cati din voi ar vrea sa lucreze in calitate de reporter la Radio Moldova?

id_name

identitate
vad ca sunteti cu totii experti si dati aprecieri la tot ce se misca in mass media din tara asta. care mai destept, care mai inspirat, care doar din neavind ce face, se da cu parerea despre jurnalismul moldovenesc.

dar cati din voi ar vrea sa fie reporter la Radio Moldova, sau Moldova 1. si astept argumente de ce da sau de ce nu>
 
inafara faptului ca-mi lipseste calificarea necesara presupun ca e vorba de birocratia si coruptia de la radio moldova (despre care presupun ca exista in cantitati mai inalte decit la posturile mai mici) si poate de salariul legat de slujba respectiva. m-ar interesa totusi sa aflu daca punctu meu de vedere e cit de cit obiectiv. din curiozitate, cit primeste un reporter la radio moldova si cum e atmosfera de lucru?
 
Coruptia e dimpotriva un factor de atractie in ziua de azi...in sens ca se cauta posturi unde poti incasa bani si sub forma de mita. Doar ca, deh, posturile alea se vand. %)

In principiu, problema cea mai mare ar fi cenzura si aservirea.
 
well, ca inceputul acesteti teme nu prea imi este clar ii prima faza... as vrea sa stiu, ii interzis sa iti dai cu parerea??? sau te deranjeaza ceva???

revenind la subiect eu nu cred ca in Radio Moldova angajatii simt coruptia... angajatii simt constrangerea de a face ce spune conducerea, de a prezenta materialele care trebui sau care sunt indicate....
insa exista si emisuini sa le spunem ferite de politica, insa salariile sunt atat de atractive incat nimeni nu prea vrea sa lucreze acolo... sa nu mai vorbim de tehnologia pe care au si asa mai departe...
 
Back
Top