Ce orientare politica aveti?

Economic Left/Right: -2.88
Social Libertarian/Authoritarian: -3.18
:D
Data trecuta cand mi l-am facut (tot acolo m-am situat) aparea pe grafic tare aproape de mine (de fapt, cel mai aproape) Cretien - fostul prim ministru al Canadei. Acum vad ca cel mai aproape e Ghandi.
 
Economic Left/Right: -0.13
Social Libertarian/Authoritarian: -1.64

Pe graficul lor nimeni nu e ca mine :)

Nu prea-mi place testul... Cu toate ca explicatia din introducere e foarte binevenita - despre stanga/dreapta se poate vorbi doar in atitudinea fata de economie.
 
am o orientare normala, acceptata de mine, una incolora, apolitica... :) si asta e o optiune politica, nu? :) :p
 
Ce usor se duce lumea la vale , a pus cineva un test si toti frumos dupa el :
asa fenomen il numesc in stil mioritic "de'a oaia".
ce inseamna aceasta orientare politica, in politica trebuie sa fii in primul rind moral si cu fata spre dumnezeu!
in test se ofera prea multe variante incit sa te nauceascasa nu mai stii ceesti in plus straniu procentaj, eu stiu ca poti fi ceva (din categoriile de acolo , comunist sau democrad nazys.a)doar dintr-o 100% pe cind in test iese ca semanam a salata "olivie".
pentru a ma pozitiona in cadranul politic privesc prin prizma binelui si raului, caci doar asa stii ce ai de facut!
In plus nu strica a ne raporta si la personalitati care au marcat istoria ca Isus, care trebuie sa fie punct de referinta, aceasta pentru a nu ne ofili , si degrada, dar si pentru a ne mentine elanul in lupta pentru Valorile fundamentale ale noastre : DUMNEZEU! FMILIA! NEAMUL!
 
Frontist, vezi ca poti sa fi cu fata catre Dumnezeu si fara a-i pomeni numele din 5 in 5 minute. Credinta adevarata nu se manifesta prin lozinci scrise pe forumuri. Nici printr-o alta limba de lemn. Incearca sa schimbi limbajul si sa vorbesti ca un om. Credinta este foarte buna, dar asta nu inseamna sa te transformi intr-un robot. You're missing the big picture.
 
Şi-n testul ăsta ies anarhist:
Economic Left/Right: -2.88
Social Libertarian/Authoritarian: -2.15

Ar fi bine să mă obişnuiesc cu ideea. :)
 
Husky40 said:
Incearca sa schimbi limbajul si sa vorbesti ca un om. Credinta este foarte buna, dar asta nu inseamna sa te transformi intr-un robot. You're missing the big picture.

Stii cred ca nici mie numi place cum scrii tu am impresia ca vrei sa fii cel mai tolerant de pe lume si sa fie si lupul satul si oaia intreaga.
Vorbesc si scriu astfel cum imi place.
Poate nu esti de acord cu mine ca in politica mai inti de a avea orientare de dreapta sau stingau trebuie sa fii moral?
Sau moralitatea nu are nimic in comun cu politicul dupa cum aflem de pe la siun tzi si Makiavelly.
Iar cu asemenea remarci "sa vorbesti ca un om" te rog sa te abtii pentru ca nu cunosc alte fiinte, decit omul, care pot sa vorbeasca si astfel as intelege ca vrei sa ma jignesti asemuinduma cu altceva! si atunci ce faci tu cu toleranta sau esti de orientare extraterestra care iti permite a te exprima doar asa cum iti convine tie!
 
Ai o impresie gresita. Nu sunt nici cel mai tolerant om, nici cel mai rau. Stii bine ca nu am vrut sa jignesc. Daca vroiam sa te jignesc, crede-ma ca o faceam mult mai bine. Era un sfat, nu un misto. In loc de a te revolta, mai bine citeste mesajul pe care ti l-am trimis. O sa vezi in primul rand ca este unul destul de mare pentru criza acuta de timp in care ma aflu eu.
 
Back
Top