Ce ginditi despre sexul la 15-16 ani?

irina

New Member
Acum, dragi "frati moldoveni" stau in Italia, si invat aicea, dar in clasa noastra se stie totul despre fiecare.
Intr-o buna zi cineva a adresat unei profesoare intrebarea asta care v-am pus-o acum, si daca profa era de religie, atunci inchipuitiva ce discutii fierbinti au "curs"... :oops: :D :D :D :eek:
 
Este si normal sa se discute la scoala despre asa probleme....
Eu sunt in Austria si este aceeasi situatie!
Numai la noi in Moldova se sfiiesc sa vorbeasca despre asa ceva!
 
....cam e tare departe virsta de 15-16 ani...dear fi asa......ai implinit 10 anisori, tiau crescut oliaka tzitzusoarele si putzilika si la anu...hop si faci tocmai 16......

pacat sati pierzi anisorii sexuali....
 
eu cred ca sexul din pura curiozitate (ce deobicei are loc la virsta de 15-16 ani) nu aduce nimic, decit deziluzii.
Asa ca oameni buni, ocupati-va cu sexul, dar numai atunci cind intr-adevar o faci din toata inimai si nu numai :wink:
 
Codrin, de data asta n-am vorbit din propria experienta (deoarece am facut prima data sex nu din curiozitate :oops: ), ci vorbesc din punkt de vedere psihologik.

Multumesc pentru sustinere Doomie. :D
 
caroci shi va pot spuni, eu fix asheeashi intrebare am pus-o pentru virsta de 13..14 ani si dupa shi am alcatuit un sondaj si am adunat toate parerile vreo 80 % pentru sex la asa virsta si vreo 15 $ % contra si restu neutru !
pina la urma m-an gindit k nea ! nu merji asa !
da iaq la 15..16 hmr
oleaq cam s-o schimbat situatzia, eu in orishi caz nu vreu la asa virsta, doar daq sunt sigur ca fata respectiva nu e o curv@ ap poati mai merji :) !!
 
mdaa
eu cind am vazut in cite tzari sexul e permis de la 12 ani :hehei: ma-i nu m-an dus cu primu race acolo :hehei:
 
nu are importanta

Nu cred ca poti sa zici, uite asta este varsta la care poti sa incepi relatiile sexuale. Fiecare persoana are o pregatire emotionala diferita si poate ca ceea de ce esti gata sa faci tu la 15 ani, Gigel nu isi poate inchipui nici la 20. De acum in dependenta de persoana, vei vedea ce vrei si cand vrei. Nu exista nimic rau in sexul la 16 ani daca intelegi de ce o faci, cu cine o faci, ce sa faci ca sa nu te alegi cu un "unwanted Christmas present" in difereite forme, de la un bebe la o boala venerica. Atat timp cat mamica ti-a pus un prezervativ in maina si ti-a explicat ce sa faci cu el, poti sa cuceresti lumea in orice mod ai vrea, fie el la 12, 16, sau 30 de ani. Totusi, majoritatea fetelor nu au maturitatea sexuala paina la 17-18 ani, asa ca e mai bine daca astepti oliaca decat sa ramai dessapointed din prima data.
 
Medicii cand spun ca nu e bine de inceput de la o varsta prematura se refera si la aceasta varsta...
Si pe urma... ce mama nebuna o sa dea prezervativ fetitei la 12, 14 sau chiar si 15-16 ani???
 
corectie

1. nu am spus ca sexul la 15-16 ani este superb, ci m-am referit la faptul ca este acceptabil, atat timp cat persona este fizic si emotional pregatita pentru el.
2. din pacate nu toti adolescentii sunt constienti de faptul ca nu sunt pregatiti pentru sex, deaceea, to be safe, mai bine sa ii puna mamica un prezervativ in maina lui Bula la 13 ani, decat sa se trezeasca cu un nepotel sau Sida in famile la 15.
 
bai....sexul la 15-16 ani e cel mai natural..nici un fel de silicoane, nici un fel de operatii plastice de prelungire a pylei...dar eu, din pacate, n-o sa mai am parte de dinsu niciodata!!! asa ni-i dor!!! :ciupos:
 
Back
Top