CE credeti despre FLASH?

radium, situl este bine facut,
dar imi spui mie UNDE VEZI TU 'DINAMIC'?!
dinamic nu inseamna cat fun ai de la site dar posibilitatile siteului propriu zis.
 
Flashu e ceva foart e cool. Cu ajutorul flashului poti face nishte lucruri minunate ce in java cu html cred ca e mult mai greu. asta e parerea mea.
 
Un site dinamic??
Uitatsiva pe www.d2.com
Este situl renumitei firme Digital Domain.
Este dupa parerea mea foarte dinamic.

In privintsa Flash-ului eu sunt deacord ca inca nu avem viteze asha de mari :sad: cu parere de rau, dar viitorul eu cred ca ii apartine.
Cineva spunea ca Flashul este o arta, da asta este adevarat, trebuie sa ai multa imaginatie shi inspiratie ca sa poti crea ceva frumos cu el.
 
Ca Flasher spun Flash z best shi 3Ds Max toje neplahoi :) madwolf daca vreai un site dinamic pai dute la www.2advancedstudios.com la www.vulcan.com daca mai vreai madwolf ap iti mai dau dar sa-ni spui care programa e mai bana decit flashul poate jva poate spun dar altele nu mai shtiu. Radium maladet eu tot am insheput cu 3DS MAX e coool
 
se poate de facut siteuri cu adevarat dinamice in flash in doua cu generator insa nu prea am vazut desi tre sa fie... 2advanced nu e unul dintre exemple - acuma ai doar un fel de zamutka grafica foarte bine pusa la punct insa din punctul de vedere a conectivitatii cu baze de date, etc, mai ca nu exista asa ceva pe acolo...
 
cred ca flash o sa isi continue existenta (ca si Microsoft :)) cu toate ca nu e prea bun..
cred ca nu trebuie sa repet cele 5 motive care au fost enumerate in alt "thread"... as mai adaoga faptul ca are BUG-uri (vorbesc de Flash5),
personal am dat peste vre-o doua-trei, incercind sa fac doua animatii in flash...

nu cred ca as face "development" pe o "platforma" in care nu poti avea incredere. Nish nu vreau sa imi inchipui cum pe la mijl. unui filmulets, Flashu nu mai vrea sa scoata din librarie imaginile si sa le puna pe Layer... brrr

intr-un cuvint.. CRAP
(dar o sa traiasca in continuare anyway:))
 
pe de alta parte totusi daca sa te uiti la optiunile pe care orice designer le are in fata iti dai seama rapid ca nu exista un singur lucru in care poti sa ai incredere; tot ce faci ii foarte relativ si chiar daca ai ajuns la un rezultat, din cauza unui virus totul se poate pierde foarte rapid... flashul poate si este inceputul unei tehnologii noi pentru www care merge mai departe decit html/php si ofera nu numai ce poate oferi phpul sau altceva dar si o interfata cu mult mai simplificata (uneori) decit orice interfata html...

depinde probabil, orice tehnologie trebuie aplicata cu cap :)
 
1. Flashu nu cred ca merge mai departe deoarece Flashu face altceva decit php/html
2. Virusii apar numai la acei oameni care nu isi administreaza compu normal, asta deamu depinde de fiecare, asa cum depinde daca ai paianjeni in casa sau nu :)

cam asta este...
btw, vad ca Radium cam tace, dar el a inceput discutia, poate ar fi normal sa o continue :/
 
he he :D
statsi ca poate voi reveni...
depinde de timpul liber, pe care in ultimul timp il utilizez cu mare atentsie...
in privintsa la Flash... lucurile se mai schimba. Sa luam drept exemplu faptul ca apar tot mai multe bannere in flash. Ele sunt mici shi dinamice...
E adevarat toata pagina sa o faci in flash cred ca nu merita, insa il potsi utiliza destul de bine ca menu sau titlu... nemaivorbind de intro.

Macromedia Flash MX... vor fi nevoie de cel putsin 2 saptamini sa pricepi care sunt toate avantajele :)

In prezent un creator de site-uri e pus sa aleaga:
- Photoshop
- Flash
- Dreamveaver
- Fireworks
- PHP
- asp

ideea e ca e foarte dificil sa le cunoshti pe toate... cite ceva potsi face, insa nu la nivel, te pierzi printre posibilitatsile flash-ului... te pierzi in posibilitatsile photoshopului... :D
Spuneti-mi, cine a utilizat la maxim Fireworks? e destul de bun, insa... de ce nu a mers? deoarece creaaza pagini de dimensiuni mari, in plus numeshte desene pe care le segmenteaza asha cum doreshte el...
Php-ul shi asp sunt nostime. cu ele potsi face orice, insa, fara nishte imagini jpg, sau nishte meniuri swf nu ar arata prea bine...

asha ca optez pentru flash deoarece poate sa le imbine pe toate... un adevarat mediator :wink:
 
Back
Top