blaster Audigy II... daca primul platinum version costa vreo 320$ :cry: apoi al doilea nu stiu...
 
Oleg eu iaka am asho intrebare :
Ce fel de soundcard imi trebuie mie ca sa pot pune chiatra direct in el caci mi-a spus un prof. de fizica shtie shi el ceva in PC ca in-ul de la mic tzine doar 0.025 W daca pui chitara 0.25 dar daca mai pui shi un effect apoi se ridica la 0.5sau 0.75 shi poate sa arda...
 
Oleg said:
da e super daca ai boxe de peste 100W...
da cu a mele Sony de 20W (320W) ... pot sa-mi "permit" shi un Live!
poate fi super, da paliubomu asa bani sa dai numai pentru sound card...
de-amu mai bine iti faci un upgrade dupa parerea mea :lol:
 
Back
Top