Caut de lucru!

.....nu hai sa ne gandim unde ai putea sa te angajezi ca curier....la banci, la careva insitutii, la ministere.....de ex: la mine la departament acum 2 luni au luat un baiat de 20 de ani ca curier (stiu ca e cacofonie, da nam timp sa aleg cuvintele).....Ionix, tre sa mergi pe la fiecare si sa intrebi....depinde doar de tine.....
 
Slaba nadejde sa se poata aranja curier la banca doar pentru 2 luni. Acolo documentele constituie secret comercial si deci .......... :-?
 
ok,.."boierule",.....daca mai ai chef de munca, de ce nu incerci ca hamal la vre-un magazin, sau...eventual din asta care baga un punga produsele de la conveerul vre-unui supermarket?.........
dar...am sa-tzi pun eu de ce nu incerci:.....PENTRU CA mARIA vOASTRA NU PREA ARE CHEF SA-SHI RIDICE FUNDUL DE PE SCAUN,...ASTA-I BUBA!........ :wink:
 
buna

buna lucia!tie ce-ti pasa esti mare avocat/consilier juridic dar noi ce facem atunci cand noi terminam o facultate iar locurile pe care ar trebui sa le ocupam noi sunt ocupate de niste oameni cu alta pregatire profesionala?(ex.:vezi moderatorii de show-uri!)
 
lucia said:
ok,.."boierule",.....daca mai ai chef de munca, de ce nu incerci ca hamal la vre-un magazin, sau...eventual din asta care baga un punga produsele de la conveerul vre-unui supermarket?.........
dar...am sa-tzi pun eu de ce nu incerci:.....PENTRU CA mARIA vOASTRA NU PREA ARE CHEF SA-SHI RIDICE FUNDUL DE PE SCAUN,...ASTA-I BUBA!........ :wink:
de ce crezi ca eu sunt lenos?! ......mda....imi pare rau de asa parere :( ce sa-ti fac
 
......ce sa-mi faci?.. :roll: pai,...da ce potzi tu face mai bine?... :D

draga alex, nimik nu e imposibil...... am o groaza de prieteni care,...cu facultatea "in spate" nu shi-au putut gasi un loc de munca potrivit calificarii shi...au fost nevoitzi sa se reprofileze...... altceva voiam sa spun: cine cauta, gaseshte!...iar cine vrea tare sa obtzina ceva, apoi sa shtii ca pina la urma neaparat obtzine acest ceva!... ok,..e o chestie de noroc,...ve spune,..dar shi de ambitzie!....


...dar...poateeee :roll: , IONIX are multa nevoie de stimulare.........?.... :roll:

IONIXEEEE,...tu...chiar nu vrei sa mergi vara asta la mare?..... :)
 
lucia

lucia crede-ma pe cuvant caci sunt un barbat in toata firea si in toata puterea plus multa experienta la un loc: deci iti pot face multe si bine...
:D :D :D era ceva serios! in sfarsit! poate ai dreptate cumva! nu stiu!
 
lucia said:
IONIXEEEE,...tu...chiar nu vrei sa mergi vara asta la mare?..... :)
vreau, dar tre de undeva sa iau bani :D
sh-apoi, de-amu am gasit cite ceva

dar de faptu ca multi nu-si gasesc de lucru dupa specialitate, iti pot spune ca multi vor deodata sa lucreze la vreo firma, cu salariu de citiva mii lei, etc....
tre sa incepi de la ceva mai simplu, dar aceasta nu inseamna ca tre sa maturi strada sau altceva.
cine cauta, gaseste ai dreptate. acest fapt se stie din vechime :wink: :)
 
iaka alt anunt pt tine, skelet!

OPERATOR NET CLUB
TRE UN OPERATOR IN NOAPTE
CERINTZE : ONEST , PRICEPUT SHI CUMINTE
VIRSTA PESTE 20 ANI
DE DORIT STAJ (NU-I OBLIGATORIU)

9332575 NEFLAID@YAHOO.COM
 
Zi ce stii sa faci in materie de computere

Eu stiu o gramada mare de chestii ca de asta ma ocup. Si am si niste idei. Daca te pricepi destul am putea face treaba buna la Chisinau. Ca si acolo se strica jucaria ca oriunde.
 
Back
Top