ce citesc acum?

daca ai observat ori ba, sunt noua
am avut multe de citit, itzi dai tu seama
le citesc fiindca imi e foarte interesant sa vad cum traiesc tinerii nostri, shi ce probleme au. dar uneori ma plictisesc de ceea ce citesc, dar ma rog
asha sa fie...
 
Sophie Kinsella ''Can you keep a secret'' de fapt la mine 'Sag's nicht weiter Liebling ', eu nu-mi pot ridica nasul din carte, momente in care imi vine sa pufnesc in ris, momente care ma fac sa ma simt cu musca pe caciula, personajul- o femeie, e geniala pur si simplu, insa ea nu-si da sema de acest lucru.

O femie care se zbate pentru a-si face cariera, pt a demonstra altora cit e capabila, insa nu-i reuseste... In avion, in timpul unui zbor cu probleme , crezind ca va muri, ii povesteste unui barbat toate secretele ei de femeie :D, prieten , kg, lenjerie, minciunile pe care le-a spus in viata ei :D, s.a.m.d., insa avionul aterizeaza cu bine la urma, iar acest necunoscut, printr-o ironie a sortii, apare in viata ei.... foarte interesant.

Amus citesc mai departe, sa vad ce se mai intimpla. :D
 
Arina;147134 said:
dictionar, cartenovela... :)
Cartenovela.... telenovela, m-am vrubit :D

Se poate si asa de spus, dar totusi are si o doza de realism :) e faina, si sint multe lucruri pe care le pot raporta la viata reala :)
 
Momentan, mi-am lasat o carte pe noptiera si m-am apucat de alta (mai noua :D) si nu stiu cand, voi continua cu cea dinainte si daca-mi aduc aminte la timp si cu aceea dinaintea celei dinainte ;) Cea de acum e "Satire" de Juvenal
 
kraft!!! asta e cartea unde un ciuvack pune pariu cu o echipa de fotbal de moldoveni ca yi bate pe totzi la tenis?? aoleu, un prof din anglia mi-a zis despre cartea asta iar eu nu-l credeam, credea ca ma ia la pont!
 
vitalic sprinceana;110338 said:
miguel angel asturias "oameni de porumb"
horia-roman patapievici"omul recent"


Omul recent... l am terminat demult.... e extraordinara cartea, nu i asa?
 
HAGAKURE - [SIZE=-1]Yamamoto Tsunetomo, nu o recomand pamapalailor si celor grei de cap sau care oamenilor obisnuiti cu lipsa intereselor in domeniu.
[/SIZE]
 
De ce barbatii se uita la meci si femeile se uita in oglinda - Allan&Barbara Pease ...o recomand la toata lumea!
 
linar;147684 said:
De ce barbatii se uita la meci si femeile se uita in oglinda - Allan&Barbara Pease ...o recomand la toata lumea!
si raspunsul il gasesti sau ramine o enigma ca in oricare subiect de acest gen
laugh.gif
 
Voyage...sunt raspunsuri la multe intrebari. ca si in "Barbatii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus" de John Gray..(ultima dupa mine e si mai buna)..parerea mea e ca merita...tu faci ce vrei:)
 
Back
Top