ce parere aveti de amicalul romania-franta?

Mie mi s-a parut TARE.Pacat ca romanii au incasat 2 goluri prostesti,insa ce gol frumos a dat Ganea...Francezii au multe de invatat la faza asta.Oricum eu cred ca Romania s-a tinut bine si mai ales in ultimele 20 de minute i-au pus bine pe jar pe campionii lumii,asa sa o tina si mai departe,si pina si dupa Cupa Mondiala.HAI ROMANIA !!!!!!
 
bai... romania ce e bine a mai jucat... in fata campionei mondiale shi a europei sa tinut asha de bine... pacat ca nu sa marcat un penalty ;(
Romania bravo!!!
Tineti-o tot asha shi veti ajunge la Europa 2004
 
nu am vazut meciul, dar dupa impresiile voastre shi a altor care l-au urmarit, a fost un meci in care romanii au jucat bine (intr-adevar pacat ca au ratat lovitura de la 11m). bravo lor, imi pare foarte rau ca nu s-au calificat la mondiale, cred ca shi acolo erau sa se prezinte bine.

ps: shtiu ca nu e la tema, dar cel putzin tzine de fotbal... am privit meciul amical inre Russia shi Irlanda. rushii au jucat :grin:
 
O fost un meci slabutz! Dar interesant. Pt mine de exemplu o fost interesant sa urmaresc cum un Contra deposedeaza un Zidane. Adica o fost interesant, fiindca puteai sa urmareshti nishte jucatori cu nishte calitati individuale remarcabile. Da yn rest... Era clar ca francezii nu prea fortzau, iar romanii - cu toate ca le-a mers foarte bine jocul colectiv - ynca nu au construit o echipa beton. Din faze, ash aminti lobul lui Pancu shi golul lui Ganea. Asta o fost frumos. Au avut faze spectaculoase fratziorii, dar atyt. Golurile au fost primite foarte ushor. Flancurile iar n-au lucrat la randamentul la care ar trebui, avynd yn echipa un Contra shi un Chivu. Ultimul zrea o fost plasat yn centrul apararii. Opinia mea. Mutu - fara comentarii.
 
n general impresiile nu sunt prea rele, dar totuşi cam prea multe aplauze la adresa echipei romne aici...
Da, au jucat destul de organizat, au avut ceva posibilităţi de a nscrie, nsă lund n vedere legeritatea cu care francezii jucau (parcă erau la un meci de antrenament) şi modul n care au fost ncasate golurile cred că ncă sunt departe de a fi un adversar ce ar putea face ceva concurenţă campionilor lumii. Mutu ca mai ntotdeauna, no comments :sad:
Bravo Chivu şi Contra.
Moldovan a muncit, nici o pretenţie la d-lui, Ilie slăbuţ...
 
Cinstit sa va spun nu prea mia placut maciul dar golul rominilor a fost marcat excelent
Asta o pot garanta!!!
Francezii i-au :da_da: pe romini
 
Romania a jucat slab, daca la inceput jucau tehnic, pe urma jucau haotic practic...
Francezii au jucat mediu, deoarece nu au utilizat toate resursele.
Golul lui Ganea excelent shi de nota 10.
Penalty-ul trebuia sa fie executat de Ganea sau Contra shi nu de Mutu...
Contra cel mai bun jucator al meciului... tehnica excelenta, dar spre finele meciului a obosit

in echipa Ro se simte lipsa de intslegere, cred ca e cauza ca sunt tineri shi inca nu s-au deprins sa joace impreuna...
asta e...
 
nu am vazut meciul, dar am citit practic toate comentariile posibile despre acest meci.romania nu s-a facut de rusine datorita frantei. eu cred ca tot raul vine de la iordanescu. sa-mi spuneti ce nu mi-ati spune, dar adevarata sa valoare s-a vazut cand a antrenat rapidul si selectionata greciei. atata timp cat va mai fi iordanescu la nationala romania nu va juca fotbal ci va mima fotbalul.despre mutu puteti sa-mi spuneti ce vreti, dar ca nu are valoare nu cred. cred ca cel mai bun stranier din italia nu poate fi cel mai rau jucator din nationala fara ca vina acestui lucru sa o poarte antrenorul. pacat de boloni.cu el romania cred ca putea avea si performante. in general ca romania sa aiba valoare ea are nevoie in primul rand de un selectioner bun. acelasi hagi cred eu ca poate sa faca treaba mai buna ca iordanescu. totusi pentru nationala ar fi bun numai boloni si lucescu!
 
cine a vazut FC Nantes vs Manchester United ? Maaaaaaaama, ce gol frumos i-a tras Moldovan lui Barthez,toata tribuna franceza era in picioare,cind,l-a sfirsit de meci,Moldovan a fost inlocuit.Asa fotbalist mai rar.Bravo Romaniei ca il are !
 
mai lasa-ma pe mine cu moldovan.i-am vazut valoarea in romania-germania la euro.mare fotbalist.sa se bucure ca a ajuns la nantes ca mai departe nu mai are unde.
 
Eu da dar ma bucur ca nu am avut parte de asha ceva shi Moldovan nu joaca el chiar asha de rau eu il consider unul dintre cei mai buni jucatori ai Rominiei.
 
un mesaj pentru trubaneagra care s-a ablomit inca o data.Cine a privit ieri FC Nantes cu Boavista intelege ce am in vedere.
Moldovan si-a aratat adevarata valoare,caci a marcat din nou ieri un gol in stilul lui (a se citi magnific).Reamintesc ca Moldovan e singurul care in ultimele 2 meciuri disputate de echipa sa a marcat singurele goluri.
Jos palaria pentru Moldovan si toleranta pentru trubaneagra :grin:
 
vai de mine ce oblom. lasa-ma te rog. mai bate el niste goluri,ca e atacant pana la urma,nu? nu zic ba. dar cand si unde? unde se afla nantes? si cine e nantes in europa? e jos si moldovan acolo ramane. ce a facut moldovan pentru nationala romaniei? nici nu mai tin minte cand a batut ultimul gol pentru romania! eu niciodata nu am sa uit faza de la euro2000 la meciul cu germania de doua ori cu poarta goala nu a marcat, halal de asa fotbalist. si in general nu am vazut nici o sclipire de-a lui moldovan, tot timpul faulteaza in atac si alearga de-a oaia. bate goluri numai atunci cand are asa pasatori ca ilie sau cum era hagi. si atunci bate gol daca poarta e goala.
da se lupta, cauta, dar se vede ca nu are talent omul. ce-ai sa-i faci, ei dar daca zici matale ca e bun mai bine tac. sa nu uitam ca e golgheterul campionatului elvetiei, e o performanta, nu? si intr-adevar stilul lui e magnifique,ca in campionatul frantei joaca omul.
 
taaaaaare bine ai facut cind ai zis ca mai bine e sa taci,asa ca urmeaza-ti instinctul,omule ! Si nu spune ce nu stii :FC Nantes e vice-campioana Frantei,iar Franta e campioana lumii si Europei,percepi lantul logic ??! Asa ca nu te baga unde nu pricepi nimic,macar esentialul sa-ti fie clar : Moldovan e un fotbalist tare vrei sau nu vrei tu sa admiti asta. Tu daca esti asa de bun la critica ai realizari mai mari decit el sau numai ti-ai luat abonament la invidie cu mentiunea "super fidel" ?!! :fericit:
 
Back
Top